Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért van az hogy sok ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy sok ember szerint a sorozatos megcsalás kisebb bűn, mint egy ex-el havonta pár sor segítőkész üzenet hétköznapi vagy munka témáról? Egy csomó olyan nő szétcsalja a párját, aki előtte hangoztatja hogy se ex se férfi haverja nincsen.

Figyelt kérdés

Mivel általában csak a szexre mennek, mindent lezárnak, aztán vannak a "tisztességes" kapcsolatukban, jön a következő lehetőségük ami jobbnak tűnik, ugródeszkának használják az előzőt, csalják a párjukat majd lelépnek. De ők soha nem beszélnek az ex-szel se senkivel, minek, nem is érdekli őket egy másik ember, max a barinőkkel sztorizgatnak az aktuális párjuk méreteiről.

Hogy alakult ki ez hogy nagyobb tiszteletlenség néha másokhoz hozzászólni, mint megcsalni a párjukat, lefeküdni másokkal ténylegesen? Csak azért mert az nem derül ki? Vagy csak később derül ki?



2022. nov. 9. 20:26
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

akkor bármikor újra szexelnél vele


Aszta! Beteg emberek vagytok.

2022. nov. 17. 11:03
 22/26 A kérdező kommentje:
Itt mindenki bármikor szexelne az exével? Hát szóhoz se jutok. Hát akkor tényleg kerüljétek el. Duuurva. Ösztönlények.
2022. nov. 17. 11:04
 23/26 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez ilyen. Nyilván ha most idejönne egy exem akivel évek óta nem beszéltem és mondja, hogy gyere dugni, akkor egyértelműen nemet mondanék. De ha beszélünk sokat meg nosztalgiázunk és nem hagyunk időt elszakadni, vagy igen de újra elkezdünk beszélgetni, akkor az előhozza a régi érzéseket. Nem beszélve arról, hogy a párodat rohadtul zavarja. Mert nem zártad le a múltat. Az egész ismerősi körödben csak ő ért a számítógépekhez, tényleg senki mást nem tudsz megkérdezni? De megtudsz csak neked az exed kell.


Az ex eleve egy nehéz téma. Főleg az elején. Hiszen a párod exe megelőzött téged. Ő már mindent csinált vele, amit most ti csináltok. Ha 2 hete vagytok együtt, biztos nem tudott annyit nyújtani, mint az exed, akivel két évig voltál. Ezért zavaró. De ha tényleg csak a múlt, akkor nem, mert akkor nem is téma és nem is kell tőle tartani. Igen tudom ti az exeddel már megbeszéltétek hogy nem akartok soha újra együtt lenni csak barik vagytok. Ja. Meddig tart az, hogy tudod, miért lett vége? Még aznap, amikor szakítotok. Aztán már soha többet. Mert másnap már érzed a hiányát és a jók jönnek elő és újra járnál vele megszokásból. Aztán túl lépsz rajta, nem is gondolsz rá. Majd megint megjelenim az életedben. Az emlékek az évek alatt megszépülnek. Miért is szakítottunk? Ja tudom de annyi szép közös emlékünk van, újra akarom élni... Na ezt elkerülendő ne beszélgess az exeiddel, ha van egy párod. Vele beszélgess és a barátaiddal. Nem tudsz olyannal barátkozni, akivel még nem keféltél? Miért? A mostani párod nem elég jó?


Szerintem ezekre te sem tudod a választ csak ki vagy akadva hogy a párodnak nem tetszik hogy az exeddel nosztalgiázol. Elvileg a mostani pároddal akarsz majd családot alapítani (vagy azt nem de örökre együtt lenni igen), akkor miért olyan nagy dolog nem beszélgetni olyanokkal, akik zavaróak számára?

2022. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Igazából nehezen tudnék érzelmileg teljesen, maximálisan elküldeni a fenébe azt a 2 exet, akiket emberileg nagyon szeretek. Az én családom nem volt támogató, ezek az exeim szintén hasonló gondokkal küszködtek, és ilyen fura szülő gyerek viszony alakult ki köztünk, mindketten támogatjuk egymást az igazán nehéz helyzetekben. Személyes találkozást maximálisan kerüljük, mert értem hogy ha vonzó volt esetleg vonzó maradhat. De őszintén van nagyon sok ember aki jelenleg vonzóság szempontjából magasan veri ezeket az exeket, munkatárs, barát. És fura hogy szegény ex, akinek van párja, és évente beszélünk pár szót, mert olyan mint egy családtag, pont ő jelent veszélyt, igazából vicces belegondolni.

A párom meg betegesen féltékeny, mindenkire, nemcsak az exekre, és képtelen belátni hogy nem egy ideális embert kapott ideális családdal és anyagi helyzettel és lelkivilággal, akinek rajta kívül senkire sincs szüksége (pláne hogy ő eleve egy labilis ember akitől sokmindent kaphatok az érzelmi kiegyensúlyozottságon kívül) hanem valakit aki így nagyjából tud funkcionálni, a lelki kötődéseivel. Itt vonzalom semennyire nincsen az exek felé, vagy régi haverok felé, pláne hogy a párom maximálisan vonzó.

2022. nov. 17. 12:14
 25/26 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ezt a lezárás szót nem értem, ezt el tudnád magyarázni mit jelent? Nekem olyan mint az elfojtás. De szeretném megérteni, hogy pontosan mi az és hogy kell, nem cselekedetekben hanem ténylegesen, gondolatok álmok stb.
2022. nov. 17. 12:20
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem elfojtás jó esetben. Annyi az egész, hogy szakításnál te eldöntöd, hogy ő már nem lesz többé az életed része. Ha ő szakított akkor nem is akar. Nem egyből megy ez, de ha nem beszéltek semmit meg mondjuk nem követed a közösségi medián, akkor tovább tudsz lépni. Egy idő után nem lesznek már érzéseid iránta. De ez csak távolsággal és idővel megy. Utána már nem is akarsz vele beszélni. Főleg ha lesz párod, akit szeretsz.


Egyébként az én párom családja se túl jó vagyis nem minden része, nekem meg az adott probléma nem állt fent ami náluk igen, mégis meg tudja velem beszélni, megértem őt, segítek neki ahogy tudok. Szerencsére ő nem azokkal beszéli meg akikkel korábban egy párt alkotott, engem nagyon zavarna, sőt én még szakítanék is. Nekem ez nagyon fontos, hogy már ne tartsa a kapcsolatot az exekkel. Én sem teszem.

2022. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!