Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sokkal többet keres a barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokkal többet keres a barátom, mint én, hogyan célszerű rendezni a költségeket?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni. Én csak most kezdtem dolgozni, így nettó 267.000 ftot keresek. A barátom sokkal többet, nettó 780.000 ftot.

Fizetésarányos költségviselés lenne a megoldás? Ha felezünk mindent, nyilván én elég rosszul járok, bár úgy lenne a fair, hiszen a közös életünk. Viszont ő pl sokkal többet eszik nálam.

Szerintetek ezt hogy célszerű rendezni, hogy igazságos legyen, de ne menjen el minden pénzem?

Albérletre szerencsére nem kell költeni, a szüleim vettek egy lakást, amit használhatunk, így ezzel kapcsolatban csak a rezsi merül fel.


jan. 26. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%

A közös kiadások fele-fele.


Házasságban már minden összeadódik. Az már más jogi felállás. ( Kivéve a hozott magánvagyon és az örökség.)

jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben az esetben (hogy tiéd a lakás és ő ennyivel többet keres) szerintem joggal elvárható hogy a rezsit fizesse ő. A vásárlások lehetnek közösek, de abból is illene neki nagyobb részét vállalni anyagilag.
jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

A rezsi közös.

Az élelmezés pluszt meg a barátod fizeti.

jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%

Hat az igazságos a fele fele.


De a valóságban egy nőt nem a pénzéért vesznek fel, szal ha a paramétereid elég jók akkor nem kel semmit fizetned.

jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

A barátod beleül a készbe.

Közös rezsi. Az élelmet meg ő vegye.

jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Én a keresetarányos költést érezném reálisnak, de igazából ha már együtt éltek, akkor egy közös kassza a legegyszerűbb. Akkor nincs miről gondolkodni, mindenki fizet, amit éppen kell, és a hónap végén megmaradó összeggel közösen gazdálkodtok. Ha egy átlag budapesti albérletet nézünk, akkor kb a te fizetésed teljes egészében megspóroljátok azért, mert a te lakásodban vagytok, szóval ez egy elég jó érv amellett, hogy ne kelljen ezen sokat agyalni.
jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a pénzed, de van házad. Szerintem a rezsit közösen, vagy csak te, az élelmet pedig vagy fizetés/fogyasztás arányosan, vagy csak ő, mivel tied a ház amiben lakhat. (Ha te vállalod az össz rezsit mivel tied a ház, akkor fizesse ő a kaját.)
jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Grizesteszta ***** válasza:
14%

Szerintem 'fele-fele', de ez ne csak az anyagiakra, hanem minden körülményre vonatkozzon!

Így értem: nézzétek meg, mennyiért lehetne kiadni a lakásodat, a példában legyen mondjuk 100E, csak hogy könnyen tudjunk számolni, ill. az ő plusz kajája legyen mondjuk 30E, a kettőtök szumma közös élete meg mondjuk 300E.


300E-(50E+30E)= 220E, ennek a fele 110E, ennyit fizetsz Te, ő pedig 110E+50E+30E= 190E. Tiéd marad a 110E-n felüli pénzed, az övé pedig a 190E-n felüli pénze.

Értelemszerűen a példa 300E-t ahhoz képest kell belőni, hogy mennyit költötök, mit számoltok ebbe bele, és mi az, amit mindenki magának fizet.



Ez így egy tisztességes megoldás, akkor is, ha majd nő a fizetésed, akkor is, ha esetleg szakítotok, de akkor is, ha hosszú távon mondjuk jön egy baba... Nyilván akkor, amikor Te mondjuk otthon van a gyerekkel GYES-en, újra kell 'képletezni', de addig működőképes.


Egyébként ezt mi is hasonlóan csináljuk a párommal, csak én nem fizetek neki 'bérleti díjat' azért, mert a lakásában lakom, mert a nyaraló az enyém és azt is közösen használjuk. Viszont ez a megoldás biztosítja azt, hogy mindenki úgy gazdálkodik a saját pénzével, ahogyan jónak látja és úgy költi pl. a saját gyerekére vagy a saját nyugdíjalapjára, hogy a közös érdekeink ill. a másik érdeke ne sérüljön.

jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
A keresetarányos módszert szokták alkalmazni. Ha egy PÁR vagytok akkor amúgy is közösen a kiadások, s mindenki a saját teherbíró képességeinek a függvényében járul hozzá.
jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Grizesteszta ***** válasza:

#8-as hozzászólásomhoz kapcs.kaptam egy 'kedves' privátot, itt, nyilvánosan válaszolnék rá.

Nem gondolom, hogy az együttélés arról szól, hogy az egyik fél ( és mindegy, hogy ffi vagy nő) eltartja a másikat csak azért, mert ő többet keres. Azt se gondolom, hogy mindennek közösnek kell lennie, hiszen remélhetőleg nem élik fel havonta a kettőjük közös jövedelmét, hanem marad megtakarítás. Viszont ami marad, az ne közös megtakarítás legyen, hanem mindenkinek a sajátja, mert azért beüthet egy válás/szakítás is.

Azt is gondolom, hogy mindkét félnek lehetnek olyan költségei, amelyek nem a közös büdzsét terhelik, mert a másiknak semmi köze hozzá. És azt meg pláne gondolom, hogy nem mindegy , hogy egy 30 éve együtt élő pár pénzkezeléséről beszélünk, vagy a kérdező helyzetéről, akik most fognak összeköltözni.


És egy- már csak a privit írónak szóló- megjegyzés: semmi bajom az ékszerekkel vagy a drága bundákkal, de ezeket magamnak veszem. Ennek a módszernek két előnye is van: egyrészt nem kell egyeztetni róla, hogy 'kaaaaphatok egy illlyeeeet?' másrészt meg nem érzem magam megvásárolt vagy megfizetett nőnek. Ez ezért fontos szempont szerintem.:)

jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!