Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jó lesz ez így vagy tönkre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó lesz ez így vagy tönkre fog menni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a barátommal. 2 hete összeköltöztünk a lakásomba. Anyagilag jó a helyzet kettőnk fizetéséből jól kijövünk, a szex is jó, sosem unatkozunk jól elvagyunk. Szeretjük egymást ilyen téren nincs gond.

Ami a gond: Politikáról, erkölcsi, vallási kérdésekről képtelenség vele beszélni. Soha nem értünk egyet és ilyenkor nagyon bunkó módon tudja hangoztatni az elveit. Párhuzamosan beszél velem végig se hallgat fennhangon belevág a szavamba. Például valamelyik nap elmeséltem neki h láttam a híradóban hogy egy férfit aki azóta is tagadja a holokausztot 30éve elítéltek háborús bűnökért de házi őrizetbe helyezték a kora miatt, de csak most halt meg 100 évesen. És csak annyit mondtam hogy ennyi erővel börtönbe is zárhatták volna mert még 30évig élt miután elítélték. erre elkezdett pattogni, hogy ez milyen undoritó dolog hogy elitélnek valakit öregemberként pedig be se lehet bizonyítani hogy tényleg megtette amit megtett mert már milyen régen volt stb..és egyébként is egy 40éves bíró hogy jön ahhoz hogy elítél egy 70évest...

nem akartam vitatkozni igazából a véleményét se kérdeztem de ő egyből elkezdett pattogni és magyarázni és olyan hülyeségeket beszélt hogy alig bírtam ki h ne ordítsak vele. Nem hallgat végig csak mondja mondja és nem képes mégcsak fontolóra se venni a másik ember véleményét. Plusz ami még idegesítő hogy mindent megkérdőjelez. "de mivan ha ott se volt az ember" vagy "de hát mivan ha az aegész háború meg se történt" vagy " hogy bizonyítják be 50évesel később??"

hülyének néz mindenki, igazságszolgáltatást, istent, bibliát, törvényhozókat, törvényeket stb... Nem mondom hogy a felsoroltak 100%-ban jók és minden ok velük. De 25 évesen miért kell úgy gondolkodni mint egy 5évesnek aki a "miért süt a nap, miért zöld a fű?" kérdésekkel bombázza a környezetét.

Ez engem nagyon zavar ilyen témában egyáltalán nem tudunk beszélgetni se egyből vita és veszekedés lesz belőle. Lehet mellőzni is az ilyen témákat de én nem gondolom hogy egy életen keresztül ezt lehet csinálni. később mikor már nem leszünk szerelmesek lesz gyerek stb biztosan lesznek helyzetek amikben ezek a témák elő fognak jönni. De a barátom még arra se képes hogy normális stílusban beszélgessen és ne kezdjen egyből el idegbetegként magyarázni. Mindent magára vesz, nárcisztikus módon sértésnek vesz olyan dolgokat amiket nem is rá mondok.

szerintetek ez megoldható vagy idővel rá fog menni a kapcsolatunk?

A másik probléma az hogy alig segít a házimunkában hazajön leül a TV elé sörözni én meg főzök takarítok közben pakolászok pedig én is ugyanannyit dolgozom mint ő, sőt a hétvégémet is iskolában töltöm. és ha szólok hogy "légyszi dobd ki a sörösdobozt" akkor ez a válasz "ne csinálj úgy mint egy mártír csak mert takarítanod kell nő létedre"


bocsi hogy hosszú lett de kiváncsi vagyok véleményekre, kort és nemet is írjatok!


21/L



2013. okt. 14. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Drágaság, nem kell ezt részletezni... Ha valakivel nem jöttök ki, szakítani kell.

Igen, igen. Semmi értelme kiidegelned magad vele. Nem illetek össze, bunkó és lusta. Nem fog megváltozni. Nem, itt nem lényeg, hogy szereted. Hidd el, valahol a világon kismillió pasi sétálgat, akivel egy agyi szinten vagytok. Add már meg magadnak az esélyt!

2013. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja: Undorító egy pasi!!! Te meg szerintem csak szemellenzőt használsz!!!!!!! Komolyan keress mást ő meg takarítson maga után, ez nem a nő dolga -.-
2013. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
De jól ráértek :D
2013. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért mert nem értetek mindenben egyet még nem kell szakítani mint az előttem szóló okostojás írta.Nem kell mindenben egyetérteni mivel különbözőek az emberek.
2013. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hosszútávon semmiképp sem fenntartható ez az állapot, ha nem tudod változásra bírni ezen a téren, akkor szerintem rá fog menni a kapcsolatotok a folyamatos vitákra és civakodásra.

Meg kell próbálnod megbeszélni vele a dolgot és minél hamarabb dűlőre vinni a dolgot, hogy tud-e változni, vagy sem, mert ha nem, akkor jobban jártok mindketten, ha külön folytatjátok, mert egy hosszú, stresszes, feszültségekkel teli kapcsolat mindenkinek rossz lesz.


21/F

2013. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nos ezeket a kérdéseket ne vele vitad meg vagy ha mégis mindenképpen vele akarod megvitatni akkor ugy intézd hogy ne legyen belőle nagy vita mert az értelmetlen. Biztos van olyan amiben mi sem értünk egyet a párommal de nem fogunk emiatt veszekedni éjjel nappal.. mindenkinek lehet véleménye bizonys dolgokban na és ha mindenben nem egyezik ? Az lenne a baj ha mindenben egyezne... Mi is együtt élünk ez nálunk is igy van én takaritok pakolok utána állandóan , szerintem azt hiszik ez a mi feladatunk mindig pedig egyáltalán nem ... közösen kéne és erre probáld rávezetni... én is azt tettem többé kevésbé müködik. Nem vagy a házvezető nője, sem az anyukája hogy utána pakolj és ezt meg kell értenie...
2013. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5-ös és azt is elolvastad, hogy tahó is, aki kisujját nem mozdítaná a házimunkával? Valamint igen is, ezek nem szimplán véleménykülönbségek, hanem ostoba módon gondolkodik. Lehet ezt te nem szűrted le... mert te is ezt teszed......
2013. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azt nem te döntöd el,hogy ki gondolkozik ostoba módon és ki nem.Az meg,hogy nincs benned a kitartásnak nyoma sem nem azt jelenti,hogy azt kell tanácsolni másoknak is,hogy meneküljenek egy kapcsolatból.Semmiért.
2013. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

"ne csinálj úgy mint egy mártír csak mert takarítanod kell nő létedre"

Na ezután a mondat után én iszonyatosan kiakadtam volna, házimunkát befejeztem volna ott, ahol épp tartok, és egy hetet adtam volna neki, hogy belássa, mekkora paraszt...

Amennyiben egy hét múlva is állt volna a szemét, és még csak fel sem ajánlotta volna, hogy takarítsunk EGYÜTT, szépen megköszöntem volna a részvételt, és elköltöztem volna.

Ti még csak nem is vagytok el jól, hogy a szeretetről/tiszteletről már ne is beszéljünk. ez nem párkapcsolat, ifjú barátunk szerzett egy ingyen cselédet, akit meg is d*ghat, ha van kedve, és ennyi, a takarításért még csak nem is kell neked "fizetnie", hisz dolgozol te is.

NE LÉGY BALEK!!!!!!!!!!!!

2013. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Két hét együttélés után még mindkettőtöknek kezét-lábát kellene törnie, hogy a másik kedvében járjon...Mi pl. még négy év után is imádunk együtt takarítani, mosogatni, és volt, hogy amikor a párom (F) egy órával előbb ért haza nálam, gyönyörűen elmosogatott, rendet rakott, és már az étel is főtt, mire én is megérkeztem. Mindezt anélkül, hogy kértem volna, egyszerűen csak figyelmes volt.

De még most sem néz cselédnek, pedig épp munkanélküli vagyok :(

2013. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!