Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Inkább a közös kassza vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Inkább a közös kassza vagy a külön kassza pártján álltok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 16:35
A kérdező szavazást indított:
30 év alatti nő vagyok: Közös
30 év alatti nő vagyok: Külön
30 év feletti nő vagyok: Közös
30 év feletti nő vagyok: Külön
30 év alatti férfi vagyok: Közös
30 év alatti férfi vagyok: Külön
30 év feletti férfi vagyok: Közös
30 év feletti férfi vagyok: Külön
59 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
31F vagyok. 1 éve vagyok a jelenlegi párommal, és ilyen sose volt, hogy közös kassza vagy külön kassza, vagy akármilyen megosztás. Pénz van, amit költünk, ha nincs nem költünk...most az, hogy kinek a pénze éppen, nem számít.
2022. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
16:55-ös! A közös kassza alatt azt értettem, hogy van pl. egy közös bankszámlátok és arra megy mindkettőtök fizetése.
2022. jún. 24. 17:04
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
30 fölött férfi vagyok, teljes mértékben a külön kasszát partolom
2022. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Én külön kassza párti vagyok, 33N. Vagyis azt a típust, amit én preferálok, azt többen nevezték már külön számlás közös kasszának, szóval tudja a halál, hogy hivatalosan pontosan melyik. De én amellett vagyok, hogy mindenki fizessen be egy megbeszélt részt a számlákra és az élelmiszerekre (sztem az a méltányos, ha keresetarányosan - még mielőtt valaki elkezdene aranyásózni, voltam olyanm kapcsolatban, ahol többet kerestem, és akkor is tartottam ezt, hogy igazságtalan, hogy a párom, aki kevesebbet keres, ugyanannyit fizessen pl. a rezsire), meg a közösen, mindkét fél számára vásárolt nagyobb tételekbe... ill. ha megbeszélték, hogy spórolnak együtt valamire, akkor a "közösbe"... a többivel, ami a saját számláján marad, mindenki saját maga gazdálkodik, és a másiknak nincs beleszólása abba, hogy mire költi (nyilván addig, amíg nem a másiktól kéreget kölcsön meg amíg nem függőségekre költi). Ja, és sajáét külön hitelt meg ilyenek mindenki magának, ne rángassa bele a másik felet.
2022. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Kizárólag külön kassza
2022. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%

Nehogy belemenj a közös bankszámlába!

Ha netál különválnak az útjaitok, az pénzen való osztozkodásból nagy bajok adódhatnak, sőt biztos, hogy adódnak!

Isten ments!

2022. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Csakis külön kassza. Nem közösködök semmin.
2022. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 17:13-as, de alapvetően mindketten külön kassza pártiak vagyunk. Nagyjából az a helyzet nálunk is mint a 17:07-es válaszolónál, csak mi 50-50 %-ban fizetjük a rezsit (a párom ragaszkodott ehhez, én a fizetés arányos elosztást javasoltam inkább), viszont közös havi nagybevásárlásokat gyakorlatilag mindig én fizetem. Így végső soron mégis csak fizetésarányosan oszlanak el a költségek, mivel én kb. kétszer annyit keresek mint ő.


Én: 27 / F

Párom: 30 / N


Amúgy az érdekes, hogy az eddigi állás alapján, a 30 év feletti nők inkább külön, míg a 30 év alatti nők pedig inkább közös kassza pártiak.

2022. jún. 24. 17:29
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

Szeretem megkeresni és elkölteni a saját pénzem és legfeljebb egy közösen megbeszélt közös célba beleadni. Szeretek valós időben dönteni a pénzemről és szeretem eldönteni, hogy kinek, mikor, mennyit adok.


A szüleim 30 év házasság után váltak, 10 évig facsargattak érzelmileg a bíróságon, mert nem bírtak dűlőre jutni az anyagiak tekintetében.


Nekem nincs újabb 10 fölösleges évem arra, akit akkor és ott már nem szeretek (nyilván, különben miért válnánk).


Jó az a külön kassza, ne azért szeressenek, mert változik az anyagi helyzetük miattam. Én sem azért jövök össze valakivel.

2022. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Papommal közös kassza van. Amíg nem értünk együtt se szamolgattuk ki mibe mennyit ad bele.

N 30

2022. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!