Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jó lesz ez így vagy tönkre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó lesz ez így vagy tönkre fog menni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a barátommal. 2 hete összeköltöztünk a lakásomba. Anyagilag jó a helyzet kettőnk fizetéséből jól kijövünk, a szex is jó, sosem unatkozunk jól elvagyunk. Szeretjük egymást ilyen téren nincs gond.

Ami a gond: Politikáról, erkölcsi, vallási kérdésekről képtelenség vele beszélni. Soha nem értünk egyet és ilyenkor nagyon bunkó módon tudja hangoztatni az elveit. Párhuzamosan beszél velem végig se hallgat fennhangon belevág a szavamba. Például valamelyik nap elmeséltem neki h láttam a híradóban hogy egy férfit aki azóta is tagadja a holokausztot 30éve elítéltek háborús bűnökért de házi őrizetbe helyezték a kora miatt, de csak most halt meg 100 évesen. És csak annyit mondtam hogy ennyi erővel börtönbe is zárhatták volna mert még 30évig élt miután elítélték. erre elkezdett pattogni, hogy ez milyen undoritó dolog hogy elitélnek valakit öregemberként pedig be se lehet bizonyítani hogy tényleg megtette amit megtett mert már milyen régen volt stb..és egyébként is egy 40éves bíró hogy jön ahhoz hogy elítél egy 70évest...

nem akartam vitatkozni igazából a véleményét se kérdeztem de ő egyből elkezdett pattogni és magyarázni és olyan hülyeségeket beszélt hogy alig bírtam ki h ne ordítsak vele. Nem hallgat végig csak mondja mondja és nem képes mégcsak fontolóra se venni a másik ember véleményét. Plusz ami még idegesítő hogy mindent megkérdőjelez. "de mivan ha ott se volt az ember" vagy "de hát mivan ha az aegész háború meg se történt" vagy " hogy bizonyítják be 50évesel később??"

hülyének néz mindenki, igazságszolgáltatást, istent, bibliát, törvényhozókat, törvényeket stb... Nem mondom hogy a felsoroltak 100%-ban jók és minden ok velük. De 25 évesen miért kell úgy gondolkodni mint egy 5évesnek aki a "miért süt a nap, miért zöld a fű?" kérdésekkel bombázza a környezetét.

Ez engem nagyon zavar ilyen témában egyáltalán nem tudunk beszélgetni se egyből vita és veszekedés lesz belőle. Lehet mellőzni is az ilyen témákat de én nem gondolom hogy egy életen keresztül ezt lehet csinálni. később mikor már nem leszünk szerelmesek lesz gyerek stb biztosan lesznek helyzetek amikben ezek a témák elő fognak jönni. De a barátom még arra se képes hogy normális stílusban beszélgessen és ne kezdjen egyből el idegbetegként magyarázni. Mindent magára vesz, nárcisztikus módon sértésnek vesz olyan dolgokat amiket nem is rá mondok.

szerintetek ez megoldható vagy idővel rá fog menni a kapcsolatunk?

A másik probléma az hogy alig segít a házimunkában hazajön leül a TV elé sörözni én meg főzök takarítok közben pakolászok pedig én is ugyanannyit dolgozom mint ő, sőt a hétvégémet is iskolában töltöm. és ha szólok hogy "légyszi dobd ki a sörösdobozt" akkor ez a válasz "ne csinálj úgy mint egy mártír csak mert takarítanod kell nő létedre"


bocsi hogy hosszú lett de kiváncsi vagyok véleményekre, kort és nemet is írjatok!


21/L



2013. okt. 14. 12:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Wow jó gyorsan jöttek a válaszok köszönöm szépen!

Furcsa az egész mert alapvetően nagyon kedves velem, nagyon jól érezzük magunkat együtt, de ha vita van iszonyatosan nagy s**gfej tud lenni. Annyira öntelt hogy az valami rettenet pedig nem is nagyon van mire mert érettségije van csak és egy fatelepen dolgozik. alapból semmi nem érdekli ki van ábrándulva az életből és lenéz nála sokkal idősebb, tapasztaltabb embereket. Pedig az apjával nőtt fel, aki nevelte rendesen. Szigorúm apja van. Volt egy pasim egyszer aki sose látta az apját na az még rosszabb volt, de az ilyen fiuk mindig hülyék mert nem volt apjuk akik megtanítsák férfiasan viselkedni és tisztelni másokat. Ezért nem értem az én barátom miért ilyen. azt tudom hogy megváltozni nem fog. csak ez nehéz így mer velem jól bánik, sokkal jobban mint bárki más eddig. de engem ezek a dolgok akkor is zavarnak, én keresztény családban nevelkedtem, egy dolog hogy nem vagyok matyóhímzés de elveim vannak amik szerint neveltek. És mintha mindig be akarná bizonyítani hogy az h**lyeség meg ilyenek mert "a biblia csak legenda és mese és azt is biztos átirták már 80x ki bizonyítja be h az úgy volt?" nem is tiszteli hogy én hiszek egyes biblia elvekben vagy ahhoz kapcsolódó történetekben stb. Nem kell hogy ő is ezt tegye de miért kell ilyen lenézően gyunyorosan beszélni ezekről? mintha h**lyének nézne emiatt...nekem ez rosszul esik és ha én fikázok valamit amit ő szeret vagy jónak lát akkor vérig sértődik és kivonul a szobából hozzám se szól.

2013. okt. 14. 12:50
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát a te gondolataidban is vannak kellemetlen dolgok... Pl. a párodról ilyen lenézően beszélsz.... + Mintha neki is hinnie kellene a Bibliában.... Nem is értem az emberek miért nem ismerik meg először a másik gondolkodását, aztán hagyják békén egymást... A lényeg, hogy nem illetek össze. Sosem fogjátok megérteni egymást és folyton menni fog a vita és a mérgelődés.
2013. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Furcsák ezek a történetek...Öntelt, hirtelen haragú, kiábrándult 21 évesen, téged nem tisztel, de azért jó vele. Hát egészségedre, csak nehogy később még rosszabb legyen.

Amúgy 25/N (én vagyok az épp munkanélküli válaszoló :D)

2013. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ő 25 éves ln vagyok 21. de néha úgy érzem magam mintha egy nevelőnő lennék, rohanok utána szedem össze a ruháit amiket elhagy miközben befele megy a szobába. ül a kanapén sörözik elé rakom a kaját, utána elmosogatok, még a cigijét is nekem kell tekerni. nem beszélek róla lenézően, de én is rengeteget dolgozom, minden hétköznap 9 órát, szombaton iskolában vagyok és 3 hétköznap éjszakánként kórházban is gyakornokként dolgozom. Ezekután h alig állok a lábamon ne kelljen már könyörögnöm hogy legalább a saját sz**rját rakja el ha már az egész lakást nem takarítja ki. Szólok neki mindig és szépen kérem hogy csinálja másképp, és akkor 1-2 napig rendes. De utána minden kezdődik előről...

és ő tényleg természetesnek veszi hogy a nő takarít. merthogy ő fizikai munkát végez....mert én nem? van hogy éjszakánként 20 betegem van és onnan megyek a munkahelyemre reggel,ahol a főnökön ordít egész nap. Nem hisztizek mert lusta vagyok hanem tényleg kimerülök ahhoz hogy mindent én csináljak.

2013. okt. 14. 13:01
 15/19 A kérdező kommentje:

13-as


Tudta nagyon jól hogy miben hiszek kb 2 héttel azután hogy megismerkedtünk sőt azt is tudta hogy édesapám lelkész stb. Én ugyan nem vagyok olyan hogy görcsösen betartom a 10 parancsolatot de hiszek istenben és még pár dologban ami a bibliában le van írva igyekszem is úgy élni és eddig bejött. Neki nem kell ezt tennie, de ne röhögjön ki amiért én ezt teszem. Már lassan 2 éve tudja hogy hogy neveltek fel, ha nem tetszik minek maradt velem eddig? De az se érdekel ha nem tetszik de tartsa meg magának.

2013. okt. 14. 13:03
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, de végül is mindegy. A lényeg, hogy ha sürgősen nem tudsz ezen változtatni, akkor egy nagy gyerek fog a nyakadon maradni, illetve több is, ha vagy olyan bolond, hogy ilyen embernek szülj.
2013. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
nem szeretnék szülni még egy jó darabig és teszek is róla hogy ez ne következzen be. Még befejezem a sulit közben dolgozom, utána is dolgozom majd kórházban. Először elegendő munkaviszony kell hogy ha lesz gyerek kapjak elég GYES-t. Szóval az elkövetkezendő 3-4évben biztos hogy nem szülök gyereket. Sem neki sem másnak. Addig meg kitudja mi történik majd. csak örülnék ha 21 évesen nem arról szólna az életem hogy mások rabszolgája vagyok. Ellátom a feladataim mert tudom mi az én dolgom és mivel jár egy háztartás. de azért mindennek van határa.
2013. okt. 14. 13:23
 18/19 anonim ***** válasza:
Jól beszélsz :) Egy megfelelő társ nem veszi el még jobban az energiád, hanem támogat.
2013. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tetszik az őszinteséged,jó volt olvasni,és másoknak is erőt adhat a kitartásod.

És a probálkozásaid,ilyen a szeretet hosszú türő.

De mindennek van határa,kinél hol van az a bizonyos határ.

Attól még szerethetünk,hogy látjuk az igazságot.


Élni,és élni hagyni,hogy egymás szabadságát ne korlátozzuk,de mégis együtt vinni a terheket.:)

2013. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!