Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért van az hogy sok ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy sok ember szerint a sorozatos megcsalás kisebb bűn, mint egy ex-el havonta pár sor segítőkész üzenet hétköznapi vagy munka témáról? Egy csomó olyan nő szétcsalja a párját, aki előtte hangoztatja hogy se ex se férfi haverja nincsen.

Figyelt kérdés

Mivel általában csak a szexre mennek, mindent lezárnak, aztán vannak a "tisztességes" kapcsolatukban, jön a következő lehetőségük ami jobbnak tűnik, ugródeszkának használják az előzőt, csalják a párjukat majd lelépnek. De ők soha nem beszélnek az ex-szel se senkivel, minek, nem is érdekli őket egy másik ember, max a barinőkkel sztorizgatnak az aktuális párjuk méreteiről.

Hogy alakult ki ez hogy nagyobb tiszteletlenség néha másokhoz hozzászólni, mint megcsalni a párjukat, lefeküdni másokkal ténylegesen? Csak azért mert az nem derül ki? Vagy csak később derül ki?



2022. nov. 9. 20:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

A megcsalók tulajdonképpen felvállalják azt hogy más kell nem a párja.

De akik kapcsolatban érzelmileg csalják a másikat es kozben ártatlannak tettetik magukat mert félre nem lépnek de megy a cset a flört meg lelkizés, minden más, azok meg nem vállalják fel nyíltan.

Mindkettő elítélendő, az utóbbi módszeresebb aljasabb talán.

2022. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

A semmin hergeled magad.


A barátnődnek igaza van hogy nem akarja hogy az exeddel beszélj, szóval felesleges arról fantáziálgatnod, hogy más képzeletbeli nők esetleg hogy csalják meg férfiak százaival a párjukat.

A megcsalás szinte mindenki szerint (huu még a nők szerint is!!!) patkányság, az exeddel való kapcsolattartás pedig végtelenül kényes és kellemetlen szituáció, ha amúgy van párod.

Szerezz férfi barátokat, és lelkizz velük.


Ha meg még párod sincs, akkor még szánalmasabb és feleslegesebb ez a hiszti.

2022. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, én mindkettőért szakítanék. Amit tudok nyújtani azt elvárom. És nekem az exem nem barátom, előttem is megoldotta a segítségem és társaságom nélkül, utánam is meg fogja. Annyit meg főleg nem él, hogy a párom érzelmeibe gázoljak a vele való hetyegéssel.


Szóval el lehet húzni a faszba, ha ez másnak nem ugyanolyan alap, mint az, hogy nem dugunk félre.


Szívesen!

2022. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Ti amúgy mivel foglalkoztok? Csak mert lehet hogy bizonyos foglalkozások, vagy nem tudom bizonyos körökben mintha több lenne ez a szélsőséges vélemény hogy aki hozzászól egy ellenkező neműhöz vagy exhez az csal. Miközben, a saját, és ismerőseim példájából tudom, hogy nem nem csal, se ténylegesen, se érzelmileg, se sehogy. De olyan néha mintha papucsállatka szintű lényeknek magyaráznám a Himaláját, vagy mintha mittudomén bantu négerek lennének ilyen véleménnyel. Egyszerűen nem értem. Mostanában szembesültem ezzel hogy mennyi ember van ezen a véleményen hogy hozzászólni ellenkező neműhöz, neadjusten valami konkrét témáról beszélni, rosszabb mint a 3 órás menet valakivel.

Nekem az a tippem hogy full unatkozó nők, akiknek soha semmi gondja, apuci intéz mindent, ők azok akik azt hiszik nincs miről beszélni érzelmek vagy megcsalás nélkül egy másik emberrel.

És szerintem inkább bizonyos körökből származó nők terjesztik ezt az elméletet, szegény pasik csak szívnak miattuk, meg szegény párjuk.

Csak fogalmam sincs milyen nők terjesztik ezt? Mert az én ismerőseim biztos nem. Pedig van sokféle ismerősöm, néhány legfurább réteg kivételével.

2022. nov. 9. 21:52
 5/26 A kérdező kommentje:

Már értem hogy miért. Ennél a humanoidnak nevezett emberi fajnál teljesen mindegy, hogy valaki ténylegesen megcsal e valakit, sőt. Az hogy ha megcsalta, az erőt képvisel, azt bizonyos szinten még el is ismerik. De ha érzelmileg, nem szerelem miatt hanem stabilitás miatt, szüksége van bárkire (mert pl nem erős a családja, nem egy teszek veszek intézkedek időmilliomos család akik kinyalják a s...t) emiatt stabil támogató, hosszú távú segítő embert nem tud 1 másodperc alatt kidobni az életéből (lezárni :DDD), mert szereti mint embert, ha képes kötődésre, szeretetre, ha ő nem "erős" vagy mi, lelkileg a kegyetlenségig, akkor bukón van.

Amikor minimálisan fontos neki egy baráti szimpátia, az ex státusztól függetlenül is, ha szüksége van bizonyos érzelmi stabilitásra, ha képes szeretet érzésére, amibe az igazán jó barátok és munkatársak kidobálása nem fér bele, csak azért mert ellenkező nemű... akkor egyszerűen azért támadják, mert ez nem képvisel erőt. Ez érzelmes gyengeség. Az érzelmesség gyengeség. És akkor jönnek az alfa nők, akiknek nincs szükségük senkire, a jelenlegi párjukra is csak azért mert számító céljaik vannak vele...

Kész ennyi. Minden, az érzelmesség, a bujkálás, a védekezés, minden, azért nem számít értéknek, mert itt csak az erő alapú hierarchia számít. Gáz.

Ja és ha mindezt a párjuk nem érti meg, az azért van mert neki nincsenek érzései, vagy inkább ő maga annyira gyenge, hogy a kegyetlenül erős nő kell neki. Ha kiderül hogy a párja nem az, akkor neki az kevés, és támadja, felháborodik. Az hogy a nő nem csalja meg, igazán szereti, mivel képes szeretni (gyengeség) az nem számít senkinek, az csak a terelés az egészben, sőt még le is nézi miatta. Neki nem hűségre van szüksége hanem kegyetlen nőkre. Ennyi. Ezért mennek azok után aki megcsalja őket ténylegesen.

Ja és ha a 2 ember még meg is értené egymást, a többi nő tesz róla, hogy terjesszék az igét mindenhol, az érzelmes konkurenciának esélye se legyen...Az érzelmeket rossznak állítják be, mert nehogy már valaki jobb legyen náluk. Hogy ami belőlük hiányzik, azzal bármit is elérjen.


Mondjuk még mindig nem értem hogy honnan jönnek ezek a nők. Mert a közvetlen környezetemben max ha 1 ilyen jut eszembe.

2022. nov. 10. 06:12
 6/26 anonim ***** válasza:

Nem kisebb bűn egyik sem. Mindkettő miatt szakítanék.


Engem csaltak meg fizikailag és érzelmileg is exszel. Volt, aki a kettőt egyszerre művelte. Nem értem ezt az exekkel való kapcsolattartást, ha nincs közös gyerek. Írta az egyik válaszoló, hogy előtte is megoldott mindent nélküle, akkor most miért kellenék neki én? Meg nem tudom ti hogy vagytok vele, de én életem szerelmével vagyok együtt, nem olyannal, akivel úgy elvagyok, de tudom, hogy nem akarok mellette megöregedni. Nos, ha életem szerelme a párom, akkor miért kellenek az exeim? Vagy miért bántsam őt azzal, hogy exekkel barátkozom? Hogy lehet fontosabb nekem bármelyik exem, mint a szerelmem?


Vicces volt, amikor egy exem érzelmileg csalt azzal a lánnyal, akibe évekig szerelmes volt előttem, lebukott, tagadott, hogy csak beszélget vele de már nem szereti (végül elhagyott miatta, erről ennyit). Mondtam neki, hogy vagy menjen hozzá, vagy akkor ne beszélgessen vele, mert megbánt engem. Majd ilyet szól, hogy oké, de neki a napi rutinja része, hogy egy lánnyal beszélget, aki nem én vagyok, úgyhogy keressek neki egy új lány barátot. Mi a f... :D Amúgy ha ellenkező nemű barátot akarsz, akkor válassz olyat, akivel nem keféltél soha, meg nem voltatok szerelmesek egymásba, aztán akkor nem lesz baj. Bár én nem értem a nemek alapján választást, nekem nincs konkrét igényem egy fiú barátra, ha van tök jó, ha nincs az sem baj.


A fizikai megcsalás meg még mindig nagyon rossz, tök mindegy hogy kivel történik. Nincs rá bocsánat.

2022. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Értem, de nem mindenki olyan mint az exed. Ha soha de soha nem fordul elő újra az hogy összejön valaki az ex-el, csak néha egymáshoz szólnak, azt miért (miért, miért, miért...) kell egy kalap alá venni azzal ami veled történt. Szörnyű ami veled történt, és az tényleg nagyon elítélendő úgy. De mások meg hozzászólnak az ex-hez, 200 km-ről, nagyritkán, mert tud családi ügyeket, tud olyanokat amikben néha tud valamit segíteni konkrétan, és akkor ezeket pl a te sztorid alapján ítélik meg, és rengeteg gond veszekedés keletkezik emiatt. Pedig NEM minden eset egyforma, és attól hogy veled ez történt, attól még mással pl az történt, hogy szent a csaj aki sose beszél se ex-el, se más hímneművel, aztán hogy-hogy nem, valaki mégis ráhajt egyszercsak változik egyet és megcsalja a srácot. Én meg ilyeneket hallottam. Most akkor én is általánosítsak? Az meg hogy valaki a párom, nem jelenti azt hogy mindenttudó, pl ha szeretnék kérdezni számgép témában, vagy munkaügyben, vagy közös ismerőssel kapcsolatban, azt lehet hogy ő nem fogja tudni, vagy hasonló témák. Ezért nem értem ezt. Emiatt a sajnálatos eset miatt amik veled és még néhány emberrel történtek, több más kapcsolat is gallyra megy a gyanakvás miatt. Egyszerűen annyi, hogy nem kellene általánosítani.

Nekem meg bármilyen barátra van igényem, fiú vagy lány mindegy, mert nem tudok pénzzel mindent elintézni, rokonok 1000-szeresen túlterheltek, és sokszor szorultam segítségre. Segítőkészség hétköznapi ügyekben. Semmi több. Ezért vannak a barátok.

2022. nov. 11. 15:33
 8/26 A kérdező kommentje:

Persze én is segítettem ha tudtam embereknek. Minden esetet egyedileg kell megvizsgálni mert az általánosítás az a legrosszabb.

És nem függ össze az hogy örökre akarod a párod, azzal hogy hozzászólsz máshoz.

Főleg az elején. Egyáltalán nem függ össze. Sőt. Ha egészséges helye van az embereknek azért a társadalomban, jobban mennek a munkák, minden, és hosszú távon is sokkal tovább megy minden. Kivéve persze ha valaki pénzzel bármit el tud intézni és nincs szüksége soha senkire, mert mindent megfizet, vagy rokonai mindent elintéznek.

Persze jó ha valaki minél több helyen tudatja hogy együtt vannak és hagyják őket mások békén olyan értelemben. De ezt a barátok is felfogják.


Az is jó ahogy te érzed, és ahogy te csinálod, de máshogy is ugyanolyan jó.

2022. nov. 11. 15:45
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Nincs de meg ha. Értéktelen az olyan férfi a szememben (az olyan nő is, csak velük nem foglalkozom, mert hetero vagyok), aki az exein csüng. Foshatsz erről oldalakat, ha szerinted ez annyira nem nagy ügy, örökre megszakítani az exszel a kapcsolatot a szakítással egyidejűleg (és max köszönni egymásnak ha néha napján összetalálkoztok véletlen) sem nagy ügy.


Annyi klassz férfi van, akinek többet ér a párja, mint az, hogy az exszel barátságot játsszanak. Foglalt vagyok, de ha véletlenül szingli lennék, miért választanék valaha újra egy ilyen selejtet, ha egyszer kapásból két exem és a jelenlegi párom is megmutatta, hogy lehet másképp? Vágnálak ki, mint macskát szarni és a szemem sem rebbenne.

2022. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok.


Igen az más, ha valamit kérdezel és más, ha napi szinten lelkizel vele. De egy kérdés: biztos, hogy csak az exed tud segíteni valamilyen témában? Senki más nem ért hozzá? Tegyük fel, hogy csak ő tud segíteni. Érdemes lenne megkérdezni a párodat, hogy zavarná e. Lehet, hogy ennyi nem zavarná. Ha meg igen, akkor biztosan megoldod máshogy. Mindegy, hogy mi a téma, ha valami zavarja a szerelmemet, akkor azt nem csinálom és kész. Az exed tudja a családi dolgaidat? Az új párod nem? Beszéld meg inkább vele. Vagy az exedben jobban megbízol? Az mondjuk érdekes, ezen gondolkozz el.


Nekem is igényem van barátokra. A nemük mindegy. De inkább barátkozom olyanokkal, akikkel nem jártam és nem szexeltem. Ez jobb nekem is és a páromnak is. Nem olyan nehéz találni 8 milliárd ember közül 3-4 olyat, akinek még nem voltam meg.


Lehet, hogy nem akar semmit az extől valaki, csak valami kapcsán beszélgetett vele. Én ezen is kiakadnék, de azt mondom, értem, ha valakinek ez belefér. De a heti szintű lelkizés meg találkozók egyértelműen arra utalnak, hogy még mindig nincsenek túl egymáson. Az ilyen ember amúgy f.asznak kezd bele új kapcsolatba...

2022. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!