Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akinek a férje 8 órában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a férje 8 órában dolgozik milyen feladatai vannak még otthon?

Figyelt kérdés
Van kettő 4 év alatti gyerekünk, férjem 8 órában dolgozik miután haza jön semmiben sem segít csak ha noszogatom. Enyhén szólva elegem van. Semmit sem pakol el maga után, morzsás az egész ház mert jön megy eszeget, ahányszor iszik egy pohár vizet annyiszor vesz új poharat és pakolja egymás mellé a konyha pultra, ha épp a gyerekekre ügyel amíg én főzök vagy mosogatok, vagy teregetek stb addig el uralkodik az egész lakásban a káosz. Nem érdekli ha a gyerekek mindent össze maszatolnak, szét dobálnák, húzzák a takarókat a földön végig az egész lakáson, huzkálják a függönyt, le dobálják a kanapéról a párnákat, szóval mindent megtehetnek mellette. Én már ezt nem bírom. És úgy gondolom hogy írok neki egy feladat listát ami az ő dolga a lakásban. De ő szerinte ő dolgozik és neki ennyi bőven elég és az én dolgom minden. Igen ám, meg is csinálom, de az hogy 5 percig sem tart a megcsinált munka az úgy nem meló. A ti férjeiteknek/pártoknak vannak feladatai a lakásban? Milyenek?
2023. jún. 2. 20:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Ne csináld meg...hogy úgy. Majd észhez tér.
2023. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom mit dolgozik, de gondolom nyomorult fáradt mire hazaér és nem arra vágyik, hogy valaki még otthon is a főnöke legyen és feladatokat osztogasson neki.


Voltam én is itthon 2 évig, amíg a férjem 8 órában dolgozott. Nyilván nem írtam neki listát a feladatokról. Ami kész lett az kész lett, ami nem az nem. Nem haltunk bele, ha el van húzva a függöny vagy ha párna van a szőnyegen.


Egyébként meg lehet tanítani a gyerekeknek, hogy pakoljanak össze maguk után, ezt már egy 2 éves is megérti és meg is csinálja.


Menj vissza te is dolgozni és akkor el lehet osztani a feladatokat!

2023. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez a probléma, hogy nem érdekli. Volt hogy sztrájkba kezdtem és nem csináltam, konkrétan semmi sem volt odébb rakva. Volt olyan, hogy dührohamot kaptam és demonsztráltam neki hogy vesz ki valamit a fiókból/szekrényből, hogy hagyja a földön a ruhákat stb és le se szarta, konkrétan kerülgette egy hétig
2023. jún. 2. 20:32
 4/28 A kérdező kommentje:

#2 nem dolgozza magát halálra, csak vonatot vezet.

Igen, a gyerekeknek meg lehet tanítani amit ÉN meg is teszek, de ha ő van a két gyerekkel akkor mindent lehet nekiek majd anya össze szedi.

Én 10 órában dolgoztam és hiába voltam terhes, nagy hassal a 10 óra munka után még el intéztem a főzést, mosást, takarítást és még a bevásárlást is, mert neki nem volt gond ha minden szalad

2023. jún. 2. 20:37
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Màr bocsi de mielőtt ilyennek szültél nem ismerted hogy ilyen trehàny? Mert aki most ilyen akkor is ez volt.akkor miért mentél hozzá? Ezt nem értem....
2023. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Régebben segített, amint jöttek a babák minden rám szakadt. Amúgy már vártam a hasonló kérdést, már csak a hagyd el hiányzik
2023. jún. 2. 20:45
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk konkrétan "feladata" nincs (én is itthon vagyok még a kicsivel), de ha kifejezetten megkérem valamire, akkor azt megcsinálja, illetve arra azért odafigyel, hogy nagyobb koszt ne hagyjon maga után, mint ami előtte ott volt. Tehát a tányért azt legalább a konyhapultig elviszi, a szemetet összeszedi, a gyerek ha kiönt valamit, feltörlik. Ha megkérem, hogy most ő teregessen ki vagy indítsa el a mosogatógépet, vigye le a szemetet, stb, akkor azt szó nélkül megcsinálja. Tudom, hogy az lenne az ideális, ha kérni se kellene, régebben nem is kellett, csak hát ugye tény és való, hogy amíg itthon vagyok, addig nekem könnyebb. Na meg azért azt is elmondhatom róla, hogy bár a házimunkának nem egy nagy hőse, a gyerekekkel maximálisan jelen van, szóval amíg "vigyáz rájuk" a hajmosás/főzés alatt, az nem csak a tévé elé leültetést jelenti, amíg ő telefonozik, és hát inkább velük foglalkozzon érdemben, mint a házimunkával, szóval ezzel én kiegyezek.


Egyébként ha még terhesen sem segített, akkor nem tudom, mire számítasz tőle most? Eleve ha neki nincs igénye a rendre és a tisztaságra, akkor magától nem fog semmit se csinálni. Ha meg mielőtt te az élete részese lettél, valaki más megcsinálta helyette ezeket a feladatokat és nem lett már gyerekként ránevelve, hogy ezzel bizony neki is foglalkoznia kellene, akkor felnőttként már piszok nehéz ezen változtatni.

2023. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen pasik akkor is ilyenek maradnak, ha már a nő is dolgozik.

Meg nem segít, hanem a dolgát csinálja!

2023. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

"Csak vonatot vezet". Jó, én meg csak a gép előtt ülök, de ha hazaérek kisült aggyal az egésznapos koncentrálás után és valaki még nekiáll csesztetni is, akkor tuti hogy én is inkább beleszarok az egészbe. Nem leültök társasozni vagy lementek sétálni a gyerekekkel vagy ne adj' isten megbeszélitek kinek milyen napja volt, hanem nekiállsz feladatokat osztani.


A "dührohamot kaptam" mondatot egy felnőtt nőnél (pláne anyánál) nem tudom értelmezni, szerintem fejezd be a hisztit és próbáljatok meg értelmesen kommunikálni!


Egyébként tök evidens, hogy neked eleged van belőle, neki is belőled (különben nem szarna mindenre), szóval az tart össze titeket, hogy kicsik a gyerekek. Adok 5 évet és megoldódik magától, mert úgyis elváltok.

2023. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%
Pont, hogy az egésznapos vezetés fárasztja le legjobban az embert..
2023. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!