Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyenek voltak nálatok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyenek voltak nálatok az összeköltözés utáni első hetek? Gyorsan összeszoktatok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 12:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#10: a GYK-n mindig ez megy.


Az olyan kérdéseknél is lepontoznak, hogy "szőke vagy barna nők tetszenek jobban", vagy "ti tudtok süteményt sütni"?


De a legjobb, amikor a kérdező megkérezi, hogy "ti örülnétek, ha a párotok X-t csinálna", és csak az egyik választ pontozzák le. Mintha nem az lenne pont a kérdés, hogy van e aki örül más meg nem...


Ezt itt meg kell szokni

2020. dec. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg olyan is van, aki hirtelen felindulásból az összes választ lepontozza. Látni lehet, hogy ugyanaz, mert ha az összesített százalékra nyomsz, kiírja hogy hány százalékos válaszolók pontozták.

Ne vedd magadra, 10es.

2020. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos én is le leszek pontozva de nekünk rohadtul össze kellett szokni.

Mikor összejöttünk én 18, ő 19 évesek voltunk. Gyerekkori barátság amúgy, 14-15 éves korunk óta ismertük már egymást.

Az összejövéstől számolva másfél év után költöztünk össze, mindketten még éppenhogy beléptünk a felnőtt korba. Az anyagiakból sosem volt gond. Mindketten dolgozunk főállásban és az elején leszögeztük, hogy albérlet, rezsi, bevásárlás, háztartási eszközök 50-50%ban lesznek fizetve. Nyilván van kivétel, múltkor vettem egy smoothie gépet, amit én fizettem, mert csak én használom.

Ami nálunk kényes téma volt az a házimunka, mert ugyebár mindketten először költöztünk el a szülőktől. Én mondjuk sokat segítettem otthon anyának, mert ő ápolónő, alig volt otthon. De párom szülei meg szó nélkül mindig megcsináltak mindent. Ha csak pár órára elment barátom otthonról, ők kiporszívózták a szobáját meg hasonlók. Érvényesülni se hagyták, pedig biztos beleszokott volna a házimunkába, ha bevonják.

Lényeg a lényeg, nekem kellett "megmutatnom" neki, hogy hogy működik a háztartás. Eleinte sok dolgot elfelejtett. Eleinte 80-20%ban én csináltam a házimunkát, ez pedig sok vitát szült. Neki egyáltalán nem volt alapvető, hogy heti rendszerességgel kell mosni, neki nem volt alapvető, hogy ki kell porszívózni, neki nem volt alapvető, hogy a wc sem öntisztuló ésatöbbi. De tudtam, hogy ez nem lustaság, mert ha szóltam neki, azonnal jött és segített. Szimplán csak új volt neki az egész.


Júliusban költöztünk össze és durván 2 hónap kellett ahhoz, hogy eljussunk arra a szintre, hogy megfelezünk mindent. Kitapasztaltuk, hogy kinek melyik házimunka működik a legjobban.

Most kb az a rendszer, hogy én heti 1x kiporszívózok és felmosok, ő pedig heti 2x berak mosást és tereget (+leszedi a szárítót).

A mosogatást egyszer én, egyszer ő csinálja, tehát ezt váltogatjuk.

Fürdőszoba takarítás 2 hetente van, azt én csinálom meg, mert én kicsit aprólékosabb vagyok, cserébe ő ágyat húz.


Ez így tökéletesen működik és kezd ő is szuperül beleszokni ezekbe. Kellett türelem a csiszolódáshoz, de senki nem hibátlan.


22L

2020. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
#8-as. Szerintem azért pontoztak le, mert ennyiből az jön le sokaknak, hogy egyáltalán nem passzoltok össze és ez sajnos csak az összeköltözéskor derül ki. Majd ha lesz 3 gyerek (nekem annyi van), akkor azért elég érdekes lesz, ha a hobbija az lesz, hogy játszik csak úgy 1 órát...
2020. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!