Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lakás rezsi fizetése élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakás rezsi fizetése élettárs lakására masoknal h megy ?

Figyelt kérdés
Én költöztem a párom lakásába. Nem vett el feleségül, élettársak vagyunk csak. Külön kasszán. A lakására kéri a fele rezsit. A barátnőm azt mondja szerinte nem fer velem a párom, mivel a fűtés, upc, közös költség akkor is pont ennyi lenne neki ha egyedül élne és nem érti miért fizetteti ki velem a felét. Szerinte csak a víz és a villany felét kérhetné el. Ezek után én is elkezdtem rajta gondolkozni. Lehet h igaza van? Akik így költöznek össze mint mi, h oda költöznek a párjuk lakásába azok h egyeznek ilyen dolgokba meg?
2022. ápr. 8. 07:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Buta vagy. Természetes, hogy a fele rezsit fizeted.
2022. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a rezsi felét fizetem! Nem filléreskedek. Használom a lakását...
2022. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi erővel a párod pedig kérhetne tőled albérleti díjat, hiszen te is "amortizálod" a lakást...Gondolj már bele, hogy te ingyen beköltözöl valaki másnak a házába...Legalább az általa megvett tv-t nézed? Az általa megvett ágyban alszol? Te mivel járultál hozzá a közöshöz? A rezsi felének fizetése az ALAP! Vagy esetleg te állod a bevásárlásokat? Ebben az esetben jogos lehet.


Remélem a barátnődnek saját lakása van és ingyen lakik ott a párja, mert maximum akkor jelenthet ki ilyet.

2022. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk úgy ment, hogy a rezsi felét természetesen fizette. De, amikor nagyobb kiadások jöttek, új mosógép, stb. kellett és mindig mindent én álltam, akkor azért felszaladt a szemöldököm egy idő után. Százezreket kellett előteremtenem, olyan dolgokra, amiket ketten használtunk. Neki pedig az volt a legnagyobb problémája, hogy milyen cipőt vegyen.


Évekkel ezelőtt, amikor én költöztem volt páromhoz, akkor mindennek a felét álltam, ebbe beletartoztak a bútorok és a gépek is. Fél év után véget ért a kapcsolat és igencsak hiányzott ez az összeg, hiszen mindent újra kellett vennem, de úgy gondolom, hogy ez akkor is alap.

2022. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te egyedül élnél akkor neked is lenne rezsid, plusz lakbéred vagy bérleti díjad is vagy több 10 m Ft-t kifizetnél hogy tehermentesen vásárolj. Amikor ilyen helyzetben vagy képzeld el fordítva is. Neked van lakásod amire hitelt fizetsz plusz rezsit mindent. Odaveszed a pasid és ő csak a gáz-víz megfelezését tartja reálisnak. A barátnőd vagy egyedülálló (nem véletlenül) vagy egy számára jelentéktelen fickót csicskáztat.
2022. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gépeknél vagy fizetem én, és akkor ha szakítunk az enyém, vagy fizetjük felesben, és szakításkor megbeszéljük, kinek mi kell.
2022. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Rezsi felének fizetése alap.
2022. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
14%

És azon nem gondolkodtál hogy mivel betetted a sunát a lakásába fizess a lakáshasználatért?


Hiszen ha így gondolkodunk legalább havi 30-40 ezret kéne fizetned az ottlakásért.

2022. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg költözz haza apuékhoz, akkor 25 helyett nem csak 15 ezerbe lesz a havi lakhatásod, hanem konkrétan semmibe.
2022. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
14%
Na mivan kérdező hova tűntél? Miért nem válaszolsz arra hogy te mennyi bérleti díjat fizetsz neki? mert gondolom te fer vagy vele szemben és nem ingyen terpeszkedsz a lakásában
2022. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!