Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Össze akarunk költözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze akarunk költözni a barátommal, de félek (?)

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve vagyunk együtt, és régóta beszéljük az összeköltözést, ő már dolgozik, nekem van még másfél évem a suliból.

Ő 20 éves én 18.

Albérletbe nem tudunk még menni, de a szülei szeretnék, ha oda mennék. Viszont én valamiért nagyon félek.

Anya tudom, hogy rosszul fogja viselni, és ez bánt a legjobban.

Anyáék is mondták neki, hogy jöjjön ő, és itt is tudunk gyűjtögetni, de ő nem akart jönni. Azt mondja, hogy ő megszokta az otthoni környezetet, és ő nem merne elmenni otthonról.

Rólam tudni kell, hogy depresszióval küzdöttem régebben, gyógyszereket szedtem, de már nem. És van, hogy a mai napig rosszul vagyok, szorul a mellkasom és egyfolytában sírok. Nem tudom, hogy náluk ezt hogy kezelnék ezt a dolgot. Na meg az, hogy tartok attól, hogy valamikor is kilöknének vagy hasonlók. Azt mondta anyósom, hogy ilyesmitől nem kell félnem. Felhozódott a pénz téma. Azt mondja a barátom, hogy nem mondtak semmi olyat, elkérnének havonta tőlem pénzt, amiért én ott lakok. Viszont én azt vettem le, amikor apósom azt mondta, hogy nem tudja a pénz hogy lesz. Vagyis hogy kérjen vagy sem. Megértem, hiszen "lakó" lennék itt. De a gyerekük miatt szeretnék jönni. És ők nem engednék el őt. Plusz ők hozták fel a témát. És rosszul is érzem magam, hogy a barátom fizetni akarja amiért én ott lakok... Ez még nem biztos egyébként. Elvileg szó sem volt pénzről, de én úgy éreztem akkor, hogy erre célozgatnak.



2021. okt. 3. 11:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
12%
10, miről beszélsz? A kérdező is össze akar költözni a pasikával, de otthon. Pont úgy a szülei mellett akar lakni, ahogy a fiú.
2021. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
98%
Valóban, ha a srác nem akar külön költözni, az szerintem később is így marad, és tényleg ott fogtok ragadni. 😀 Szerintem is fölösleges ilyen fiatalon még összeköltözni, jövedelem nélkül főleg.
2021. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%
Senki sem akar költözni, akkor meg nem is értem, minek forszírozzátok. Jegeljétek a témát.
2021. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az a rendszer, hogy külön lakunk egy albérletben és mivel még mindketten tanulunk, nincsen önálló jövedelmünk stb., a szülők tartanak el minket ugyanúgy. Nálunk a tanulmányok miatt csak az albérlet volt az opció és akkor már úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk mintsem, hogy idegenekkel lakjunk együtt. Szerintem így abszolút működőképes a dolog. Viszont én sem költöztem volna a párom családjához, illetve nyilván szülői támogatás nélkül egyáltalán nem költöztem volna el, hiszen nem lett volna rá lehetőségem.
2021. okt. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
62%
Miért a barátod nem tud leszakadni az anyja csöcsirű? Há rúgd ki a g*cibe!
2021. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
98%
Mindketten gyerekek vagytok agyban, maradjatok otthon
2021. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
97%

Csak az elejét olvastam el, de épp elég volt. Ha jól sejtem te még középsuliba jársz. Bocs, de akkor minek akartok összeköltözni? Bőven lesz még időtök ilyenekre. Élvezd, hogy suliba jársz és a tanuláson kívül nincs más dolgod, mert hidd el baromi hamar elmegy az idő. Én lassan meg szerzem az alapdiplomámat és nem értem, hogy a fenébe ment el 3-4 év.

Szerintem önálló egzisztencia nélkül elköltözni hülyeség és felelőtlen. majd ha mindketten kerestek annyit, hogy közösen tudjátok fedezni a kiadásaitokat. Addig felesleges felnőttesdit játszani.


Én is itthon lakom és kínlódhatnék azzal ,hogy tanulás mellett próbálom teljesen eltartani magam (és persze nem lehetetlen de sokkal nehezebb), de ha vagyok olyan helyzetben, hogy tanulok és ha esetleg keresek félreteszem azt mind akkor minek nehezítsem az életem?

Hidd el, vissza fogod sírni a gondtalan éveket.

2021. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy én nem akarok menni. Sőt. Én mennék. Csak valahogy rosszul esett, hogy ő teljesen máshogy áll a dolgokhoz. Mármint ő nem jönne ide, mert nem tudja ott hagyni őket. Nekem is nagyon nehéz, főleg, hogy anya segített nekem mindenben régebben. Négyszer voltam kórházban, mindig mellettem volt. Három betegségem volt, ebből kettő van még meg, bár enyhébben.

És fiatalok vagyunk, tudom. De nagyban gondolkodik ahogy én is. Nem a pénzzel van baj, mert kettőnknek havonta több mint kétszázezer forintunk lesz. (nyilván nem sok, főleg, ha albérletbe laknánk.) de gyűjtögetni szeretnénk, de közben együtt lenni.


Nem tudom, hogy mi lesz. Nagyon sietnem kell az átgondolással, mert nyakunkon a péntek. Akkor költözök.

Szóval muszáj normálisan átgondolnom. És ahogy elolvastam mit írtatok, tényleg fontos, hogy jól döntsek. Mert nem biztos, hogy 18 évesen még nekem ez kéne.

2021. okt. 3. 18:08
 19/38 anonim ***** válasza:
98%

18 évesen BIZTOS hogy nem kell ez neked.

Attól meg tudtok együtt lenni jogy nem laktok együtt. Ennyire fiatalon. Felesleges.

2021. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
90%

200 ezer??? Egyedülálló kellene ennyit keresni, az semmire sem elég.

Péntek vmi határidő? És mi lesz utána? Szerintem napold el a kérdést. Semmi sem sürgős és minek a határidő??

2021. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!