Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem fogják fel itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogják fel itt egyesek, hogy tökéletesen működhet egy introvertált és egy extrovertált párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy itt mindenki introvertáltnak mondja magát attól, hogy egész úton a boltba azt kell gyakorolnia, hogy hogyan köszönjön majd az eladónak.


Nem fogjátok fel, hogy a szociális fóbia, tömegundor, mizantrópia nem az introvertáltság kötelező velejárói, hanem kezelendő problémák? Hogy egy introvertált is rohadt jól tudja magát érezni egy buliban, családi látogatáson vagy bárhol, attól még, mert vannak ott rajta kívül emberek? :D


Olyan butaságokat olvasok itt ebben a témában, hogy az borzasztó.


TERMÉSZETESEN NEM AZ A BAJ, ha te konkrétan úgy érzed, neked csak egy hozzád hasonló ember lenne szimpatikus.


2023. jan. 21. 17:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Én introvertrált vagyok, a párom extrovertrált és eddig nem volt gondunk ebből egyszer sem.

Ahol van szerelem, tisztelet, kompromisszum, kommunikáció ott nem hiszem, hogy gondot okozna.

2023. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Az emberek többsége sablonok és érzelmek alapján gondolkozik és ítélkezik. És persze a világ számukra fekete-fehér. Valami vagy biztosan működik, vagy soha sehogy. Egyszerűbb bináris logikát követve gondolkodni, mint elfogadni és átlátni, hogy rengeteg különböző eset lehetséges.
2023. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
35%
A kioktató stílusodból vegyél vissza, nagyon nem tesz szimpatikussá.
2023. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sem szeretem a címkéket. Épp ezért, mert valamilyen szinten ez is a két szélsőség valamelyikébe próbál beskatulyázni. A többség pedig valahol a kettő véglet között helyezkedik el.

Én például mi vagyok? Barátnőmmel órákon át el tudunk beszélgetni. Némely munkatársammal szintén. De ha ügyeket kell intézni, előre rá kell készülnöm, mert képes vagyok a nem megszokott helyzetekben "lefagyni". Bulikba egyáltalán nem szeretek járni. Utálok mások előtt szerepelni. Most akkor én melyik kategória vagyok?

#1-nek pedig igaza van. Ha nem akarja egyik fél sem a másikra erőltetni a gondolkodásmódját, akkor két, akár nagyon különböző ember között is lehet működőképes párkapcsolat.

2023. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem kell mindjárt csak a két végletre gondolni, hogy az introvertált teljes mértékben zárt személyiség, az extrovertált pedig folyton mindenkivel szóba elegyedik és imád bulizni. Igen egy introvertált is szerethet szórakozni, de saját magamból kiindulva csak egy ideig működök együtt extrovertált emberekkel. Én sose voltam híve a családi összeröffenéseknek, valahogy mindig ilyenkor meghúztam magamat a sarokba és onnan figyeltem az eseményeket. De ha elmentem egy koncertre vagy fesztiválra ott jól éreztem magam.

Nem szeretem ezeket a skatulyázásokat, mert az mindig valahogy fekete vagy fehér. Pedig ezernyi árnyalat van a színpalettán is. Ugyanígy nem lehet mindenkire ugyanazokat a tulajdonságokat mondani. Lehet hogy egy introvertáltnak titulált személy jól kijön egy extrovertáltnak mondott egyénnel. Viszont nem szabad senkit sem általánosítani és elítélni ha nem.Ez teljesen egyénfüggő, illetve a tanult viselkedésétől is függhet.

2023. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Muszáj kioktatnom, ha hülyeségeket látok.


A legaktuálisabb komment amit láttam, lebeszélni próbálta a kérdezőt arról, hogy egy extrovertálttal ismerkedjen, mert a saját kapcsolata szar a párjával amiatt, hogy ő menne ide-oda, az introvertált barátnő meg soha sehova nem akar menni.

2023. jan. 21. 17:44
 7/35 anonim ***** válasza:
7%

2 introvertáltal voltam eddig együtt. Nem működő képes! Én igénylem azt, hogy márpedig néha menjünk el hétvégézni, nem pedig 365 napot otthon tölteni a tv és telefon előtt!! Kell egy kis kompromisszum, hogy legalább akkor havi 1x, de még ezek arra sem képesek mert jaj emberek vannak..

Lehet van olyan akivel meg lehet ezt beszélni de én olyannal eddig nem találkoztam! Mindig az introvertált emberek írnak ki ilyen kérdéseket.. Ha sokat olvasol erről, hogy nem működik akkor szerinted, ha most te kiírod ezt majd azt mondják, hogy működni fog. Látszik te sem voltál együtt még egy másik beállítottságú emberrel..

2023. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

"Muszáj kioktatnom, ha hülyeségeket látok."


Okos vagy Pistike. Gratula!

2023. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertáltság nem azt jelenti, hogy 4 fal között kell ülni. Nem kötelező elem az ingerszegény élet.
2023. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:
100%

Fura, hogy ezen kiakadsz ennyire. :)


Én már megszoktam, hogy nem használják itt helyesen ezeket a kifejezéseket, mert nem mindenki (hobbista) pszichológus, hogy az egzakt jungi tipológiákkal tisztában legyen.


Én le szoktam egyszerűsíteni arra, hogy az energiáidat honnan nyered, mi tölt fel? Az egyedüllét, vagy az ellentéte? Ennyi. Ezért van az, hogy introvertált ember is lehet társasági, csak utána megy haza felrakja magát a töltőre. Vica-versa. :)


Nekem a legjobb gyerekkori barátom introvertált, baromi jól el szoktunk ezen szórakozni, sértődés nélkül. Szoktam hívni, nem veszi fel, már nyomom is neki a sövény közé bebújó Homer Simpsont! :D


5: Skatulyázós részét nagyon adom!

2023. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!