Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg probléma, ha én a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg probléma, ha én a klasszikus női szerepben érzem jól magam?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom, hogy mennyire elavult és káros gondolkodás és életmód az, ha egy nő háztartásbeliként az otthoni feladatok elvégzésével és a gyerekneveléssel foglalkozik, míg a férje dolgozik és megteremti a család számára az anyagi biztonságot. Mindenhonnan az folyik, hogy ez nem oké, a nőnek is meg kell tudni állni a saját lábán, építsen ő is karriert, ez a családmodell pedig régimódi. Engem a karrier egyáltalán nem vonz. Én úgy érzem, a család körüli teendők ellátásában tudnék kiteljesedni, azt szeretném, ha a gyerekeim nevelésében ténylegesen aktívan részt tudnék venni, nem csak esti anyukaként. Így megteremthetnék egy kiegyensúlyozott otthoni légkört, amit nem nyomaszt a munkahelyről hazahozott stressz, és a párom számára is stabilabb támaszt tudnék így nyújtani. Persze mikor a gyerekek már nagyobbak és iskolába járnak, szívesen elmennék 4 órában dolgozni, de továbbra is a családot tartanám főként fókuszban.
2021. ápr. 18. 08:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
18%

Senki nem mondta, hogy a háztartásbeliség a női minőség.

De a gondoskodás, a szeretet teli otthoni légkör megteremtésének a képessége mind a nőé.

Azt se mondta senki, hogy ne legyen célja, csak szülni. De bármily hihetetlen, a szülés is beletartozik, mert csak mi tudunk szülni.

Ettől függetlenül nem kötelező, és én is azt írtam, hogy legyen valami bevételi forrása, de attól, hogy ő abban érzi jól magàt elsősorban, nem is hülye, nem is naiv, semmi gond nincs ezzel.

Igen, kevés férfi van, aki tiszteli a nőket, de VAN. Azokat kell megtalálni.

2021. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ezzel gond, egészen addig amíg a férjed nem unja ezt meg, aztán mehetsz mindenféle támasz nélkül albérletbe vagy ahova akarsz.

Nekem 3 gyerekem van, de megőrültem volna otthon a 4 fal között. Nekem kell valami más is ami történik velem, így amikor a pici ovis lett én is elmentem dolgozni. 8-14-ig,mire jönnek haza én is itthon vagyok.

És ha esetleg történne valami a kapcsolatunkban (mert soha nem tudni) akkor nekem is van fizetésem és nem kell ezen is aggódni.

2021. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy meg az sem olyan fer dolog hogy a gyerekeid oviba, te meg otthon fetrengsz egész nap, mert azért valljuk be őszintén nem kell minden nap egész nap, mosni főzni takatítani. A férjed hajtson mert azért az igények gondolom meglennének, családi programok, wellness, nyaralás, mert hát az idilli családi képeket posztolni kell a facebookra. Az egyik idegeskedni hogy minden meglegyen a másik meg nyugisan elvan.
2021. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
41%
Semmi baj nincs ezzel
2021. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz a táppénzzel, nyugdíjjal? Még ha együtt maradtok is és a férjed tegyük fel végig munkaképes lesz?
2021. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem probléma. Feminista vagyok, és én is, és a többi normális feminista is úgy gondolja, hogy teljesen okés, ha háztartásbeli SZERETNÉL lenni, csak ne legyen KÖTELEZŐ. Ugyanez a gyerekvállalással - semmi baj azzal, ha valakinek az az életcélja, hogy anya legyen, csak ne legyen lenézve az, aki viszont nem így él. Aki emiatt elítél, azzal nem kell foglalkozni, és ezt olyan nőként mondom, aki karrierista és nem szeretne gyereket.

Viszont azt mindenképp kalkuláld bele, hogy ha nem alakul jól a házasságod, akkor is teljesen a fétjedre leszel utalva. Nagyon rosszul is kijöhetsz abból, ha nincs legalább egy szakmád, amiben B tervként elhelyezkedhetsz. Engem biztos zavarna, ha életem végéig arra lennék utalva, hogy valaki eltartson, hiszen akkor nem én dönteném el, mire költjük a pénzt. Mi van, ha pl. x év múlva szeretnél kifizetni valamit a gyerekednek, mondjuk beíratnád fociedzésre, de a férjed ezt ellenzi? Így sokkal kevesebb beleszólásod lesz a gyereknevelésbe. Gondolkodj el ezeken a dolgokon, mielőtt teljesen feladod az önállóságodat.

2021. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nincs problémám ezzel. A probléma neked lesz, ha valami ok miatt majd ott állsz egyedül, életképtelenül.
2021. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves vagy, kedves kérdező?😀
2021. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

Nincsen ezzel alapvetően baj, csak annyi, hogy ez eszméletlen nagy kiszolgáltatottság.

Okés, éltek így nagy boldogságban tíz évet, és akkor a férjed meghal. Na, akkor mész három műszakban, minimálbérért dolgozni két gyerek mellől?

Vagy a férjed átmegy egy traumán (pl egyik szülő halála) és kijön belőle a legrosszabb oldala. Erőszakos, fizikailag bántalmazó, satöbbi. Na, akkor mihez kezdesz? Három műszak, minimálbér?

Vagy elég annyi, hogy a férjed a gyerekek születése után csak akkor adja oda a heti élelmiszerpénzt, ha olyat csinálsz az ágyban, amit nem akarsz, és kimondottan fájdalmas a számodra (anális szex, erőszakos mélytorok, stb). Na, akkor mi lesz? Három műszak, minimálbér? Éhező gyerekek?


Kérdezd csak meg a mostani 70 éves nagymamákat. Én nem ismerek olyat, akit a férje ne vert volna. És ők azok, akik kiadták magukat a házassággal.

A régi időkben azért működött ez a fajta házasság, mert mindenkinek tök természetes és magától értetődő volt, hogy a férj a zárt ajtók mögött úgy bántalmazza az asszonyt és a gyerekeket ahogy neki tetszik, amíg bele nem haltak, senkit nem érdekelt.

2021. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Te tudod, de így igen kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz.
2021. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!