Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan alakítható ki közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakítható ki közös kassza úgy, hogy a páromnak van 2 gyereke?

Figyelt kérdés

Úgy jöttem össze a párommal, hogy van 2 gyereke. Nekem egy sincs (én vagyok a férfi).

Igazából az az elvárása, hogy teljesen közösen kezeljük a pénzünket. Lehet önzőség, de úgy érzem, hogy ugyanúgy veszem ki a részem mindenből mint ő, pedig neki van 2 gyereke. Az apjukról semmit nem tudni évek óta, nem is támogatja őket, kis iskolás gyerekekről van szó.

Úgy érzem, mintha én lennék a pótlék. Ha masnem anyagilag biztos.


2021. márc. 10. 07:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Max úgy,hogy legyen egy közös,amelyre x összeget utaltok havonta mindketten,meg legyen mellè a sajátod.Amúgy ne menj bele,szerintem is kihasznàl.
2021. márc. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2021. márc. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Próbáld behelyettesíteni a gyerekeket kutyákkal. Képzeld el, hogy van két uszkárja, amikkel versenyekre, kiállításokra jár, kozmetikàba, drága tápot vesz nekik, kutyasuli, meg ilyesmi..


Ha mondjuk nem bírod a kutyákat, helyettesíts be gyümölcsöskertet, amit ápolni kell, vagy két kocsit, amit szervizelni, tankolni kell. Te is élvezed az előnyeit(mert a gyerekeknek is vannak pozitív dolgaik) illetve te is “élvezed” a hátrányait.

2021. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Megnéztem az előző kérdésed. Hol éltek? Náluk?


Figyelj, ha nem szimpatikusak a nevelési elvei(és te azokkal a gyerekekkel együtt kell élj), akkor ne legyetek együtt. Házasodni sem szabadna eltérő gondolkodással, mert nagyon káros. Háziállatnál sem lehet hogy ketten másképp akarjátok kezelni, hatalmas vita lenne belőle. Egyébként mivel nevelőapa vagy, mert velük élsz, szerintem csak minimális beleszólásod lenne az ügyeikbe, fizetni pedig felesben kellene. x évig az volt, amit az anyjuk mondott, most odaköltöztél, ha most változik minden csak miattad(a gyerekeknek így is nagyon sokat kell alkalmazkodni), akkor megutálnak.


Szép lassan kell belefolyni kedves legyél, stabil, kiegyensúlyozott, meghallgató, támogató, nem dirigáló, általános kedvességet elváró férfi, akire lehet számítani. A gyerekeknek lehetnek dolgai, amiket az anyjuk még nem kötött az orrodra, pl tanulási akadályozottság, adhd, de én is eszek naponta édességet(55 kg vagyok 170 cmhez)és nem mondanék le róla.


Ha venni akarsz valamit ne nasit vegyél, hanem cuccokat a sinsayből, ott a legolcsóbbak a gyerekholmik, vagy a newyorkerből, ha jó nekik már a kis férfi méret. Vegyél logikai játékot, lehet ezt okosan csinálni.

2021. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermekes elvált anyukaként írom, hogy ne legyél vele, ha ő erre vágyik és ezt te nem tudod jó szívvel tenni. Én mindkettőtöket megértelek. Nekem egy kislányom van és nagyon jól eltartom magam, szép lakásom van, nem szorulok rá senkire, és még így is nagyon nehéz társat találni, akivel aztán nem is akarnék mindenben közös kasszán lenni.

Szerintem az ő számára egy elvált apuka lenne a megoldás, akinek szintén van gyereke, és akkor másképp állnának egymáshoz. Neked pedig inkább egy gyermektelen nő.

Amúgy nem arról van szó, hogy nála laksz, és ha egyedül lennél albérletet fizetnél, tehát szerinte még így is milyen jól jársz? Ha a pénzen meg a vita már most, felejtsétek el az egészet.

2021. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz pároddal együtt élni, ha csak pótléknak érzed magad?
2021. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Mindig is pótlék leszel a kapcsolatban, kb a harmadik helyen állsz...
2021. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Ne menj bele ilyenbe. Nem szabad!

A nő, ha nem látja be, hogy ők NEM a te gyerekeid, így NEM tartozol értük vagyoni támogatással, akkor menjen másfelé. Nőként írok. Ilyen helyzetben én gondolkodás nélkül elmondanám, hogy a kajarészt, a rezsi és a lakbér rám eső részét kifizetem, de semmi többet!

2021. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem is értem aki lepontoz, én vittem mindig a párom állatainak holmikat, jutalomfalatot, extra tápot, hosszabb pórázt, ha segíteni kellett diót szedni a telkén, szedtem én is, hogy neki segítsek, ha mondjuk a hobbija az volt, hogy gyűjtött cápás cuccokat, és láttam cuki cápás cuccot, megvettem, ha a hobbija az volt, hogy szereli a méregdrága pénzkidobás(szerintem), hangfalat, és tudtam kell neki valamilyen ~10 ezres holmi, megvettem. És én vagyok a nő, egyikkel sem éltem együtt. Aki erre nem képes fordítva, mert az én pénzt/energiàt “elvivő” holmim egy emberi lény, de nekem aztán 3 kmt kell sétálnom az ő szeretett kutyájával az esőben/hidegben, különben nem találkozunk hétköznap, vagy nem a sárban a gondozatlan kertből kell felkapargatnom a diót.. pusztán magától értetődő törődésből, és ezek után benyögné, hogy nem vesz gumicukrot a gyereknek, vagy nem ül le vele egy parti unora, ha nem mondhatja meg milyen módszerrel csikarjuk ki belőle a jobb jegyet(nevelés címszóval)..


A gyerekre is annyi gondot és pénzt kell fordítani, amennyi időt és pénzt áldoznál a párod egyéb dolgaira. Én se mennék el az összes kutyasétára meg gyümölcsszedésre, de nem is fizetném a felét a régi autófelújításnak, viszont kb a felét jó szívvel adnám/csinálnám, ahogy eddig is.


Na mindegy, nekem majd ilyen párom lesz megint, nektek meg olyan, amilyen nektek tetszik.

2021. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy, hogy ha nála laksz, akkor legyen egy közösen megbeszélt pénzmennyiség, amit mindketten a közösbe tesztek (ez kb. a rezsi, kaja, lakhatás költsège), minden más költség mindenkinek a saját külön számlájára menjen. Legfeljebb, ha valamire megkér, hogy most neki nem maradt a külön pénzből a gyerkőcöknek cipőre, akkor te önzetlenül ajánld fel, hogy megveszed.


Egyébiránt, amikor összejöttél vele is tudtad, hogy van 2 gyereke, akik mindig ott lesznek neki, tehát vállaltad, hogy ők is képben vannak és igen, anyagilag is ott lesznek.


Párkapcsolatban nemcsak az én pénzem van, hanem a mi pénzünk is. Beszéld meg vele, hogy te mennyit gondolsz a közösbe rakni.


Na többek közt ezért ismerkedem félve gyermektelen férfiakkal 2 gyerekes elvált nőként, mert a legtöbb hozzáállása szerint a gyerekeim "csak" koloncok és pénznyelők. Ha valaki sajnálja pl. a kicsitől a nyalókát is (sarkos példa), akkor nem egymást keressük. Teszem ezt úgy, hogy saját lakásban lakunk és nincsenek anyagi gondjaink így hármasban sem, de nem szívesen tartanék el még egy férfit is a gyerekeimen kívül. Tehát ismerkedés során azért elvárnám, hogy rosszabb anyagi helyzetbe ne kerüljek csak azért, mert van párom. Gondolom a te párodnak is megnőttek a költségei, mióta veled van ès ő se szeretne rosszabb helyzetbe kerülni. 38N

2021. márc. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!