Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan egyeznetek meg parotokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan egyeznetek meg parotokkal ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nő vagyok es a szuleimtol kaptam egy 35nm2-es lakast, majd megismerkedtem a jelenlegi parommal aki hozzamkoltozott (nyilvan nem itt tervezzuk majd leelni az eletet, ez csak az enyem) ugy oszlattuk el a dolgokat, hogy mivel nem kerek tole lakbert, a kaját azt teljes mertekben ő fizeti èn pedig a rezsit. Szerintetek ezt igy jol feloszlattuk egymas kozott? Erdekelne, kivul allok ill. akik hasonlo helyzetben vannak hogyan osztjak fel az anyagiakat.
2021. nov. 25. 07:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi az annyi, de nekem is saját lakásom van, eszembe nem jutna bérleti díjat kérni a páromtól.
2021. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
10-es, természetesen beszéltünk róla, ha én csak úgy megcsalnám, kiraknám, ilyesmi (szörnyű még leírni is), én ragaszkodnék hozzá, hogy amit a hitelbe fizetett, azt visszakapja. De előbb kasztrálnám magam, minthogy ártsak neki valmilyen formában is...
2021. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Hát elég érdekes hogy felmerult benned ez a "mivel nem kérek tőle bérleti díjat". Miért is kernel? Te se fizetsz bérleti díjat, se hitelt.

Egyébként meg a kaja jóval drágább mint a rezsi szóval szerintem nem fair.

2021. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

A kaja boven drágább, de oke.

Jol kitalaltad pénzehes farok:D

2021. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
Micsoda gesztus, nem kersz lakbert egy sajat lakas utan. A kaja minimum 80-100, a rezsi meg max 30-35 egy honapban, ugyanekkora lakasban elek, tudom mennyi. Az lenne az igazsagos ha felezitek ezt is azt is.
2021. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem full kamu kérdés. Most arra vagy kíváncsi, hogy ilyen esetben egy nőt is elküldenek-e a halálba, ahogy a férfiakat szokták, amikor azt gondolják, simán kérhetnének a párjuktól albérleti díjat, mert náluk él. Ráadásul leírod, hogy a lakás 35nm2, tehát ha nem lenne a párod több mint valószínű, hogy még bérlőtársat se fogadnál egy ekkora lakásba, amitől csak még polgárpukkasztóbb a helyzet.

De legyünk jó gyakorisok, és válaszoljunk a kérdésre. Szerintem cink egyáltalán elgondolkozni azon, hogy a PÁRUNKTÓL ALBÉRLETPÉNZT kérjünk, amikor te nem estél el semmilyen bevételtől a beköltözésével (a rezsit amúgy is minimum feleznétek), és még hitelt se fizetsz a lakásra. Ja bocs, akkor se várhatnál pénzt, mert mind írtad, a lakás a TIÉD. És ha lejárna egy esetleges hiteltörlesztő, akkor is a TIÉD maradna, sose lenne és sose lesz közös. Nekem égne a pofámról a bőr, de ha neked és a pasidnak ez megfelel, akkor egészségetekre.

25/N

2021. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb módon oldottátok meg, nem tudom, kinek a fejéből pattant ki.

A "kaja" ... Mi van, ha én, aki a rezsit fizetem, megebédelek a belvárosban és nem az otthoni kajából fogyasztok? Kifizettetem azzal a féllel, aki a kaját állja? Vagy ha egyikőtöknek teljesen más igényei vannak kaja terén, a másiknál hogy kompenzálódik?

Arra már legszívesebben nem is reagálnék, hogy nem kérsz bérleti díjat, még jó hogy nem, nem is bérel semmit, hanem ott él veled mint a társad. Viszont ha valami tönkremegy amit közösen használtok (akár lámpa, akár mozdítható berendezési tárgy) neki is fizetnie kell a cserét, javítást, a lakás állagmegóvására kell törekednie.

A rezsit felezni kell a kaját meg szintén, bár én a pasi helyében nagyobb részét állnám, mert lehet hogy kétszer annyit eszik mint te.

2021. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló van, enyém a lakás, ő költözött ide. Mi minden költséget pontosan felezünk, rezsit, kaját stb.
2021. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos, h nem költöztettem volna magamhoz. Tisztára úgy érezném, h az anyja vagyok...

Miért nem te költöztél hozzá? Ő a férfi, ő oldja meg a lakás problémát.

2021. nov. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok nem tudok azonosulni az itt leirtakkal..A lakásomat teljesen egyedul en rendeztem be, vettem meg a szukseges dolgokat, ő csak athozta a cuccait ferfi letere es jelenleg ennyi. Nyilvan ha egyutt maradunk lesz majd egy hazunk amiben tudunk gyereket nevelni, de addig elvagyunk nalam. Viszont szerintem az, hogy a kajat teljes mertekben o allja, en pedig megfozok, az teljesen oke ha en biztositottam szamara lakhatast, es nem kell orakat ingaznia illetve lakbert fizetnie mashol.


Egyebkent orulok hogy feltettem ezt a kerdest mert meg tovabbra is kivancsi vagyok masok allaspontjara ezugyben, ki hogyan oldana ezt meg ilyen esetben. Masik dolog, szeretem, viszont ha Brad Pitt lenne is ugyanigy csinalnam, nem hagynam magam kihasznalni, sajnos ket baratnom reven tanultam az esetbol, ugyanis az exuk elve a helyzettel, hogy biztositva van a lakhatas megszedtek magukat anyagilag aztan leptek, na ebbol tanulva en igy dontottem. A rezsi az enyem, kettonkre a kaja az ove. Es ez szerintem igy van jol ha a Nő biztosit lakhatast

2021. nov. 26. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!