Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem fogják fel itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogják fel itt egyesek, hogy tökéletesen működhet egy introvertált és egy extrovertált párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy itt mindenki introvertáltnak mondja magát attól, hogy egész úton a boltba azt kell gyakorolnia, hogy hogyan köszönjön majd az eladónak.


Nem fogjátok fel, hogy a szociális fóbia, tömegundor, mizantrópia nem az introvertáltság kötelező velejárói, hanem kezelendő problémák? Hogy egy introvertált is rohadt jól tudja magát érezni egy buliban, családi látogatáson vagy bárhol, attól még, mert vannak ott rajta kívül emberek? :D


Olyan butaságokat olvasok itt ebben a témában, hogy az borzasztó.


TERMÉSZETESEN NEM AZ A BAJ, ha te konkrétan úgy érzed, neked csak egy hozzád hasonló ember lenne szimpatikus.


2023. jan. 21. 17:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
16%
Mi a férjemmel harsányak, extrovertált személyiségek vagyunk, így kifejezetten nem személyes élményem van, de van a társaságban egy ilyen páros. A nő introvertált, a férfi extrovertált. A nőn a mai napig szabályosan látni azt, hogy szenved, ha velünk kell lennie. Gondolok egy grillezésre, iszogatásra egy este vagy csak egy szülinapi koccintásra. Emiatt a férfi évekig nagyon elmaradt a társaságból, soha nem jöttek sehova, mert hát nincs kedvük. Nyilván a nő rápirított, hogy nem hagyhatja egyedül és nem mehet el a haverokkal inni egy sört. Most, hogy a gyerekük 2 éves már elmúlt, talán többet lehet látni őket, de ígyis csodaszámba mennek, ha eljönnek. Én azt látom, hogy az egyik fél részéről mindig van lemondás. Én pl így nem tudnám elképzelni az életünket. Engem zavarna az, hogy a párom miattam rosszul érzi magát és nem azt csinálja, amit szeretne. De hát lehet, hogy máshol működik, én nem tudnék egy introvertálttal hosszú távon kapcsolatot kialakítani. De kedves kérdező, te ezt biztosan jobban tudod, azért van ez a stílus. 😄
2023. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

31: Hát az már egy más téma, ha valamiért rühell titeket a nő. Normális esetben egy baráti összejöveteltől, pláne egy grillezést háznál szerveztek, tehát nincs jelen idegenek tömege, nem irtózik a többség.


Én a párom barátainak nagyobb részét kedvelem, van 1-2, akiket nem annyira, velük szokott nélkülem lógni. Olyat soha nem mondtam neki, hogy maradjon itthon, nélkülem nem mehet. :D

2023. jan. 21. 23:45
 33/35 anonim ***** válasza:
13%
Többször meg lett kérdezve, és neki állítólag senkivel semmi baja nincs. Ő ilyen savanyú magába forduló nuku mosoly nő. Mi meg kapásból csak a férjemmel harsány, nevetős mindig mosolygós emberek vagyunk. Az ő párja is ugyanilyen kaliberű. Én úgy gondolom, hogy neki teher még a nem idegenek jelenléte is. Szülés előtt másfél évet otthon volt, nem dolgozott, most két év után ugye a gyed lejar, szrul állnak anyagilag és vissza kellene mennie dolgozni. Hopp, hirtelen lett egy becsúszott baba, ami nem maradt meg, elvetélt. Szerintem 1 éven belül újra terhes lesz, csak dolgozni ne kelljen visszamennie. Egyszerűen neki szerintem a négy fal a legjobb, neki az a komfort zóna, ha a párján kívül senkivel se kell kommunikálnia. Na ilyen párkapcsolatba nem tudnék meglenni, pedig nem vagyok az aki állandóan programokra jár, de most lassan 7 hónapja leszek itthon a babánkkal és engem nagyon megvisel ez a bezártság, hogy nem ér annyi inger, amennyi munkában, hisz a 3.trimeszterig dolgoztam. Nekem nehéz ez, nyilván neki ez a kényelmes. És az ilyen típusú ember szerintem az igazán introvertált.
2023. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem azért van, mert introvertált.
2023. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ennek is vannak fokozatai, én nem szeretem az in- és extrováltság fogalmakat, mert ez azért a maga fogalmában nem annyira egyszerűsíthető le. Én inkább szép magyarosan társaság kedvelő, vagy akár függő és társaság kerülőnek nevezném ezeket a személyiségjegyeket. És ha már így neveztem meg őket, akkor gondolatban fel is tudsz rajzolni egy egyenest, aminek a két végpontja a társaság függő és a társaság kerülő, a két végpont között, pedig bármelyik ember elhelyezkedhet az egyenesen bárhol. Én egyetértek abban, hogy egy társaság függő és egy teljesen zárkózott, társaság kerülő egyén nem jó párosítás, főleg ha kommunikációban sem tudják kompenzálni a különbségüket. Ti a pároddal valószínűleg nem a két véglet vagytok.

Mi sem vagyunk egyformák ilyen szempontból a férjemmel, meg is voltak a magunk vitái. Én szeretek itthon ülni, jól érzem magam, ő állandóan nyüzsögne, vendéget hívna, mi menjünk máshoz, menjünk együtt strandolni, pizzázni, kirándulni, bulizni, mozizni, akármit csinálni és egy idő után azt veszem észre, hogy zsong a fejem és tele van b*szva a naptárunk 2 hónappal előre minden hétvégére valami társasági programmal. Én ilyenkor fékezni szoktam, hogy oké, stop, legyen, de maradjon magunkra is idő, mint kis család (merthogy van már egy kislányunk is). Szerintem fontos, hogy együtt is tudjunk minőségi időt tölteni, akár csak itthon társasozni, vagy az udvarban medencézni, állatkertbe menni, vagy tök mindegy, csak ne legyen ott 3 másik ember is. Mostmár ismer, ha szólok, hogy elég, akkor enged és észbekap, hogy oké, ez nekem már sok. Útközben esetleg szanálunk, hogy hova nem megyünk mégsem, hova megy csak ő, vagy hova megyünk mindannyian szívesen, esetleg mi az a program, ahova kell segítség, aki vigyáz a kislányunkra.

No de régen ebből azért komoly vitáink voltak, hogy én milyen itthon ülős, fásult egyén vagyok, amikor az élet nem erről szól, menni kell, élni kell, pörögni kell. Egy idő után leesett neki, hogy szó sincs arról, hogy be lennék fásulva, egyszerűen nem vagyok ilyen pörgős és nem hogy nincs igényem állandóan menni, egyenesen frusztrál. De mi sem vagyunk két véglet, szóval megtaláltuk a saját kompromisszumainkat és megtanultuk így élni a közös életünket anélkül, hogy valamelyikünk állandóan rosszul érezné magát, mert a másik az egyéniségével elnyomja.

2023. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!