Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek Magyaroszágon a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek Magyaroszágon a párkapcsolatok hány százaléka létezik őszinte motivációból?

Figyelt kérdés

Én azt vettem èszre, hogy sok pár anyagi okok miatt marad együtt, pl. van egy közös lakás és a másik nem tud kiköltözni, mert nincs rá pénze, vagy azért maradnak együtt, hogy ne szólják meg az ismerőseik őket, szóval, hogy lehesseb villogni a párkapcsolattal.


Ti hogy vettétek észre, a környezetetekben mennyire jellemzőek ezek a dolgok?



2021. jan. 20. 02:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%

Erről nem lehetne statisztikát vezetni. De amúgy mit nevezünk őszinte motivációnak?

Őszinte motiváció az, ahol a felek sosem voltak szerelmesek egymásba, de szeretik egymást, mint ember, ezért inkább egymást választják, mert tudják a másikról, hogy megbízható, jó társ, aki sosem fogja őket bántani, és amúgy benne vannak a korban, családot kéne alapítani, nincs idő várni egy rózsaszínködös nagy szerelemre? Én ismerek ilyen párt.

Őszinte motiváció az, ha két ember kiszeretett egymásból, de továbbra is tisztelik egymást, meg elvannak együtt, és azért sem válnak, mert így mind anyagilag, mind emberileg egyszerűbb nekik, és félnek a bizonytalantól? Lenne elég pénzük különköltözni, de együtt magasabb életszínvonalat tudnak fenntartani.

Őszinte motiváció az, amikor a felek kiszerettek egymásból, de marják, bántják egymást, de mivel amúgy sincs képben más, és nem érzik pocsékul magukat, a gyerekek miatt együtt maradnak?


Milyen mérce alapján kell megmondani, hogy egy motiváció őszinte?

2021. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Úgy látszik tényleg csak én tapasztaltam ilyet, mert a válaszok alapján majdnem senki sem ismerte fel a jelenséget, amiről kérdeztem.


Utolsónak köszönöm, hogy vette a fáradtságot a válasz megfogalmazására; az általad felsorolt példák alatt pontosan ezt értem, hogy nem őszinte a motiváció, mert a társadalom felé nem ezt mutatják. Szóval nekem ezzel van igazából a bajom: anyagi okok miatt együtt maradt "párok", akik mindenkinek eladják, hogy a "szeretet, meg az egymás iránt érzett kölcsönös tiszelet" tartja össze őket, miközben a valóság az, hogy csak a rossz gazdasági helyzetük vagy a megalkuvás, ami "èlteti" a kapcsolatot. Csomó ilyet látok magam körül.

2021. jan. 20. 11:34
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

Az őszinteségnek a kifelé mutatott dolgokhoz semmi köze. Szerinted az őszinteség az, hogy amit csinálok azt pontosan úgy kommunikálom kifelé?


Ez a depresszió és a paranoia alapja, az egyházak felállva tapsolnak minden ilyen próbálkozónak, de az egyes személy számára tragédia.


Hidd el, hogy a "megalkuvás" nem olyan rossz opció ám. Pozitívan nézve ez kompromisszum, ami nélkül nincs szociális élet. Az anyagi biztonság előtérbe helyezése nem a legrosszabb életstratégia, sőt a nyertesek közé sorolható.

2021. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, ne haragudj, de a társadalomnak mi köze van ahhoz, hogy egy pár miért van együtt? Aki benne van, egyáltalán nem biztos, hogy úgy éli meg, hogy ez a helyzet milyen rossz.

Az első pár tagjai nagyon szeretnének családot, de nem találtak olyat, akibe szerelmesek tudnának lenni úgy igazán ÉS emellett alkalmasak lennének családalapításra. És inkább választanak egy embert, akit alkalmasnak találnak apának/anyának, és társnak, még ha nem is szerelmesek, minthogy tovább keresgéljenek ezzel csökkentve az esélyét annak, hogy gyerekük lehessen. Biztos, hogy annyira rossz ez? Én nem élnék így, mert nem akarok gyereket, de akinek ez a legnagyobb vágya, az lehet, kompromisszumra kényszerül.


A harmadiknál miért nem lehet fontosabb a család egysége, a gyerekek, mint az, hogy a szülők másik párt válasszanak? Bármilyen csúnyán fog hangozni, én gyerekként szívesebben éltem volna egy olyan családban, ahol ha a szüleim nem is szeretik már úgy egymást, de békében elvannak együtt, tudnak együttműködni, mint elvált szülők gyerekeként, akit ráncigálnak ide-oda. (És jobb elvált szülők gyerekének lenni, mint azoké, akik együtt maradnak, de közben gyűlölik egymást és megy a tányérdobálás.)


Az élet nem fekete-fehér, nem csak egy helyes út létezik. És sosem tökéletes, mindenki köt valamiben kompromisszumot, valamit feláldoz. Van, aki folyton a lángolást választja, ő feladja a stabil, hosszútávú kapcsolatot. Van, aki feláldozza a gazdagságot a szerelemért, van, aki a szerelmet a gazdagságért, van, aki a gyereket fontosabbnak tartja a lángoló szerelemnél, van, aki nem. Amíg nem a másik kiszipolyozásáról, kizsigereléséről és kihasználásáról szól a dolog, miért lenne az egyik jobb a másiknál? Értékrendek vannak, amik lehet, nekünk furcsák vagy érthetetlenek, de ugyanúgy van létjogosultsága.

Szerintem akkor van baj, ha kényszerből van együtt két ember, akik gyűlölik egymást, de nem tudnak/akarnak szétmenni.

2021. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Szép hosszú bejegyzések, de egyikőtök sem írta le, hogy a környezetében milyen gyakori az, hogy egy (házas)pár szerelmet árul a külvilágnak, ezt teszi a kirakatba, közben teljesen más, gyakran anyagi okok miatt vannak együtt.


Egy kérdésre reagálnék: mi köze van ehhez a társadalomnak? Csupán annyi, hogy mindenhonnan az ömlik, hogy a házasságot szeremből kell kötni, ez jelenleg az alapelvárás. Aki nyíltan érdekházasságot köt, azt nemcsak a társadalom ítéli el, hanem még jogi következményei is lehetnek.

Szétfrusztrálják az egyedülálló és akár párkapcsolatban élő fiatalokat a romantikus kapcsolatok tökéletességével, miközben valójában a kisebbség az, akik tényleg a párjukat választották és nem külső nyomásra vannak azzal az emberrel és nem pedig mással.


Gondolom, akik azt írták, hogy hosszútávon az anyagi dolgokat is figyelembe kell venni nem ítélik el a sugar baby-daddy kapcsolatokat sem, igaz?!

2021. jan. 20. 12:54
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy akik a közelemben vannak párok, mennyire "őszintén" élnek, mert egyiknek sem mászok bele ennyire az életébe. A családom viszont full őszinte, mert ott mindenki felvállalja teljes mellszélességgel, hogy nem jó a kapcsolatuk. :D
2021. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
24%

#25

Annak semmilyen jogi következménye nincs, ha egy gazdag papi elvesz egy csinibabát.

Amire te gondolsz, az a színlelt házasság. Mikor a migráns fizet valakinek, hogy papíron kössenek házasságot, ezzel megkapja a kettős állampolgárságot, és az ezzel járó előnyöket. Akkor van jogi következménye, ha bizonyítani tudják, hogy nem élnek egy fedél alatt, nemis ismerik egymást, és fizetett a papírért. De annyira ezzel se erőlködnek, hogy bizonyítsák.


Azt látom, hogy sokan úgy ugranak bele egy házasságba, hogy csak heves érzelmek vannak. Ők azt mondják, hogy szerelem....

Aztán eltelik 5 év, a lángolás sehol, ott a gyerek(ek), és válni nem tudnak, mert nincs miből és hova menni. Csalják egymást, veszekednek, verekednek. Sokszor isznak is. De válni nem tud egyik se csupasz p..val.

Ahol adott az átlag egzisztencia, van egy kis ház vagy lakás, autó, kis tartalék, ott pl. megcsalás vagy agresszió esetén seperc alatt kipenderitik a másikat. Mert megteheti, mert van hova menni.

2021. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%
A sugardaddyzünk, akkor az szerintem bőven 5% alatt van. Nem ismerek ilyen párt egyáltalán, de szerintem ők nem is élnek együtt.
2021. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#23: " Az anyagi biztonság előtérbe helyezése nem a legrosszabb életstratégia, sőt a nyertesek közé sorolható."


Mutass már olyan kapcsolatot, ahol a férfi nagyobb anyagi biztonságban van feleséggel/barátnővel, mint anélkül. Maximum olyat tudsz mutatni, amikor ilyen Pumped Gabo talál valami milfet, aki kitartja őt.


A legtöbb kapcsolat, még ahol tényleg korrekt a nő és gyereket sem akar és kisállat sem játszik a képbe, akkor is már csak azért is több lesz a költség, mert férfiként sokkal nomádabb és igénytelenebb vagy. Melyik lánnyal lehet elmenni sátrazni? Vagy 6-8 ágyas hostelekben megszállva beutazni a világot? Melyik lánnyal lehet mondjuk 30 fölött, nem egyetemista bulizós korszakban egy random évfordulón ugyanúgy kiülni a rakpartra egy üveg borral, mint ahogy megismerkedtetek?


Mutass már nekem ilyen lányt. (olyat, aki még nem kelt el)


Az anyagi biztonságot legtöbbször a nő kapja meg a férfi által. A férfi semmit nem nyer vele, sőt, veszít, mert valamit biztosan akar a nő. Gyereket, kisállatot, wellness programokat vagy simán csak extra kényelmet, például egy olyan lakást, ami nem éppen jó befektetési szemszögből, de ő "beleszeret" és kell neki. Normális nő, akivel közösen lehet anyagilag is haladni, nagyon ritka. Még a sugar mommytól is ritkább, de az meg csak a Pumped Gabo-félék privilégiuma.

2021. jan. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!