Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Minden kapcsolatban előforduln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden kapcsolatban előfordulnak kisebb összezörrenések?

Figyelt kérdés

Mondhatni az első komoly, felnőtt párkapcsolatomban vagyok. Értsd ez alatt: együttélés, közös jövő tervezése. Szeretjük egymást, 90 százalékban tökéletes harmóniában élünk, de előfordul hogy összekapunk valamin. Ez akkor fordul elő, ha a párom fáradt, kiakasztották a munkahelyén és emiatt ingerlékeny. Nem nagy dolgokról van szó - pl állítólag kérte hogy csináljak meg valamit otthon, amire én vagy nem figyeltem, vagy nem mondta csak azt hitte, nem csináltam meg, ő pedig bedurcizott. Nem kiabál vagy ilyesmi. Én nagyon érzékeny ember vagyok, rögtön észreveszem ha feszültség van, és nem jól reagálok rá - kétségbeesek és szorongani kezdek. A lényeg, hogy ilyenkor ingerültebben visszaszólok hogy mi a baja, azon picit összekapunk, aztán fél óra után bocsánatot kérünk, megbeszéljük és szent a béke. Engem ezek megviselnek, utálok veszekedni azzal akit szeretek, mert olyan érzésem lesz tőle mintha a másik már nem szeretne, vagy mintha félnék hogy kiszeret belőlem.


Ezek az apró veszekedések minden kapcsolatban megvannak? Ti hogy simítjátok el a feszkót, ha mondjuk látjátok hogy a párotokat kiborították a munkahelyén és emiatt hisztisebb lehet a kelleténél és ez rajtatok is csattanhat?


2022. jan. 31. 15:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Az élet velejárója, mindenkinek van rossz napja, ami lehet, bizonyos szinten a másikon csattan. De amíg ez nem azt jelenti, hogy az ember üvöltözik a másikkal/degradálja/szidja, szimplán nem tudja a legjobb formáját hozni és érzékenyebben reagál olyan dolgokra, amiken máskor mondjuk röhögni szokott, addig nincs baj.

Mi nagyon jó páros vagyunk, mindent meg tudunk beszélni, de van, hogy összezörrenünk. Pl. én elég érzékeny vagyok arra, ha azt érzékeltetik velem, hogy nem figyelnek rám, pl. ha beszélek. A párom meg a rosszabb napjain akarja kerülni a konfliktust, és éppen csinál valamit, nem mondja, hogy fogjam be kicsit a számat, mert el kell készíteni valamit, cserébe hümmög, mintha figyelne. Persze, észreveszem, hogy nem figyel, és jól felbosszant. Na, ha mindkettőnknek rossz a napja, akkor összezörrenünk, tíz perc lehiggadási durci. Aztán bocsánatot kérünk, megmondjuk, hogy igyekszünk fejlődni mindketten, és jól elfelejtjük.


Amúgy, nekünk alapvetően az a stratégiánk, hogy ha tudjuk, hogy most valami nem okés, pl. nyűgösek vagyunk, hisztisek, mérgesek valami miatt, akkor egyrészt jó alaposan kipanaszkodjuk magunkat, én el is küldök mindenkit IS az anyjába, másrészt, szólunk a másiknak, hogy bocs, ez van ma, igyekszem visszafogni magam, de ha mégis úgy jönne össze, akkor ne vedd magadra. És akkor úgy állunk a másikhoz.

2022. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van rossz napja, de jobb esetben ezt nem a párján éli ki. Mondd meg neki egy nyugodt pillanatban, hogy ez így téged nagyon megvisel, ezért próbáljon más módot találni a feszültség levezetésére, te meg tanuld meg, hogy nem mindig minden miattad van.
2022. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Megkértem, ha rossz napja van szóljon, és akkor megpróbálok így hozzáállni és nem magamra venni a rosszkedvét. Reméljük működni fog. Köszönöm szépen a tanácsokat!
2022. jan. 31. 20:08
 14/14 anonim ***** válasza:

Előfordulhat. De ha gyakori akkor ott valami nem oké a kapcsolatban, akkor sem ha apróbbak a viták. Nálunk pl extrém ritka, nálunk ez nem divat, nem szoktuk egymáson levezetni a feszültséget, ha akad is ilyen. Nem egészséges. Inkább edzek egy órát, és kiengedek, a párom meg csak elvonul fél órára olvasgatni és aztán semmi baja.

Mondjuk nekünk általánosságban nem stresszes a munkánk sem. Jól megvagyunk.

2022. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!