Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Minden kapcsolatban előforduln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden kapcsolatban előfordulnak kisebb összezörrenések?

Figyelt kérdés

Mondhatni az első komoly, felnőtt párkapcsolatomban vagyok. Értsd ez alatt: együttélés, közös jövő tervezése. Szeretjük egymást, 90 százalékban tökéletes harmóniában élünk, de előfordul hogy összekapunk valamin. Ez akkor fordul elő, ha a párom fáradt, kiakasztották a munkahelyén és emiatt ingerlékeny. Nem nagy dolgokról van szó - pl állítólag kérte hogy csináljak meg valamit otthon, amire én vagy nem figyeltem, vagy nem mondta csak azt hitte, nem csináltam meg, ő pedig bedurcizott. Nem kiabál vagy ilyesmi. Én nagyon érzékeny ember vagyok, rögtön észreveszem ha feszültség van, és nem jól reagálok rá - kétségbeesek és szorongani kezdek. A lényeg, hogy ilyenkor ingerültebben visszaszólok hogy mi a baja, azon picit összekapunk, aztán fél óra után bocsánatot kérünk, megbeszéljük és szent a béke. Engem ezek megviselnek, utálok veszekedni azzal akit szeretek, mert olyan érzésem lesz tőle mintha a másik már nem szeretne, vagy mintha félnék hogy kiszeret belőlem.


Ezek az apró veszekedések minden kapcsolatban megvannak? Ti hogy simítjátok el a feszkót, ha mondjuk látjátok hogy a párotokat kiborították a munkahelyén és emiatt hisztisebb lehet a kelleténél és ez rajtatok is csattanhat?


2022. jan. 31. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Minden kapcsolatban. Megbeszélitek, elfelejtitek.
2022. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes dolog, hogy akadnak nézeteltérések a kapcsolatokban, a megoldás viszont rajtad is ugyanúgy múlik, mint a párodon. A durcáskodásnak az ég világon semmi értelme. Amit higgadtan, normál hangon nem lehet megbeszélni/megoldani, azt hangosan vagy durcázva sem. Érzékenység ide vagy oda, felnőtt emberek módjára kell viselkedni és kerülni az ingerült reakciót, mert az ugyanolyan ingerültséget fog kiváltani a másik emberben és ez csak tovább rontja a helyzetet.
2022. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A problémák, konfliktusok természetes velejárói egy kapcsolatnak. Az a nem mindegy, hogy a két fél hogyan kezeli őket.
2022. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetesek, és ti elég jól is oldjátok meg őket a leírtak alapján. Viszont az hogy ennyire érzekeny vagy a vitákra még később problémákat okozhat.
2022. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan emberi kapcsolat, ahol ne lennének. Mivel nem látunk egymás fejébe, vannak sérüléseink, szubjektívitásunk, előzetes tapasztalások, így könnyen generálódnak félreértések és konfliktusok. Ez nem gond, csak kezelni kell őket.
2022. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha látod hogy olyan a kedve nem is piszkáld.. hagyjad!

Nyugi ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak egy párkapcsolatban..

2022. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elején voltak ilyenek. Sajnos nem nagyon tudta a párom, hogy kell egy jó kapcsolatban ezeket megbeszélni, kezelni. Csak azt vettem észre, hogy haza jött, nem szólt hozzám, hozzá se érhettem, befordult a fal felé és hozzá se szóljak. Nekem ez nagyon rosszul esett, mert azt hittem velem van a baj. Aztán utólag derült ki mindig, hogy munkahelyén volt valami. Amikor így viselkedett, mindig mondtam, hogy na megint megjött neki. Aztán szépen lassan megtanulta, hogy ezeket elpanaszkodja, ki isten faszázza magát és megnyugszik. Talán 2 éve volt utoljára ilyen súrlódás köztünk. Ha valami nem tetszik megbeszéljük egymással. Hihetetlen volt számomra, hogy harmincas éveiben járó férfi, akinek előttem egy 10 éves kapcsolata volt, ezt nem tudta kezelni. Valószínűleg az előző kapcsolata is olyan volt, hogyha valami probléma akadt, nem beszélték meg. Ez abszolút kezelhető.
2022. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk is vannak ilyen kisebb összezörrenések, pedig már házasok vagyunk. Pl. nincs szex már egy éve, neki eszébe sem jut hogy születésnapom van, vagy ha elmegyek pár napra, fel sem hív. Ilyen kis smafuk, de hát mindenhol vannak ilyen bagatell semmiségek.
2022. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.


#8 mint írtam, nincs még tapasztalatom a hosszútávú együttélések terén. Elhiszem hogy vannak ennél súlyosabb problémák,és a sajátunk mások tükrében semmiségnek tűnhet.


Megpróbálok én is máshogy hozzáállni, és nem a lelkemre venni, ha rossz napja van. Sajnos más téren is jellemző rám, hogy mindent magamra veszek, mert annyira hülye érzékeny vagyok. Emiatt rettegek a konfliktusoktól és nagyon megviselnek.

2022. jan. 31. 16:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló vagyok


Én ugyanez voltam. Rossz volt a kedve azt hittem, hogy miattam van. Nem, csak ő is lehet hisztis, nyűgös meg ki lehet a fasza mindennel és mindenkivel. A férfiak is tudnak hisztizni és szerintem az sokkal rosszabb, mint a női hiszti. Nekik is kell néha ölelgetés, babusgatás, az, hogy csak odamész, megöleled és elmondod, hogy szereted. Ha akar róla beszélni, úgyis fog. Erőltetni nem kell. Nálunk egy év alatt megtanulta, hogy ez a durcizunk c. történet nem működik hosszú távon.

2022. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!