Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan egyeznetek meg parotokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan egyeznetek meg parotokkal ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nő vagyok es a szuleimtol kaptam egy 35nm2-es lakast, majd megismerkedtem a jelenlegi parommal aki hozzamkoltozott (nyilvan nem itt tervezzuk majd leelni az eletet, ez csak az enyem) ugy oszlattuk el a dolgokat, hogy mivel nem kerek tole lakbert, a kaját azt teljes mertekben ő fizeti èn pedig a rezsit. Szerintetek ezt igy jol feloszlattuk egymas kozott? Erdekelne, kivul allok ill. akik hasonlo helyzetben vannak hogyan osztjak fel az anyagiakat.
2021. nov. 25. 07:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nektek kell tudni ez megfelel-e.

Senki nem mondhatja meg.

2021. nov. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Azért érdekes lenne albérleti díjat kérni tőle.
2021. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

Az eloszlat mást jelent.

Alapvetően, ha a két összeg hasonló, akkor jó. Vagy, ha az egyikőtöknek ez nagyobb anyagi teher, de neki így is megfelel, akkor is jó. Nektek kell eldönteni, hogy jó.

Nálunk minden felesben ment. Havi 1-2 nagy bevásárlás és a rezsi. A kisebb dolgokat hol én, hol ő vette meg, az autóját mindenki maga tankolta. Szintén nálam költöztünk össze. Működőképes rendszer volt.

2021. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

szóban egyeznek meg jó esetben...


a kérdést értem, csak egy dolgot mondj el nekem ami talán rávilágít a válaszra is valamennyire:

miért ötlött fel benned ez a kérdés?

úgy gondolod máshogy kellene fizetni?


itt ugye sok dolog befolyásoló tényező

mennyi a rezsi, mennyi a kaja, mennyit kerestek, mennyit tudtok félretenni, ki mire költ még, ha mondjuk jön egy váratlan kiadás mennyire könnyen tudjátok megbeszélni, kifizetni stb...


mondok 1 példát, tönkre megy a TV és vesztek egy újat mondjuk 150 ezerért, akkor hogyan fizetitek ki? ha ebből vita lesz az régen rossz! meg ezek a "te TV-d" meg társai mondatok...

2021. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%

Anno én kértem egy jelképes bérleti díjat a volt páromtól ugyanebben a helyzetben. Az érvelés: Itt a lakás, amit ha kiadnék albérletbe, kapnék érte havi 100-at, és ugyanebből a havi 100-ból tudnék bérelni egy másik ugyanilyen lakást máshol. Nyilván ez egyedül nem éri meg, mert ugyanott vagyok, csak egyik zsebemből átteszem a másikba a pénzt. Viszont ha már ketten bérelnénk havi 100-ért egy lakást, akkor nekem csak 50-be kerülne a bérleti díj, így, ha mellette kiadom 100-ért a saját lakásomat, akkor nyerek havi 50 ezret. Ha viszont maradunk az én lakásomban, akkor ezt az 50-et elbukom, mert a te zsebedben marad. Így végül megegyeztünk abban, hogy 25-tel többel száll be a közös költségekbe, mint én. Neki még így is megérte, mert 25-ért egy szobát se kapott volna, és nekem is megérte, mert a semminél így is több maradt meg nekem.

De nyilván ez nem működik mindenhol, tudom, hogy van, aki el sem tudja képzelni, hogy a párjától bármilyen "albérleti díjat" kérjen. Úgy kell elosztanotok a költségeket, hogy ha szakításra, szétválásra kerülne a sor, akkor se tudjátok egymás fejéhez vágni azt, hogy szerintetek mi volt igazságtalan és mi nem. Nyilván erre egy általános megoldóképletet nem fogunk tudni adni, hiszen nem ismerünk titeket.

2021. nov. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is lett egy lakásom úgy, hogy hitelt fizetem rá, 84e törlesztővel. Mikor barátnőm ideköltözött, én mondtam, hogy az az én hitelem, nem kell neki ezzel foglalkoznia, de ő ragaszkodott hozzá, hogy felezzünk, ha már úgyis közösen tervezünk. De ha hitelmentes lenne, eszem ágában se lenne ilyeneket kitaláni, hogy hogy lakbér, vagy annak kompenzálása. 26 és 29 évesek vagyunk, dolgozunk mindketten, komolyan gondoljuk nagyon, jövőre házasodunk, kertesház a cél majd.

Ha valakivel közös jövőt tervezek, azzal együtt rakjuk össze az anyagi dolgokat is, én úgy vagyok vele. És nem számít, hogy engem tudnak támogatni kb huszonpár millióval, őt meg 0, azaz nulla forinttal. Együtt építünk fel egy közös életet. Ha meg szétmennénk mégis, ami a kapcsolat előtt az enyém volt, az utánna is engem illet. De most azért törekszünk az egyenlő elosztásra a havi összes költségben.

De másnál meg máshogy működik, ezt a pároddal kell megbeszélni, hogy senkinek ne legyen rossz.

2021. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
99%

5-ös, kissé túlbonyolítottad :D

Azt is mondhatnád, hogy ha ezt most bérelnéd, és nem a sajátod lenne, akkor egyedül 0 forinttal vagy előrébb, ketten meg 50 ezerrel. De nem béreled, sajátod. Fölösleges másik lakást belekeverni, szimplán lakbért kértél tőle, csak nem részarányosan, hanem engedményesebben.

Amúgy én ezt nem értem. Ha két ember szereti egymást, összeköltözik, együtt tervezi leélni az életét, akkor nem mindegy, ha feleztek, és egyenlően tesztek bele a közös dolgokba? Csak nekem furcsa ilyenkor még plusz pénzt kérni a másiktól?

2021. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nektek jó. Nálunk havi szinten a kaja kb 120e, rezsi 50, így felesbe fizetjük.
2021. nov. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

hat nekem ez fura, raaddadul belegondolva a kaja nagyon draga 2 embernek egy honapban (mar ha normalis dolgokat vesztek es nem kenyeren, parizsin eltek), szerintem

100-150 ezer tuti van. azt mond o fizeti? nekem ehhez nem lenne pofam.


ha mar odaig jutana a kapcsolatunk, hogy a pasim idekoltozik hozzam, fura lenne berleti dijat szedni tole. vegulis nem egy idegen, nem egy random alberlo. aki ennyire anyagias, az minek koltozik ossze egyaltalan a parjaval?

akkor mar inkabb az, hogy a rezsit fizesse o es kesz (nalam pl 30 ezer a rezsi, az nem olyan sok, mint a kaja), de nekem ez visszatetszo, hogy elvileg azert koltozom osszr vele, mert szeretjuk egymast es egyutt akarunk elni es akkor fizessen erte. plane, hogy azt a lakast te is kaptad, nincs benne kobkretan prnzed.

2021. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak "ami a kapcsolat előtt az enyém volt, az utánna is engem illet" - ezt most kell tisztázni és rögzíteni, mert azzal, hogy a hitelbe belefizet, változnak a tulajdonviszonyok.
2021. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!