Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akinek a férje 8 órában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a férje 8 órában dolgozik milyen feladatai vannak még otthon?

Figyelt kérdés
Van kettő 4 év alatti gyerekünk, férjem 8 órában dolgozik miután haza jön semmiben sem segít csak ha noszogatom. Enyhén szólva elegem van. Semmit sem pakol el maga után, morzsás az egész ház mert jön megy eszeget, ahányszor iszik egy pohár vizet annyiszor vesz új poharat és pakolja egymás mellé a konyha pultra, ha épp a gyerekekre ügyel amíg én főzök vagy mosogatok, vagy teregetek stb addig el uralkodik az egész lakásban a káosz. Nem érdekli ha a gyerekek mindent össze maszatolnak, szét dobálnák, húzzák a takarókat a földön végig az egész lakáson, huzkálják a függönyt, le dobálják a kanapéról a párnákat, szóval mindent megtehetnek mellette. Én már ezt nem bírom. És úgy gondolom hogy írok neki egy feladat listát ami az ő dolga a lakásban. De ő szerinte ő dolgozik és neki ennyi bőven elég és az én dolgom minden. Igen ám, meg is csinálom, de az hogy 5 percig sem tart a megcsinált munka az úgy nem meló. A ti férjeiteknek/pártoknak vannak feladatai a lakásban? Milyenek?
2023. jún. 2. 20:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen feladatom, csak egy közös otthonunk. A feleségem is dolgozik, 3 gyereket nevelünk. Közösen "visszük" a háztartást. Napközben tartjuk a kapcsolatot, hazafelé bevásárol az, aki arra jár, illetve amit megbeszélünk. Mikor, ki főz, ugyanez a mosás, mosogatás, stb. Porszívózni egyikünk se szeret, de nyilván azt is megcsinálja valamelyikünk.

Együtt élünk, együtt koszolunk, együtt eszünk-iszunk, stb.

De olyan, hogy feladat, olyan nincs. Ezek az mindennapi élet részei. Amúgy aki jobban ráér az egy kicsit többet csinál otthon. A feleségem most tanul, ezért pl most egy kicsit én több házimunkát csinálok, főzök többször,berakom a mosást. De amikor én tanultam, akkor meg ő tartotta a frontot.

Hát mi így élünk, békességben.

2023. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Màr titeket így is csak a 2 gyerek tart össze ez egyértelmű...
2023. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Az a probléma, hogy nem első perctől osztottátok fel a házimunkát, hanem eddig te megcsináltad 10 óra munka után, terhesen is. Most meg neki ez a természetes, és neki egyáltalán nem is érdeke ezen változtatni. Hülye lenne! Főleg úgy, hogy te akkor is megcsinálod.

Ezért kell egyfeszt cseszegetni, hogy egyáltalán csináljon valamit.


Szerintem igazán nem lehet ezen változtatni, békésen semmiképpen. A mindennapi cseszegetés sem fog eredményt hozni. Úgy fog viselkedni, mint egy dacos kamasz az anyjával, és dafke nem fogja megcsinálni. Még te leszel a házisárkány.


Esetleg mondd azt, hogy átgondoltad, igazából megoldható, hogy te viszed a háztartást, te neveled a gyerekeket, de ez ugye egy (de inkább két) teljes állás. Szóval jön a hagyományos családmodell. Te otthon, ő meg lesz szíves eltartani a családot, te meg nem fogsz dolgozni. És pontosan ugyanúgy nem tud rákényszeríteni, hogy eljárj pénzt keresni, ahogy te őt arra, hogy megcsinálja a házimunkát.

2023. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
"Csak" vonatot vezet. Nőként mondom, hogy ásd el magad, mert szánalmas vagy, és lenézed őt.
2023. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
8%
Azért gondolom a nagy durciban minden este kitározod őt szájjal! Szóval minden jól van így, azt a kis hisztit meg majd idővel megszokod.
2023. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
28%
Bevásárlás ès főzès, ezek a fèrjem feladatai.
2023. jún. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%

Az én férjem rendes, igényes magára. Kettőnk közül ő az, aki előbb áll neki takarítani, nem mondom, hogy morzsamentes a pult miután eszik, de alapvetően nem trehány.

Ha hazajön munkából elsősorban annak örülök, ha a gyereket átveszi, mondjuk mellette nem hagyja neki, hogy lerombolja a lakást, tényleg figyel rá. Később rendezi a fürdést, vacsit, leteszi aludni. Én addig nyugiban intézem a dolgaimat (többnyire főzök és összerántom a házat, vagy a kertben molyolok, esetleg elmegyek sportolni). Ha a ded alszik, jön ő is, ha még világos van gyakran odakint tesz-vesz, később bent ügyködik. Nem szokott telefont nyomogatni vagy tévét nézni, ha fáradt, lefekszik korábban, ha nincs kedvünk már a házimunkához, egymással foglalkozunk. Alapvetően ilyenek, hogy indítok egy mosást/teregetek, mosogatógépet indítom/kipakolom nem felosztott feladatok, ha látja, hogy tennivaló van vele, megcsinálja.

Egyébként a mi gyerekünk "könnyű", tök jól eljátszik magában, szóval sokmindent tudok mellette csinálni, mégis, mikor kb 11 hós korában először maradt tök egyedül egy napra az apjával (se nagymama se más nem volt otthon), mikor este hazajöttem csak annyit mondott, "minden tiszteletem" 😃. 8 órában dolgozik, de az nem szokta úgy leszívni, mint egy műszak a gyerekével 🤷‍♀️ ugyan úgy értem haza, mint egy sima munkanapon ő szokott. Mondjuk ő előtte sem vonta kétségbe, hogy a láthatatlan munkám munka, csak azért más volt átélnie. És ő nem is főzött vagy takarított aznap, örült, hogy túléltek 😅.

Úgyhogy akkor mondja bárki, hogy a 8 óra munka fárasztóbb, mint a gyerekkel lenni, ha próbálta saját maga is.

2023. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
54%
4# csak vonatot vezet? Napi 8 órában? Ez nekem így erősen sántít, mivel jegyvizsgáló vagyok és tudom, milyen beosztásban dolgozik egy mozdonyvezető (ugyanolyanban, mint mi). Nem fix 8 órás szolik vannak, ráadásul össze-vissza járunk, van, hogy hajnali 4-re, van, hogy éjfélkor végzünk és menni kell éjjelre is sokszor. Olyan nincs, hogy egy mv fix 8 órában dolgozik egész hónapban…..
2023. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

18-as, köszi, nekem is sántított, mert olvastam az "akit a mozdony füstje megcsapott" című könyvet!

Gondoltam, hogy csak egy újabb, férfigyalázó kérdés.

2023. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nem mozdonyt vezet hanem vonatot, cég területén belül az épületek közt föld alatt. Amúgy köszi a sok fikázást...
2023. jún. 4. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!