Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Baj, ha gyorsan haladunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha gyorsan haladunk?

Figyelt kérdés
A párom és én 5 hónapja ismerjük egymást. Mindketten 27 évesek vagyunk. Amint elkezdtünk beszélgetni, elfogott egy olyan érzés, hogy ha közel engedem őt magamhoz, az visszavonhatatlan lesz. Volt több rövid, illetve két komoly kapcsolatom, egyik 1,5 évig, a másik 3 évig tartott. De ez az érzés egyiküknél sem volt jelen. Ahogy kezdtük jobban megsimerni egymást, láttam, hogy az életcélunk ugyanaz, a vágyaink az élettel kapcsolatban szintén. Ugyanaz az elképzelésünk a párkapcsolatról, a házasságról, gyereknevelésről, az élet értelméről, a baráti meg a családi kapcsolatokról, az énidőről, a munkáról, van közös hobbink... Nyilván nem vagyunk egyformák, sok személyiségbeli különbségünk van, látjuk egymás hibáit meg küzdelmeit, ebben együtt próbálunk fejlődni. Olyan furcsa ez. Van szerelem, lángolás, de ezzel együtt a másik hiányosságait is látjuk és sokat beszélünk is róluk. És ezekkel együtt akarom őt. Soha senkit nem engedtem ennyire gyorsan közel magamhoz sem lelkileg, sem fizikailag. Meglepődtem azon, hogy milyen gyorsan megnyíltam előtte és milyen mélységekig engedtem őt közel magamhoz. Egy soha nem tapasztalt otthonosságérzet fog el, amikor arra gondolok, hogy: mi. Ő is ugyanezt éli meg. Beszéltünk összeköltözésről is. Ő nagyon szeretné már és igazából én is. De nagyon ijesztő számomra ez a tapasztalat. Lehet ennyire gyorsan egyértelmű az, hogy ő számomra az igazi? Várni kellene még a továbblépéssel vagy ez az a pillanat, amikor lehet továbblépni? Vagy ez egy rózsaszín felhő, aminek még időt kell adni, hogy elmúljon? Tapasztaltatok már hasonlót? Mit tanácsolnátok?

ápr. 17. 15:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

1-2 hónapja ismertük egymást mikor együtt kimentünk külföldre az anyukájához egy hosszú hétvégére. 3 hónapja ismertük egymást mikor összeköltöztünk. 2 éve ismertük egymást mikor eljegyzés történt. Rá néhány hónappal közösen vettünk házat. És nemsoká lesz az esküvőnk. Hozzánk képest még lassú is a tempótok. 🤭🤣 Vágjatok bele bátran! 🤗

27N 35F

ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Ahogy érzitek:)

Mi is az érzéseink után mentünk. Azelőtt sose találkoztunk. Netes társkeresőn ismerkedtünk meg, 2,5 hét ismerkedés után volt az 1. randink. 6 hónap együttlét után eljegyeztük egymást, 1 év múlva pedig össze is házasodtunk.:)

Most már 14 éve vagyunk együtt boldogságban:)

ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mi is összeköltöztünk volna ennyi idő után a most már feleségemmel, de lehet, hogy hamarabb is. Ugyanilyen érzések mentén. :) Csak mi akkor még suliba jártunk, amikor megismerkedtünk, így kellett 2 év az összeköltözéshez.


Nyugodtan próbáljátok meg, úgyis akkor ismeritek meg egymást igazán, ha együtt éltek. :)

ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Azt gondoltam, hogy voltam már igazán és őszintén szerelmes. Ez most egy új tapasztalat a számomra. Lehengeről tapasztalat, ugyanakkor picit meg is ijedtem tőle. De jó olvasni, hogy más is élt/él át hasonlót.
ápr. 18. 15:59
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
A bántalmazók pont így kezdik. Lehengerlő, haladjunk gyorsan, stb. Ha össze is költöztök, ne add föl a jelenlegi otthonodat, a munkádat stb. Ne wngedd hogy elszigeteljen a családodtól, a barátaidtól. Szerintem nem véletlen, hogy bekapcsolt benned egy fékező ösztön. Ne engedd hogy elnyomják a zsigeri érzéseidet.
ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nincs bennem fékező ösztön. Valamit félre értettél. Csak nem tapasztaltam még hasonlót és ledöbbentem, de pozitív értelemben. És folyamatos téma az, hogy ez korai-e vagy sem.
ápr. 19. 12:50
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kinél folyamatos téma, hogy korai-e összecuccolni: kettőtök között, vagy itt, esetleg máshol is érdeklődsz?


Én leírom neked őszintén nálunk hogyan zajlott le. Összejöttünk és pár hónapig hol nála, hol nála voltunk, nem siettünk egyáltalán, én úgy voltam vele hogyha kibírjuk úgy, hogy olykor találkozunk, néha vagyunk együtt akkor annál édesebb lesz az egész. A türelem rózsát terem közmondás szerint haladtunk. Ha te hasonlóan gondolkodsz mint mi akkor ne költözz vele össze.


Egyébként vigyázz, jól írta a #15-ös mert ráfázhatsz rendesen. Én szerintem gond, hogy megijedtél, attól tartasz gyorsan befucsolna a kapcsolat. Úgy hiszem, hogy a tudatalatti, a megérzések, a hatodik ( vagy hetedik?) érzék működik és ha jelez neked, hogy el lenne sietettve az egész, magadon csodálkozol, hogy rászedett" arra, hogy megnyílj, te magad se vagy vele tisztában hogyan történt akkor valami nem smakkol.


Én soha nem éreztem úgy magam, hogy nem tudom hogyan bíztam meg benne, egyszerűen adott rá okot, hogy a bizalmat szavaztam neki.


Biztos, hogy minden tökéletes?


Figyeld meg hogyha feldobsz egy komoly témát akkor arra hogyan reagál, de olyan topic is lehetne amit már kiveséztettek hogy vajon másképp vélekedik-e róla, nem-e kapod hazugságon, megjátszáson.


Mellesleg ha kijelented neki, hogy neked korai és ő elkezd "hisztizni" akkor megvan a válaszod, hogy egyáltalán hozzád illő személy-e ő számodra.


Itt sok a sikeres történet, de kár belőlük reményt szerezni, egyikőjük se te, vagy a párod.

Butaság, egyenesen felelőtlenség más sikertörténeteiből táplálkozni!

ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nyilván adott rá okot, hogy megbízzak benne. De sokan adnak okot arra, hogy megbízzak bennük, mégis hajlamos vagyok óvatoskodni. Vele ez az óvatoskodás nem volt, max az első pár hétben, amikor még alig ismertem. Tudom, hogy megbízhatok benne. Egyáltalán nem siettet semmit, de azért beszélünk rendszeresen a hogyan továbbról. Én szeretnék még picit várni az összeköltözéssel, ezt teljesen elfogadja és jól kezeli. Nem félnék attól, hogy most azonnal összeköltözzünk, de egyszerűen ki szeretném még élvezni ezt az időszakot, amikor várjuk, hogy végre találkozhassunk. Nem vészjelzés kapcsolt be bennem, csupán próbálok tudatos és megfontolt lenni, hogy ne vigyenek el csak úgy az érzelmeim. Mert ilyen szerelmes még sosem voltam. Nagyon sok komoly témáról beszéltünk már, nagyon odafigyel arra, hogy én miről mit gondolok. És hazugságon, füllentésen sem kaptam még semmivel kapcsolatban. Azért odafigyelek én is, feltűnne.
ápr. 19. 17:30
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem félnék attól, hogy most azonnal összeköltözzünk, de egyszerűen ki szeretném még élvezni ezt az időszakot, amikor várjuk, hogy végre találkozhassunk."


Mi is így álltunk hozzá, élvezni akartuk azt az időszakot amikor alig várjuk, hogy együtt lehessünk és nem úgy, hogy tudjuk, hogy otthon, a közös lakásban találkozunk.

Úgy gondoltuk, hogy annak is eljön az ideje és meg is történt 9 hónap környékén.


Hogyha te úgy érzed, hogy még nem jött el az ideje akkor ne tedd meg.


Előre szaladok, jó?


Képzeld el, hogy együtt éltek és még nem vagy kész az eljegyzésre, vagy házasságon belül a gyermekvállalásra. Belemennél annak ellenére, hogy nem tartasz ott "pszichikailag"?

Gondolom nem. Vagyis remélem, hogy nem.

Tulajdonképpen hogyha az ember a másik miatt megy bele valamibe, hogy ne veszítse el és nem saját maga, vagy kettőjükért, de olyan szempontból nézve, hogy az jó neki, illetve nekik akkor általában rá fog fizetni hiszen nincs felkészülve olyan nagy lépésre.

ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy baj. Egymásra találtatok.
ápr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!