Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt olyan, aki egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki egyedül viszi a háztartást mert a párja nem segít semmiben? Mi ebben a helyzetben a megoldás?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Lassan 2 éve élek a párommal közösen bérelt albérletben. Mindent fele-fele arányban fizetünk. Mindketten 8 órát dolgozunk, ugyanannyit vagyunk itthon, mégis úgy érzem, munka után minden az én nyakamban szakad. Bevásárlást azt ketten intézzük, bár hogy miket vegyünk , mit főzzünk azon nekem kell gondolkodni és e szerint bevásárolni. Itthon én mosok, én főzök,takarítok , porszívózok, én mosogatok, minden rám hárul. Lehet nem tűnik sok vagy nagy dolognak, de egy idő után nagyon is fárasztó tud lenni. Amiben esetleg segíteni szokott hogy kiviszi a szemetet. Már sokszor próbáltam vele erről beszélni szépen is , csúnyán is, de lepereg róla. Nagyon sok veszekedés van abból is hogy egyszerűen nem veszi észre ha valamit meg kell(ene) csinálni... és engem állít be rossznak hogy miért szívom a vérét.

Emiatt a kapcsolatunk is nagyon megromlott mostanra, egyre nehezebben viselem el. Bennem már felmerült a szakítás is, de akkor nekem kell költözni. Milyen lehetőségeim vannak?


2022. szept. 6. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem a #6 vagyok, de az tuti, nem ganéznék utána. Inkább bérelnék egy szobát a helyedben.
2022. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
2 év után már mit akarsz? Az elején kellett volna az alapokat letenni, hogy ki mit csinál. Próbáld meg, hogy az ő ruháit nem mosod ki, nem mosogatsz utána, csak magadra főzöl... Hátha észbe kap (de nem hiszem)
2022. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Én örömmel megcsinálom a házimunka 100%át, de akkor a férfi, lesz szíves gondoskodni a pénzkeresésről
2022. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

#9:

Én azt tettem, hogy beláttam, hogy ő nem változik meg és nekem így rossz.

Annyi volt a különbség, hogy én tanultam még, és eltartott az exem. De mindent én csináltam otthon. Természetesen tanulás mellett. Ha kellett, este kilenckor csináltam vacsorát, mert akkor esett haza.

Pont két évig bírtam. Akkor elkezdtem dolgozni én is, ezért akartam, hogy ha én kiveszem a részem a pénzkeresésből, ő vegye ki a részét a takarításból. Voltam minden, csak elsőáldozó nem. Egy darabig vittem mindent egyedül. Aztán berágtam, összecsomagoltam, és elmentem. Gyakorlatilag egy szó, egy köszönés nélkül. A tesómhoz mentem, egy bőrönd ruhával meg pár kartondobozzal. Onnan mentem albérletbe.

Legközelebb okosabb voltam, és rögtön elsőre lefektettem a szabályokat, hogy nem vagyok senki cselédje. Felosztottuk a házimunkát. Lassan 10 éve működik.

2022. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs kihez mennem, nincsenek rokonaim. Az egyetlen választásom másik albérlet lenne, de mivel egészségügyi gondjaim vannak, és decemberig elmegy rá 500 000+ nem tudom ,mit tehetnék.
2022. szept. 6. 22:47
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Sok választásod nincs, vagy megbeszélitek és kiveszi Ő is a részét a munkából vagy folytatódik ez tovább, Te pedig tönkremész. Ha most ilyen, mi lesz később? Ha pedig tudja, hogy mindemellett egészségügyi gondjaid vannak, még inkább arra kéne törekedjen, hogy Neked is könnyebb legyen, de nem teszi, mert nem érdekli.


Tartom az elvem amellett, hogy amíg nem vagyok feleség, össze se költözök az adott férfival. Nem leszek bejárónő, szakács és takarítónő, ha Ő a kisujját se mozdítja értem, vagy azért, hogy a közös életünk előrehaladjon, építő legyen és békességes. Én csak akkor adom majd meg ezeket az előnyöket, ha el is kötelezi magát mellettem, azaz feleségül vesz. Persze nem fogom kiszolgálni, mert a lakás, meg minden egyéb közös. Szóval, ugyanannyi szerepe kell legyen Neki is annak fenntartásában és tisztántartásában.


Amúgy meg kiadó szobát egész normális áron is lehet még találni, szóval azt érdemes lenne.

2022. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
16. Ez nem az összeköltözésen múlik, hogy valaki becsicskul e a párjànak vagy azonos mértékben osztoznak a terheken. Amúgy meg, ha együtt sem élsz senkivel, nem kell aggódnod, nem leszel feleség. Senki nem vesz zsákbamacskát.
2022. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, nézegess kiadó szobákat, járj el túlórázni és minnél kevesebb dolgot csinálj meg otthon. Főként csak a magad dolgait rendezd.

Esetleg még a munkahelyváltás olyanra, ahol van munkásszálló.

De ha facebook-on írsz ki hirdetést, hogy ez meg ez van, szobatársat keresel, szerintem nem lehetetlen.


Melyik városban kellene keresgélned?

2022. szept. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól veszem ki a szavaidból, tulajdonképpen csak az tart vissza, hogy szakítás után a lakhatásod kérdéses lenne. Hogy éreznéd magad fordított helyzetben? Ha kiderülne, hogy csak azért van veled, mert bonyolult lenne elköltözni? Elég kiábrándító, és elég tisztességtelen lenne veled szemben.


Nyilván ki vagyok én, hogy ítélkezzek, de idővel rá fogsz döbbenni, hogy inkább költözöl egy szobába, és leszel a magad ura, szabad és ennél sokkal boldogabb, mint valakinek a bejárónője.


Ha még nem tartasz ott, hogy meghozd a döntést a szakításhoz, akkor azt tudom tanácsolni én is, amit fentebb már írtak: ne főzz neki, ne takaríts utána, ne mosd ki az ő ruháit, gondoskodj csak önmagadról, és ha számon kér, mondd, hogy ne szívja a véred légyszi.


De valszeg így is, úgy is szakítás lesz a vége.

2022. szept. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%

Be kellene osztani kinek mi a feladata?

Lehet akár közösen is csinálni pl a főzést heti szinten is, szerintem úgy izgalmasabb.

Lehet váltogatni kinek mi a dolga otthon? Így mindenki csinál mindent és még változatos is.

Ha nem tudja a barátod hogyan kell azt csinálni pl kimosni egy adag ruhát akkor meg kell neki mutatni, ha nem tud főzni vagy takarítani szintén meg kell neki azt mutatni, elvégre én sem tudtam még meg nem tanultam.

24F

2022. szept. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!