Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem kellene a barátnőmnek már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kellene a barátnőmnek már munkát vállalnia?

Figyelt kérdés
Tavaly fejezte be a müvészeti egyetemet és azóta még nem tudott elhelyezkedni a szakmában, nekem pedig már kezd terhes lenni ez a kapcsolat. Megértem, hogy nehéz elhelyezkedni abban a szakmában, de szerintem addig kereshetne mást. Csakhogy ő nem megy el napi 10ezerért egy gyárba, üzletbe vagy vendéglátóhelyre, csak arra vár, hogy szakmályában legyen egy lehetőség. Albérletben élünk, ami nem olcsó és én 3 hónapja már másodállást is vállaltam, mert már ott tartottunk, hogy gondot okozott kifizetni a számlákat is. Reggel 6tól 15ig dolgozok, majd 16tól 22ig. Szombaton is ugyanígy, csak vasárnaponként vagyok szabad. Ez átlagban több mint havi 370 munkaóra, és már nagyon elegem van belőle.

2022. szept. 27. 18:00
1 2 3 4
 11/35 FoxtrotLidérc ***** válasza:
98%

Azt hiszem, itt az ideje leülnötök ezt alaposan megbeszélni. (Képző)Művészeti Egyetem? Melyik szakon végzett? Azért kérdezem, mert ha a adott művészeti ág művelésének nem túl nagy az anyagköltsége (nem mondjuk üveges, fémes, etc.), akkor javaslom neki, hogy mindenképpen kezdjen el alkotni! Kellenek referenciamunkák, ami alapján elindulhat a karrierje - akár szabadúszóként is. Ami pedig nem mindegy. Érdemes lenne esetleg restaurátornak jelentkeznie múzeumokhoz (ha pestiek vagytok, privátban tudok esetleg segíteni).

A másik dolog... Olyan nincsen egy egészséges párkapcsolatban, hogy az egyik megszakad, a másik meg vidáman ücsörög, mint nyuszi az ólban. Főleg ilyen árak mellett... Ha minden kötél szakad, és saját szakmájában nem tud elhelyezkedni, akkor mindenképpen munkába kell állnia valahol máshol - amíg nem talál lehetőséget a saját pályáján. Mindegy hogy hova, de csinálnia kell valamit, mert - mint mondtam - ez nem állapot. Széjjelszakadsz, apafej, és utána jön a "pizdec" ha kiesel a munkából egy tartós betegség folytán. :(((

2022. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondja, hogy ő is ugyanannyit dolgozik mint én.Alkalmantként ez igaz is, mert gyakran valóban reggelőltől estig fest, de ennek egyelőre nem sok értelme, mert senki nem fizet érte.
2022. szept. 27. 19:21
 13/35 A kérdező kommentje:
Sőt, állítom, hogy eddig csak veszteséges volt az egész, mert bizony költsége van a festéknek meg minden szir-szarnak amivel dolgozik.
2022. szept. 27. 19:23
 14/35 FoxtrotLidérc ***** válasza:
16%

12: MÉG nem fizetnek érte. :))) Fognak, de ehhez munkák kellenek, amiket fel tud mutatni. Nem azt mondom, frusztráló a helyzeted, és valszeg a helyedben én is hasonlóképpen éreznék.


Hány képe van kész? Mert vannak kiállítótermek, ahol tudná magát reklámozni. Ha van mondjuk... 6-8 képe, akkor MÁR jók vagytok. :))) Milyen típusú/stílusú képeket fest?

2022. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 FoxtrotLidérc ***** válasza:
72%
13: Vigyázz! Kezdetben minden vállakozás veszteséges. Érdemes szerintem a kettőt kombinálni - mostani exem is így tesz. Dolgozik, és mellette megy esküvő/babafotózásra. Nem azt mondom, hogy dől a pénz (nem régóta építi a vállalkozását), de VANNAK megrendelései.
2022. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
96%

Ő mit szól hozzá, hogy te 2 melóhelyen vagy?

Neki fel sem tűnik, hogy be kellene szállnia a kiadásokba?

2022. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Azért bőven vak kész képe, nem 6-8, hanem 50+. Nem értek a müvészethez, de valami absztarakt stílusa van, talán olyasmi mint picasso. Ilyen torz kockafejü emberekkel, akiknek a szeme a szája helyén van, a szája pedig a szeme helyén stb. Nekem fura és kicsit ijeszőnek találom, de biztos van az a réteg akinek ez tetszik.
2022. szept. 27. 19:33
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
Amíg van olyan balek, aki eltartja...
2022. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 FoxtrotLidérc ***** válasza:
98%
17: Akkor menjen kiállításra, és mutassa meg magát! Pusztán festegetésből még nem jön profit.
2022. szept. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%

Pont, mint egy havernöm. :)

Ő is ezt mondta, hogy csak a szakmájában. Grafikus. Illetve ö inkább festőnek tartja magát. Ami jogos, mert baromi tehetséges, és egyedi stílusa van.

Évek kínlódása után elment egy reklámcéghez, grafikusként, minimálbérért. Aztán rájött, hogy wz nem önmegvalósítás meg művészet, kőkemény határidők vannak és a kuncsaftnak kell megfelelnie.

Fel is mondott.

Aztán ide-oda vergődött, főleg az elvonó és a szeretői közt. Miközben a férje eltartotta.

40 felett jutott el oda, hogy elment egy raktárba, három szakba, mert a férje otthagyta. Van egy közös gyerek, akit el kell tartania.

Az elmúlt 20 évben voltak fizetős munkái, illusztrációk, kiállítások, adott el képeket, tervezett tetoválást, meg a franc tudja. De összesen nem lett volna elég egy évi villanyszámlára, amit megkeresett.

Szép dolog a szerelem. De nem tudsz belőle kenyeret venni meg számlát kifizetni. A te csajod mocskos módon kihasználja, hogy eltartod. Akkor se jut eszébe, hogy elmenjen dolgozni, ha te megszakadsz. Mi lenne vele, ha nem tartanád el?


Könnyű azt mondani, hogy szakíts vele. Megtenni nehéz. De ez nem azt jelenti, hogy nem tehetsz semmit.


Első körben: ülj le vele egy papírral, és számold ki, hogy mennyi a megemelkedett rezsi, a lakbér, bérlet, és mi marad megélhetésre. Ha marad... aztán kérdezz rá, hogy ő miből tervezi kifizetni a részét. Ugyanis nem dolgozol tovább két helyen.

A reakciója elég sokat elárul.

2022. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!