Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös kassza vagy külön?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza vagy külön?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva fogok összeköltözni a párommal és régóta foglalkoztat ez a kérdés. Fontos, hogy nem albérletbe hanem egy saját lakásba, amit közösen vettünk. Szerintem ilyenkor már hasznos lenne. Ameddig albérletben él az ember az számomra megint más dolog, ott a külön kassza pártján állok. Viszont amikor már van egy közös lakás onnantól kezdve szerintem ez lenne a jó megoldás. A probléma ott kezdődik hogy én ezt már egyszer igaz régebben felhoztam neki és ha nem is konkrétan, de úgy vettem ki a szavából, hogy ő nem igazán szeretne közös kasszán lenni, vagyis ő eddig erre nem is gondolt, hogy közös kasszára kellene váltani. Valószínűleg azért mivel náluk a családban vannak 3-an testvérek és mindenki külön kasszán van évek óta. Mindegyikőjük felnőtt már és 18 éves korok óta minimum. De a szülei is. Tehát nála ez volt a szokás úgymond, ezt a képet látta otthon. Nálunk a családban közös kasszán vannak a szüleim, nagyszüleim mindenki. Én pedig ezt láttam itthon. Őszintén szólva nekem rosszul esett, mert sajnálom ha olyannak nézne engem aki nem tudja beosztani a pénzét vagy elszórnám úgymond az övét is. Igen, jobban keres mint én, talán ez lehet az akadályozó tényező neki. De szerintem a magyar átlaghoz képest én is sokat viszek haza. Én már eddig is gyűlöltem ezt a felezgetést. Mindig és mindenhol. Szerintem praktikusabb lenne a közös lényegében ennyi ami miatt szeretném. Nekem fura lenne együtt élni és mindenki a saját kis pénzével gazdálkodna. Egyébként végül nem mondott rá nemet, sőt most úgy van megbeszélve hogy közös kasszán leszünk, de zavar, hogy legbelül ezt ő nem akarja talán ennyire őszintén. Ha én keresnék többet akkor is biztos ugyanúgy szeretném, mert szerintem nem ez számít.

nov. 17. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, én megmondom őszintén nőként a külön kassza híve vagyok. Mert lényegében úgyis a saját megkeresett pénzem költöm, valamint megtakarításom is van, egy jelentősebb összeg amit nem szeretnék közösbe rakni. Így meg 2 szamla felesleges nekem.
nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az ideális megoldás az, hogy van mindenkinek saját számlája ahova kapja a fizetést és mondjuk csináltok egy közöst ahova fizetés után automatikusan utaltok a fizetésetekből 70-80% -t amiből fedezitek a mindennapi életet.(vagy egy adott fix összeget) Így nem lesz cirkusz ha mondjuk valaki vesz magának egy 20.000 Ft os terméket a megmaradó sajátból.
nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
En akármikor voltam külön kasszán egy pasival mindig rosszabbul éltem csak mint egyedül. En ezt befejeztem.
nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Én alapvetően annak a híve vagyok, hogy a közös kassza mellett mindenkinek legyen egy kis saját kasszája is, röhejesnek tartom, amikor lényegében "engedélyt" kell kérnem a páromtól, hogy bármit vehessek magamnak a saját pénzemből, vagy utólag magyarázkodni kelljen, mert mondjuk megtetszett valami és megvettem. Millió meg egyfajta megoldás létezik, a lényeg, hogy találjatok egy olyat, ami mindkettőtök számára "igazságos" lesz, és nem jár aránytalanul sok adminisztrációval részetekről.

Az viszont, hogy melyikőtök szerint mi az "igazságos" arra nincs egy általános objektív megoldás. Bizonyos szempontból nézve az is egy igazságos megoldás, ha minden a közösbe megy, az is, ha minden költséget feleztek, az is, ha jövedelemarányosan szálltok be a közösbe, az is, ha a költéseitek arányában, ahogy az is tud igazságos lenni, ha semmilyen közös kassza nincs. Ez nem egy objektív párkapcsolati vagy pénzügyi probléma, ez sokkal inkább értékválasztás kérdése, ami -ahogy le is írtad- javarészt a hozott mintáktól függ.

Itt egy aránylag jó cikk a témában, érdemes elolvasni, hátha tudtok inspirálódni belőle, és találni egy olyan megoldás, ami egyikőtök részéről sem jár elfogadhatatlan mértékű kompromisszummal.

[link]

nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

*Fizesse magának a kaját adjon a lakbérbe és ne engem terheljen a programokkal anyagilag, vagy fizesse, de engem ne húzzon le.

Nekem elegem volt abbol hogy pasik mellett szinte elszegényedek, meg a lakbért se tudom kifizetni ha pasim lesz.

Betelt a pohár nálam.

nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk közös kassza van, gyakorlatilag az első pillanattol kezdve, amikor elvett, akkor ő is kapott hozzaférest az en szamlámhoz, és én is az övéhez, külön számla, de közös kassza! Nálunk soha nem volt ez a felezgetes. Nekem baromi jól esett, hogy mindig, mindenhol, fizetett, es soha nem kért tőlem egy fillért sem utólag! Se belépőt, semmit! Ő volt az első ilyen ferfi az eletemben, aki igy állt ehhez. (Hozzá is mentem🤭) En egyszerüen nem érzem magamat nőnek, ha a pasi elkéregeti utána/közben! Ugyanakkor, amikor még csak ismerkedtünk, és nálam toltott egy hetveget, ki akarta fizetni még a kaját is, amit nálam evett, de azt pl. nem fogadtam el, (annyit eszik, mint egy viziló) Uh. nem a te készülékedven van a hiba. Eleve te vagy a nő, tehat te végzel tobb házimunkat, mikozben ugyanugy dolgozol 8 oraban munkahelyen. A minimum, h ő fizet mindenhol...
nov. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen vesztek lakást, amiben mindkettőtök spórolt pénze benne van, és mindkettőtöknek tulajdonjoga van benne, akkor ti közös jövőt terveztek, nem?

Akkor meg mi értelme a külön kasszának? Papírral vagy anélkül, de ti mostantól házasságszerűen éltek együtt.

Aki külön kasszát akar, az meddig csinálná így? Ha gyerek születik, és a feleség otthon van vele, akkor a feleség zsíros kenyeret eszik, mert a gyedből csak arra telik, a férfi meg étteremben vacsorázik egyedül, mert neki arra is telik? Teljes abszurdum!

nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, sok hasznos választ kaptam. Ezen eddig nem is gondolkoztam, hogy nem csak ez a két véglet létezik amiket én és ő hozunk magunkkal. Ezen mindenképpen el fogok gondolkozni, mivel hasznos lehet számunkra. Bár főleg az elején amikor még nagyon kellene minden pénz pár dolog felújítására, átalakítására jobb lenne szerintem mindent is beleadni. Aztán később én simán el tudnám képzelni azt is ( ha neki úgy kényelmesebb lenne), hogy akkor mindenkinek maradjon egy kis saját része.

A hatos válaszra reagálva sosem kért amúgy tőlem pénzt semmiért, minden programot, éttermet ő állt, de én mégis mindent oda akartam adni neki mármint a részem. Ennek ellenére rengetegszer nem engedte. És ezt a dolgot rendben is találtam, annak ellenére, hogy nem szerettem ezt a felezgetést, túl macerás volt, de mégis így éreztem igazságosnak. Viszont ahogy az utolsó is írja egy ilyen komolyabb szint lépéssel hogy lényegében mint házastársak élünk szerintem már hasznosabb lenne közösre váltani.

nov. 17. 09:33
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

IS! Közös IS, külön IS! A közösbe közösen gyűjtünk, de mindenképp kell saját, szeretem, ha magam gazdálkodom a keresetemmel.

41/N

nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk, amióta együtt élünk, közös kassza van, de mindkettőnknek van külön számlánk. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük, de nyilván nem kérem számon tőle hogy miért vett magának egy könyvet 3000 ft-ért. Ez így bevált, szerintem, ha házasságban éltek, akkor amúgy sincsen értelme a külön kasszának, mert maga a házasság jogi konstrukciója is olyan, hogy 50-50% minden dolog, amit a házasság ideje alatt szereztek.
nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!