Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Introvertált emberek, párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertált emberek, párkapcsolatban, esetleg már gyerek mellett hogy oldjátok meg az énidőt?

Figyelt kérdés

Még nem élünk együtt, de szerintem megérti, hogy nekem néha szükségem van egyedüllétre, amikor fizikailag is egyedül vagyok emberek nélkül.


Pl: mert a rajzolás a hobbim és azt társaságban kicsit nehéz. Tanulni se tudok hatékonyan ha nem egyedül vagyok a szobámban, így a koli sem vált be nekem. :(


Persze ha egyszer gyerekem lesz akkor ő lesz az első, és felkeszültem hogy lesz olyan időszak amikor max. A zuhany alatt leszek egyedül. De azért félek a szülés utáni depressziótól, az én természetemmel nem hiszem hogy megúsznám...



2021. aug. 1. 22:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
10:) köszi. Nem zaklat fel hogy más mit gondol, főleg olyanok véleménye akik meggondolatlanul csak értelmetlen közhelyeket puffogtatnak és ítélkeznek ok nélkül. Csak felvilagosítottam róla a hozzászólót, hogy lehet más szemszögből is nézni a gyereket nem vállalókat. Persze ehhez némi intelligencia is kéne ugye:)
2021. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

berendezkedtél egy full kényelmes életre, és elvagy, mint a befőtt, és gyártasz hozzá ideológiát.


ez kb. azzal ekvivalens, mikor vki. azt mondja, nincs nyelvérzéke, ezért nem tud megtanulni magas szinten egy nyelvet, vagy nem ügyes szakács, ezért nem főz, nem akarja a rossz főztjével traktálni az embereket.


így se nyelvet nem tanul, se főzni nem fog.


nálad is hasonló, és valóban jobb, h. nincs gyereked, mert ilyen önző, elkényelmesedett, egocentrikus csajoknak nem is kell.

2021. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jaj, te idejöttél egy pofonért trollkodni xD. Ne általánosíts és pláne ne hidd, hogy mindenki szemével látsz... amúgy ezért még jelenteni is lehetne téged de mindegy.
2021. aug. 2. 22:32
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12. És amúgy neked ehhez mi közöd van? ( Semmi) Miért fáj ez neked? Csak nem ki se látsz a szaros pelenkákból hisztikorszakból és irigy vagy?😂Miért is zavar hogy mások nem ilyen élet mellett döntöttek?.Ha az ember nyugodtabban akar élni , plusz stresszforrás nélkül amit egy gyerek okoz, az is mindenkinek egyéni döntése és joga. Sok oka van, hogy nem szeretnék gyereket, a kényelem 1 a kb 10ezerből. Az hogy lelkileg nem viselném el, mert egy gyerekhez sokkal szociálisabb êletet kellene élni, amit én viszont szívből utálok, és megőrülnék tőle. Ez meg egy másik ok. A mentális egészségem fontosabb. És ez a gyerek érdeke is egyébként, nem csak az enyém.

Sajnos sokkal több ilyen begyepesedett gondolkodású ember van mint kellene...mint amilyen te is vagy. Szánalmas.

Legyen valami életed, akkor nem foglalkozol máséval!

2021. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Amúgy bármilyen normális ember 2x meggondolja, hogy ebbe az országba gyereket szüljön, nem hiába csökken a népesség... én mondjuk nem is tervezek itt maradni.
2021. aug. 3. 00:25
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15. Na igen. Ez IS egy visszatartó erő a sok közül. Ebbe a világba, egy ilyen országba ahol ilyen emberek vannak kormányon mint az a retek, meg a seggnyalói🤮 + semmi garancia hogy nem zárják be újra és újra a munkahelyeket covid cïmszóval.
2021. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#12: Miért vagy ilyen frusztrált? Miért random idegenek gyermekvállalási kedvével foglalkozol a családod helyett? Miért baj az, ha valaki elvan, mint a befőtt és kényelmes élete van? Nem ez lenne a cél? Csak nem irigykedsz rájuk? Neked nincs kényelmes életed és nem vagy el, mint a befőtt? Az hogy lehet? Hiszen gyerekeid vannak. Talán kicsit megbántad és most saját magad akarod meggyőzni, hogy ez volt az egyetlen jó döntés?
2021. aug. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17 Teljesen biztos, hogy erről van szó. Normális ember nem akad ki azon, hogy egy totál ismeretlen netes kommentelőnek van-e gyereke.
2021. aug. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon egyszerű. Ha igazi társat találsz, ő meg fogja érteni az igényeidet és nem vetíti ki ezt magára. Ha magányra vágysz elvonulsz a szobába és kész. Az egyensúlyra kell figyelni, hogy ne forduljatok el egymástól emiatt.

Mi viszonylag sok (két hetente kb) külön programot is csinálunk a barátainkkal. Nem kell nagy dologra gondolni, csak mondjuk beülök vacsizni valahova a barátnőmmel, vagy a férjem megy el sörözni egy haverjával. Ez egy hétköznap esti pár órás program.

Ha igazi társat találsz, akkor ez gyerekkel is működni fog. Lefoglalja pár órára, amíg te nyersz egy kis énidőt, avagy én nem vagyok a gyerek túlféltés és kisajátítás pártján. Igenis tud rá vigyázni a nagyi néhány órát, vagy egy estét, tud rá vigyázni a férjem is, a legjobb barátnőm is, mintha a sajátja lenne, de akár bébiszittert fogadni sem bűn.

Nem szabad hagyni, hogy kinyírja a lelked a megváltozott élethelyzet. Nekem pl. szülés után nagyon sokat segített, hogy rengeteget sétáltunk és ebben a lánykám, abszolút partner volt. Imádott babakocsiban lenni. Reggeli után már egész pici korától mentünk egy frissítő sétára, majd délutáni alvás után és végül este a férjemmel is valami más környzetbe, jellemzően autóval.

Nekem ez mentálisan nagyon jó volt. A lányom aludt, vagy elgőgicsélt magában a kocsiban, én meg elméláztam magamban a kocsit tolva. Felért egy mini énidővel. :)

Szóval meg kell találni ezeket a helyzeteket. Nem egyszerű, de ha tudatosan odafigyelsz, meg fogod találni hol tudsz lopni egy kis időt a saját mentális egészségedre. Ha pedig baj van, segítséget kell kérni. A gyerek érdeke is az, hogy egy kiegyensúlyozott, boldog anyja legyen. Semmi értelme túlhajszolnod magad görcsösen mellette egy olyan ősanya mintát követve, ami nem te vagy. El kell engedni a társadalmi bélyegeket és a ti családotokra alakítani a szabályokat úgy, hogy mindenki boldog legyen.

2021. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!