Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a legjobb megoldás ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a legjobb megoldás ebben a helyzetben? (Összeköltözés)

Figyelt kérdés

Már elég régóta együtt vagyunk a párommal, a jövőnket együtt képzeljük el. A gond csak az, hogy nem igazán tudjuk, hol tudnánk össze költözni. Mind a ketten faluban lakunk, kertes házban, egymástól vagy 40 km-re.

Náluk összesen 6 ember él, nagyapa, nagymama, anya , apa, tesó, és ö. A testvérének is van már barátnője, valószínűleg ő is a baràtom családjához fog költözni. Így nekem már ott végképp nem marad hely. 4 nö meg amúgy sem egyezne 😬

Nálunk "csak" 3an vagyunk. Én anyu,és anyu tesoja( ö beteg, már nem fog sokáig élni) emellett van egy tesóm is, aki bár már nem lakik itt, de neki is van része a házban.

Eléggé le van romolva a ház állapota, teljes egészében felújításra szorul. Régebben alig vártam hogy elköltözzek innen, de már látom, nem nagyon van hova.

Albérletben lenne még lehetőségünk lakni, de ez szerintem nem a legjobb megoldás. Pénz temetö, nem beszélve arról, hogy egy szeget sem üthetsz be engedély nélkül....

Saját házat meg szerintem soha nem fogunk tudni venni ilyen àrak mellett .

Hitelt felvenni nem akarunk.

Van ezen kívül valamilyen más lehetőség?

Ki mit vàlasztana ezek közül?


2022. jan. 12. 12:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok nem látok más utat, csak albérlet. Párotokhoz nem tudtok menni, lássuk be az nem megoldás. Nálatok, azt írod felújításra szorul a ház, akkor arra is előbb-utóbb költeni kell, és az elég sokba lesz, lenne gondolom és akkor még nem is a Tiéd. Városba költözzetek, lehetőleg minél nagyobb városba, hogy több egyen a munka és egyéb lehetőségek.
2022. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk mi lenne, ha úgy csinálnátok, mint a felnőttek, és nem valamelyikőtök gyerekszobájába költöznétek, hanem külön?
2022. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

#20

Oké, az említett válaszoló stílusa kifogásolható.

De egyébként tényleg nem tudom... a párodéknál nem jó, nálatok nem jó, az albérlet nem jó, a hitel nem jó... nem tudom akkor mit szeretnél. Előbb-utóbb le kell majd szakadnotok a családotokról és önállósodni. (Vagy nem, az is egy opció, de akkor valószínűleg nem lesz hosszú kapcsolat.)

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy a tesód hogy költözött el. Te nem tudnád ugyanúgy megoldani?

2022. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
A tesóm külföldi egyetemre ment tanulni, és ott kezdett el dolgozni. Évente kb 1x jön haza. Nem is támogatta az elmúlt 6-7 évben a családot semmivel kb.
2022. jan. 12. 15:07
 25/44 anonim ***** válasza:
85%

#24

Jah, tehát neked még más rokonok helyett IS kellene eltartanod a családod? Hát, szerintem ez nem épp korrekt. Én biztosan nem fogadnám el, hogy az unokahúgom miattam áldozza fel a jövőjét.

2022. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Számomra felfoghatatlan, hogy sok ember írja, hogy magamra koncentraljak. Ezek az emberek rá sem néznek az idősödő szüleikre? Tényleg ennyire hàlàtlanok manapság az emberek? A szülök felnevelik tisztességben, szeretetben a gyerekeit, és ez a hàla, hogy amint lehet magukra hagyják őket?
2022. jan. 12. 15:11
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

#26

A szüleim szerintem inkább meghalnának, minthogy az én életemet tegyék tönkre. Ezzel egyidőben engem meg cserébe nem tenne tönkre hogy támogassam őket, iskoláztattak és - ahogy írod - tisztességben neveltek, úgyhogy keresek úgy hogy tudnék adni nekik ha rászorulnának. De amúgy meg dolgoznak ők is, nem tőlem várják a lóvét.

2022. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a szuleidrol volt szo, hanem a haldoklo nagynenedrol.
2022. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

A nagynénédről van szó meg a gyógyszereiről, nem anyukádról.?

Bátyád külföldről nem támogatja őket, neked kötelességed lenne úgy, hogy kis keresetből itthon albérletben élnétek?

2022. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy igen, a kérdésben még nagynéniről volt szó, most meg hirtelen idős szülőkről?

Mindenesetre összefoglalva az opcióid:

- albérlet

- hitel

- valamelyikőtök családjánál (zsúfolt)

- szakítás és a családod további támogatása a semmiből

Rajtad áll, hogy melyiket választod.

2022. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!