Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nők! Nektek mennyit segít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Nektek mennyit segít otthon a párotok a házimunkában, főzésben?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le, mennyit dolgoztok, ennek fényében érdekelne.


A párommal mi még nem élünk együtt, viszont én rosszul vagyok ezektől a szexista dumáktól, hogy kb. minden házimunka a nő feladata, elvégre manapság a nő is legalább annyit dolgozik a munkahelyén mint a férfi. Kijelentette, hogy szerinte egy pancser szégyenteljes nő lennék, ha nő létemre nem főznék majd ha együtt élünk. Nos, nekem ez nagyon nem tetszett, össze is vesztünk, tudja mit gondolok a szexista dumákról, de ő tényleg ilyeneket gondol, közben meg állítja, hogy majd felosztjuk a házimunkát 60-30%-ra (szerinte ennyi, az én javamra)... Hát nem tudom, nem vagyok lusta nő egyáltalán, imádok neki is sütni, főzni csak néhány ételt tudok még, de én is így gondoltam h házimunkát megosztjuk normális arányban, főzni meg ugye főznék amikor csak időm engedné, nem minden nap ha olyan a munka, de basszus, ez kiakasztott és felháborítónak tartom, hogy ilyen szavakkal illet, és hogx ettől lenne egy nő valamire való is, hogy főz-e. Most az van bennem, hogy csak azért se főznék neki, ha elvárja, alapjáraton szeretek örömet okozni ezzel is, de kiakadtam. Ilyenkor legszívesebben mondanám neki hogy akkor lakjon anyucival amíg él.


25/F 22/L



2021. febr. 1. 18:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

megspórolok neked egy kis időt: ilyennel össze se költözz!

32N

2021. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Össze nem költöznék vele, az biztos.

A férjem nem segít, vagyis nem így fogalmaznék. Azt mondanám, ő ugyanúgy kiveszi a részét, ahogy én. Mindketten dolgozunk. Tény, ő bejár, én home office-ban vagyok, így a házimunka jelentős része rám marad, de ettől függetlenül, hétvégente például ő főz, mosogat. Illetve most télen, az összes házkörüli munkát ő csinálja; havat lapátolt, kivitte a szemetet stb.

2021. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít, hanem egyenlő részben kiveszi a részét a teendőkből. Ő is itt él, ő is itt koszol, szóval ugyanúgy takarít, WC-t pucol, felmos, ablakot sikál mint én. Néha együtt esünk neki, néha felváltva, de nincs kicentizve meg betáblázva, ennyire nem pörgünk a témán. Én nagyon szeretek sütni, főzni, szóval az esetek 99%-ban az én feladatom, viszont szerintem cserébe már évek óta nem mosogattam, én azt utálom amíg ő nem. Felosztottuk az ilyesmit, egyébként hasonló munkakörben és ugyanannyi munkaórában dolgozunk, szóval arra se lehet fogni, hogy az egyikünk jobban elfárad.

Viszont ha pl. félállásban dolgoznék és több időm lenne, mint neki, akkor simán megcsinálnék több mindent, nem azért, mert hű az én dolgom, hanem azért, mert így tartom igazságosnak.

2021. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
4%
Hat pedig a hazimunka a no dolga, es nem elsosorban a nemi szerepek miatt, hanem mert a tisztasagra a noknek van igenye, a pasiknak eleg ha van kaja. Szal en pl a fozesbe szivesen beszallok, de nincs az isten, hogy mossak/mosogassak/takaritsak, ha asszony is van a haznal.
2021. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
#4 ez is egy hozzáállás , de nálunk például nekem olyan a munkaidőbeosztásom, hogy én végzem a házimunka nagy részét. És én is főzök. 47F
2021. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
50-50 vagy mivel az o logikaja szerint a noe a hazimunka, tehat ebben az esetében a ferfi a fo penzkereso, lehet fizetni bejaronot.
2021. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ilyen kijelentés után eszembe nem jutna összeköltözni vele :D

Mi 3 éve vagyunk együtt, júliusban költöztünk össze. Én 22L, ő 24F.


Nálunk a következő a rendszer :

- porszívózás, felmosás heti 1x, ezt én csinálom, sokkal alaposabb vagyok mint ő, és ezt nem bántásból írom, neki nagyon szar a szeme, még a szemüvegében is van hogy a filmhez nem látja jól a feliratot meg ilyesmi. ez az egész lakásra max 30 perc.

- mosás, teregetés, heti 2x. ezt felváltva csináljuk, ha ő veszi észre hogy sok a szennyes akkor ő rakja be, ha én akkor én. ez kb 10perc

- mosogatást szintén váltogatjuk. nem szeretjük felhalmozni, szóval max 2 naponta elmosunk mindent, de ez kb 5 perc, mert csak hideg kaját eszünk esténként

- van két cicánk, ezáltal a kaki kiszedés napi program. ezt éppen az csinálja, aki a közelben van mikor szarnak a cicók. vagy aki előbb hazaér. alomcserét ketten szoktuk heti 1x, gyorsabb és könnyebb, max 10p.

- fürdő takarítás (tükör, wc, zuhanyzó) szintén heti 1x, ezt is általában én csinálom, ez se több 20 percnél

- ágyhúzást mindig együtt, hétvégén

- portörlés, kanapé szőrtelenítés általában havi 1x, ezt is közösen


Ez most leírva amúgy kicsit úgy érződik, hogy itt is ilyen 60-40es arány van. De pl. a szemetet mindig ő viszi le, mert mindig jó nehezek. Kérés nélkül hoz macskaalmot ha elfogyott. Sokszor meglep azzal, hogy hazafele hoz valami meleg kaját. Szóval kiveszi ő is a részét a dolgokban bőven.


Főzni heti 1x szoktunk, hétvégén. Ez szinte mindig közös program, még mi is tanulgatjuk a kajákat, sokszor borzasztó dolgokat csinálunk, sokszor meg nagyon jókat :D Hétközben azért nem főzök se én se ő, mert mindketten dolgozunk és a munkahelyen ebédelünk.

Ja igen, mindketten 8 órában dolgozunk, én fixen hétköznap, ő van mikor hétvégén is, vagy éjszaka stb. Neki nem fix a műszakja.


Mikor összeköltöztünk ez amúgy hónapokig vita téma volt, mert én nagyon takarításmániás vagyok, ő meg annyira nem. De hamar megtanultunk alkalmazkodni, én kicsit lazább lettem, ő kicsit jobban odafigyel. Soha nem várt el tőlem többet és a mai napig mindig megköszöni, ha bármit megcsinálok itthon, ahogy én is neki.


Szerintem a kulcs az, hogy mindketten jól érezzétek magatokat a közös otthonotokban. Idővel úgyis csiszolódtok, én is eltudtam engedni a kényszeres takarításomat, ő meg már magától észreveszi a teendőket.

Ahogy az is fontos, hogy mindenki olyan házimunkát csináljon, amihez ért. Neki a mosás-teregetés-mosogatás-ágyhúzás tökéletes, mert ezek nem szöszmötölősek, nekem pedig a porszívózás-felmosás-fürdőtakarítás nagyon kézre esik, mert alaposabban csinálom mint ő.


Röviden ennyi, de én a helyedben tényleg nem költöznék össze valakivel aki így vélekedik erről...

2021. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Egyet ertek a kommentek többségével, józan ésszel ezek alapján én sem költöznék össze ilyen emberrel, már ettől a felfogástól is rosszul vagyok, nem ezt láttam itthon, de a furcsa, hogy a párom sem, mégsem tudom honnan jött ez neki élt is már egyedül szóval nem értem... Amúgy ha készítek neki valamit, mindig örül neki, agyon dicseri és nem várja el, tehát elismeri, köszöni, 3 év alatt arra is rá tudtam bírni már, hogy ne leb.ssza a ruháit a székre hanem úgyahogy ösdzehajtja, gyakrabban beágyaz stb. De nem tudom mit gondol... Vegyesek az érzéseim, lehet h buta szerelmes libának tartotok ez alapján, de őszintén mondom hogy ennek ellenére tudom reálisan látni ezt, tehát alapjába véve nem bunkó, nem vár el dolgokat de még össze sem költöztünk és már most ilyen súrlódásokba ütközünk. Elszomorító. Szerintem keményebbnek, macsóbbnak mutatja magát mint amilyen bár ez már bunkóság és szexizmus szerintem. Erre idegesen azt mondta, hogy jaj akkor ne csináljak majd otthon semmit, nehogy a végén rabszolgának nézzen engem. (irónia)... Nem jut el az agyamig hogy miért lenne szégyenteljes egy nő, ha nem főz, nem kotelessege, csak a tarsadalom ezt várja el sajnos még ma is. Már pedig ha perpill rajtam múlna, éhen halna lehet, olyan szinten haragszom rá,mert minden más klappol, sajnálnám ha ezen bukna el a dolog.
2021. febr. 1. 19:19
 9/30 A kérdező kommentje:
#7, koszi a hosszu valaszod neked is, amúgy mi is beszéltünk már sokszor a felosztasrol a jovoben, és kb ugyanebben allapodtunk meg mi is, tehát ő maga mondta, hogy a szemetet bevallalja, mosogatast is neha, boltba jarast stb, csak ezzel az a baj hogy ezeket pont én is szeretem csinálni :D tehát lehet hogy jobbnak irtad le a helyzetet a mienknel, de mi is hasonlóan allapodtunk meg és o hozta fel. Mondjuk nalatok legalabb nem jelentette ki, hogy a főzés a nő dolga (amugy nem is ezzel van a bajom, szivesen foznek, csak ez a stilus amiben talalja, marha bicskanyitogato)
2021. febr. 1. 19:22
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Ugyis osszekoltozol vele es mindet te fogsz csinalni, majd egy ev mulva jossz ide sirni, hogy semmit sem csinal otthon a pasid.

Minek a kerdes akkor?

2021. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!