Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan egyeznetek meg parotokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan egyeznetek meg parotokkal ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nő vagyok es a szuleimtol kaptam egy 35nm2-es lakast, majd megismerkedtem a jelenlegi parommal aki hozzamkoltozott (nyilvan nem itt tervezzuk majd leelni az eletet, ez csak az enyem) ugy oszlattuk el a dolgokat, hogy mivel nem kerek tole lakbert, a kaját azt teljes mertekben ő fizeti èn pedig a rezsit. Szerintetek ezt igy jol feloszlattuk egymas kozott? Erdekelne, kivul allok ill. akik hasonlo helyzetben vannak hogyan osztjak fel az anyagiakat.
2021. nov. 25. 07:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy jártam, hogy amíg nálam lakott, kiadta a lakását albérletbe, a rezsi felét fizette, a kajából nagyon keveset, annyit zabált, mint egy ló, én falfasz meg ezt tűrtem hónapokig. 8 hónap után dobtam ki, de nem akart elmenni...
2021. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21 azért a te szitud nem igazán egyezik a kerdezoevel.
2021. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Neki nincs mit kiadnia, nincs lakasa
2021. nov. 26. 14:19
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező, nálunk hasonló a helyzet, mint nálatok. Nekem van lakásom, ami teljes mértékben az enyém, én rendeztem be, én újíttattam fel, én fizetem rá a hitelt, ezt nem is várnám el tőle természetesen, hogy ebbe belefizessen, vagy lakbért adjon.

Mi úgy állapodtunk meg, hogy a hitel és a rezsi továbbra is az enyém (számít, hogy ketten vagyunk, magasabb a rezsi költség, mióta együtt élünk, de nem vészesen), övé pedig a kajaköltség. A kaja egyébként havi egy nagybevásárlást, és a kisebb hétvégi bevásárlásokat jelenti, amiből együtt főzünk a hónapban, tehát a hétvégi étkezések és néha egy-egy hétköznapi főzés van benne, meg az innivalók, mert a munkahelyi étkezést mindenki magának oldja meg. Neki mindig főtt étel kell, így ő a munkahelyén az étteremben ebédel, nekem van, hogy egy szendvics is elég, ezt megoldjuk így, és ez mindkettőnknek megfelel. Nincs közös kasszánk, nem is tervezzük, ez így mindkettőnknek jó. Ha nagyobb kiadás van a lakásban, pl. mosógép vásárlás, vagy egy nyaralás, azt felesben fizetjük, ill. közösen gyűjtünk arra is, hogy később majd sikerüljön nagyobb lakásba költözni. Szóval nálunk ez nagyon jól tud működni :)

2021. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem, mert egyáltalán nem arányos az én esetemben például a rezsi 30 ezer míg a kaja legalább van 80 ezer havonta. Nem tudom ez nálatok hogy van?


Maga a rezsi nagy része nem vagy nem nagy mértékben változik 1-2 fő esetében. Jelenlegi albérletemben közös költség, szemétszállítás, gáz, TV internet díja nem változik, ha többen használják. Fűtés, víz, villany van ami több lesz esetleg. De itt is például, ha te minden nap befűtesz akkor nem lesz több, ha ott a párod is nem lesz nagyobb a szoba.


Én ilyenbe nem mennék bele. Fele rezsi fele kaja szerintem a normális.

2021. dec. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!