Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sokkal többet keres a barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokkal többet keres a barátom, mint én, hogyan célszerű rendezni a költségeket?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni. Én csak most kezdtem dolgozni, így nettó 267.000 ftot keresek. A barátom sokkal többet, nettó 780.000 ftot.

Fizetésarányos költségviselés lenne a megoldás? Ha felezünk mindent, nyilván én elég rosszul járok, bár úgy lenne a fair, hiszen a közös életünk. Viszont ő pl sokkal többet eszik nálam.

Szerintetek ezt hogy célszerű rendezni, hogy igazságos legyen, de ne menjen el minden pénzem?

Albérletre szerencsére nem kell költeni, a szüleim vettek egy lakást, amit használhatunk, így ezzel kapcsolatban csak a rezsi merül fel.


jan. 26. 11:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%

szerintem is alapvetően az a korrekt, ha mindenki a lehetőségeihez képest száll bele a közös költségekbe.

egyébként nem csak költségekben, hanem bármi más közös dologban is, pl. házimunka leosztás. az vállal belőle többet, aki kevésbé van időben/energiában leterhelve.

jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem, keress egy jobban fizető állást. Valamint, beszéld meg ezt a pároddal. Illik arányosan. Nekem azt tanitotta édesanyám, hogy egzisztencia megteremtése a férfi dolga. Nyilvan megélek én is a nem annyira jó 600 ezres nettomból, de közel sem élnék olyan jól, mint most, a férjem kerrsetével együtt. Reméljük normális férfival van dolgod...
jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%
Én is ingyen laktam az exemnél, de a rezsit csak én fizettem, a bevásárlás közös volt, kivéve a tisztálkodási szerek, smink, parfüm stb., ezeket magunknak álltuk. Nekem is megérte anyagilag, mert megspóroltam egy albérlet árát, neki is megérte mert az addig általa fizetett rezsit már én álltam, és a házumunka felét is átvettem tőle. Win-win.
jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
Arányosan. Fele-fele akkor játszik, ha nagyjából egyformán kerestek.
jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, át fogjuk gondolni mindet!

Jobban fizető állást egyelőre nem fogok találni, most jöttem ki az egyetemről 0 tapasztalattal, de persze remélem nem ennyi marad örökre a fizetésem :D

jan. 26. 14:25
 16/24 anonim ***** válasza:
Fizetesaranyosan fizessetek, mi is annak idejen igy koltoztunk ossze a ferjemmel. A sajat lakas miatt meg ne akarj tobbet fizetni szerintem, orul o is annnak, hogy az alberlet arat meg tudja sporolni.
jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én az ételnrészhez szeretnék hozzászólni. Nálunk is hasonló a felállás anyagilag. Mi hétbégén vásárolunk be,főzni valót előre írt menü alapján. Azon kívül mindenki azt vesz magának hétköznap saját pénzből amit megkíván.

Nálunk is férjem a falánkabb. Tehát míh nekem elég egy héten egy db túrórudi,neki naponta kell 5 db. Az ilyeneket magának veszi meg.

jan. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Keresetarányosságra +1 szavazat.


Volt barátnőmmel, akivel együtt is éltünk így csináltuk és egészen jól bevált. Kaját meg úgy oldottuk meg, hogy amíg tartott a SZÉP kártyám, addig abból vettünk élelmiszert, annak nem kértem el semmilyen részét sem, hiszen azt ha egyedül vagyok én sem tudnám pénzre váltani.


Aztán amikor az elfogyott, akkor a kaját felesben vettük, nem keresetarányosan. Ő szeretett sok nasit-üccsit venni, nekem nem nagyon volt rá igényem, de nyilván nem akartam egy nagybevásárlásnál ezt kiválogatni. Így azzal, hogy én "beszálltam" az ő számomra extra igényeibe kompenzáltam azt, hogy a kajánál nem keresetarányosság volt.

jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
35%

Kereset arányos "feloszlás" gyakorlatilag az eltartott kapcsolat szép megfogalmazása.


Mehet a lepontozás a képmutatók részéről :)

jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kinek a részéről gondolod képmutatásnak?
jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!