Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összezavarodtam. Félek. Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összezavarodtam. Félek. Most kinek van igaza? Hogyan kezeljem ezeket a bajokat?

Figyelt kérdés

Párommal 7hónapja járunk (én 22vagyok Ő29) és 2napja döntöttünk úgy, hogy hozzánk költözik. Én a szüleimmel lakom egy hatalmas házban, így a ház felső szintje kettőnké lenne. (Van alvós szobánk, fürdőszobánk, nappalink, erkélyünk. egyedül a konyha ami közös lent, de külön is főzhetünk)

Tudjuk, hogy kell majd alkalmazkodni mindenkinek, de nem szándékozunk örökre itt maradni, csupán addig amíg össze nem gyűjtünk annyit, hogy tovább léphessünk, és így addig is megpróbáljuk milyen együtt lakni , megy-e stb.

A problémám száma azonban egyre csak nő ezzel kapcsolatban.

Én szeretem a páromat, és boldog vagyok, hogy úgy döntött hozzánk költözik, DE:

ugye nekem segítenem kell Őt, hogy ne érezze magát vendégként, és találja meg a helyét nálunk, plusz én megértem hogy neki ez szokatlan (mármint nem a különélés, hanem a csaj szüleivel lakás) illetve megértem, hogy kicsit kellemetlen is… ezzel semmi bajom.

DE zavar az, hogy azt mondja a régi otthonára (ahonnan ugye eljött) hogy „Hazamegyek ma még pár cuccomért”- félek, hogy a nálunk lakást sosem fogja „haza meg otthon” szóval illetni 

Persze, nyilván idő kell, hogy megszokja.-..de ez nekem is nehéz, kicsit fáj ezt hallani tőle.

Illetve félek attól, hogy nem fogja nálunk találni a helyét, és nekem majd mindig ki kell szolgálnom Őt, illetve ha kérek tőle valamit, esetleg Ő azt ugráltatásnak meg csicskáztatásnak fogja érezni.

Én nagyon szívesen kiszolgálom meg segítek neki AZ ELEJÉN! De szerintem utána neki kell önmagára lelnie, hogy otthonosan mozogjon.

Vettünk tegnap falfestéket, kifesthetjük a fenti részt, amilyenre akarjuk, tök jól betudjuk rendezni a „nappalinkat” majd. Párom tegnap melózott, én szabis voltam, összepakoltam a bútorokat, festésre készen áll a szoba. De este 22kor ért haza a melóból és mindössze szeretkezni volt kedvünk utána kijelentette hogy Ő fűáradt, majd máskor festünk… engem ez is zavar… mikor akar már nekikezdeni?

A másik nagy baj a munkabeosztásunk.

Én 10-20ig dolgozom , de úgy hogy 2nap melózok 2 nap nem.

Ő Hétfőtől péntekig 14-22ig melózik, olykor szombaton is 6.15ig (ügyeletben) Ugye ha ügyel akkor 100% -os műszakpótlékot kap. Tehát azért nyilván megfogja a lehetőséget DE

ebben a hónapban már 3.alkalommal megy szombaton is melózni. Ezzel nincs baj, de én pl. szombaton szabis vagyok.

Régen mindig megragadtuk a lehetőséget hogy együtt legyünk, örültünk mert tudtunk mászkálni. Most csak a meló…. jövőhéten is egész hétvégén szabis vagyok, Ő meg elutazik egy kollégás főzőcskére 1éjszakára.

Nembaj, menjen csak, pihenjen. Csak félek, hogy sok vagyok neki és menekül…meg félek hogy a meló miatt eltávolodunk egymástól.

Ő erre ezt mondta „Édesem, szerelemből nem lehet megélni. Hajtom a melót,mert kell a pénz. Azt beszéltük hogy gyűjtögetünk, így jobban félretudok rakni. Kitudja mikor fogok tudni legközelebb ügyelni, abba van a sok pénz. Meg attól hogy együtt vagyunk nem akarom hogy elszalasszuk a pénzkereseti plusz lehetőségeket”

Oké, igaza van.

De most inkább dolgozik és sosem leszünk majd együtt végre 1egész napot?


Kinek van igaza? Így, hogy ilyen fura meg stresszes a költözés, plusz sokat melózik…már nem is vágyom erre az egészre annyira…

Azt mondtam neki, hogy apám munkamániás, és sose foglalkozott velünk csak a pénzt hajtotta.

erre párom „Nekem tetszik apád felfogása… azért tart itt anyagilag,mert hajtja a pénzt, hogy jó legyen a család élete.”-oké…de mellette van más is ,nem????

Félek, hogy Ő is ilyen munkafüggő lesz és a kapcsolatunk rovására megy….

Megoldás? Félek. Ha ez így lesz én nekem ez nem kell….persze kell a pénz…meg kell a munka… de azért bármi áron talán mégsem. Van egy sorrend.


Plusz napközben irogatunk egymásnak, egyre többször van, hogy irj ahogy „pill”és eltünik 3órára. Oké utána felhív, de az már milyen… ilyenkor jön a „sok a meló” duma.

Ha én írok neki, rendszerint ez van…ha meg nem keresem az a baja…

Gondoltam arra,hogy un engem és nem akar velem lenni… és menekül előlem, de

1)akkor miért akarna hozzám költözni???

2)amikor dolgozom (de Ő szabis) mindig bejön hozzám, kedveskedik hoz nekem ebédet stb szóval foglalkozik velem….


De eddig nem volt ilyen munkamániás…most meg a pénz-pénz-pénz..meg a spórolásra fog mindent-

Persze gondoltam a klasszikusokra: biztos új kollegina-titkárnő van, megcsal, stb. De semmi erre utaló jel nincsen, szerintem ezt kizárhatjuk.


De nekem hiányoznak az együtt töltött szombatok… nem tudom mit csináljak. Túl sok minden nyomaszt engem. Már azt sem tudom akarom-e ezt az egészet…

Én telepszem rá, VagY Ő a hibás??? SOS


2015. máj. 20. 11:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit gondoljak...

Nem merek közeledni felé,mert félek hogy megunt engem és ezért jãtssza az elfoglaltat napközben...vagy ezért melozik szombatonként sokat.


Persze...a férfiak dolgoznak, a nök is (de a nök otthobt teremtenek) értem a szereposztást. De a munka nem minden...kehet megâllás is...


Fogalmam sincs,hogy mi ez a nagy igyekezet és melománia nâla....nem èrtem.


Meg inkább megy jövöhét hètvégén kollega,kanbulira...minthogy velem legyen...mivan????


Totál ideg vagyok.


Mit tegyek?

2015. máj. 20. 11:25
 2/18 anonim ***** válasza:

Lehet h tényleg nem érziott jòl magàt,illetve vàgyik arra h kulon éljetek,ezért mindent megtesz h tobb pénzetek legyen,tehat minel hamarabb el tudjatok koltozni.

Viszont azt neked kell megmondani neki,h egy kis egyensulyt vezessen be mert igy el fògtok tavolodni egymastol,tehat felesleges ennyit dolgoznia ha nem lesz mert.

Mond el neki h szukseged van a tartalmasabb egyutt toltott idokre is ugy probalja beosztani az idejet,a penz is fontos de az is h ti egyutt maradjatok,amihez bizony elmenyek kellenek,programok.

2015. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodj meg, éppen azért melózik annyit, mert végre nem mindegy neki, van mire gyűjteni, van, aki miatt érdemes nem linkeskednie, hanem próbálni tiszta erőből alapot teremteni a közös életetekhez! Főleg, hogy eztán a szüleid szeme előtt is lesz, és gondolom tart attól, hogy megszólják, ha esetleg nem ad bele apait-anyait a pénzkeresésbe (tudván, hogy apukád miatt a családodban ez a módi)!

És teljesen más összejárogatni, meg kirándulgatni, mint együtt élni! Bármilyen hosszú is a nap, valamiért mégis azt választja, hogy hozzád megy haza esténként, és melletted ébred reggelente, tehát hogyan unhatna téged?! :) A festésről meg: EMBER! HOGYAN GONDOLTAD, HOGY MÉG ÉJJEL 10-KOR NEKIÁLL FESTENI?! :D :D :D

Ha többet szeretnél vele lenni, akkor meg szerintem egyszerűen csak mondd el neki, hogy nem őt okolod, de úgy érzed, hogy eltávolodtatok egymástól, és segítsen neked, hogy másképp érezhesd, mert neked nehéz ez az időszak! Ha meg azt mondja, hogy hülyeség, amit érzel, mondd el, hogy az érzéseidről nem tehetsz, az agyad neked is azt súgja, hogy minden rendben van, de neked ez egy teljesen új helyzet, és kérd meg, hogy legyen egy nap, amit csak veled tölt, hogy visszarázódjatok a régi szerelmes kerékvágásba! :) Szerintem tutira meg fogja érteni, és cselekedni is fog, hogy jobban érezd magad!

Az otthon meg teljesen relatív! Én kolis voltam másfél évig az egyetemen, és minden kolis társam letolt, hogy ne mondjam, hogy otthon találkozunk, meg hazamegyünk, mert a koli nem az otthonunk! Hát bakker csak egy szó! Nekem is ott van az igazi otthonom, ahol a macskáim vannak, de attól még egyszerűbb ezt mondani arra a helyre, ahol életvitel szerűen lakok! :) Sőt, én soha nem laktam a volt vőlegényemnél, mégis azt mondtam mindig, hogy "haza megyünk hozzátok", ha az ő családjának a lakhelyéről volt szó! :D Ezek csak szavak! :)

2015. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat,nagyon hasznosakat irtatok.


Nekem is eszembe jutott,hogy azért nyomja a melot,mert apum szeme elött lesz és mivel megbeszéltük hogy mi ketten minden költséget felezünk,gondolom nem akar anyagilag ,,alul maradni,, velem szemben.


Montam neki,hogy félek,hogy ezzel eltávolodunk egymâstol. Azt monda szeret ès nem lesz ilyesmi,csak most belehuz,mert igyis harcolnak bent hogy ki ügyeljen,mert mindenki tudja hogy az a jol fezetö nap .

Azt mondja most kihasználja,hogy van ilyen lehetöség,kitudja mikor lesz ilyen megint....

2015. máj. 20. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon az elejen vagytok meg a kapcsolatnak, az osszekoltozesnek meg aztan vegkepp. Eleg nagy a korkulonbseg is koztetek, ami ennyi idos korban meg szembetunobb, hiszen egy 29 eves mar dolgozik, egy 22 eves viszont meg akar tanulhat is es mellette reszmunkaidoben dolgozhat. Teljesen mas egy olyan munkahely, ami allando, es amibol az ember mar a megelhetesre keres. Szerintem legyel kicsit turelmesebb. Egy kapcsolatban alkalmazkodni kell es sokszor kompromisszumot kotni. a parod vallalta, h hozzatok koltozik, viszont a beilleszkedes nem fog egyik naprol a masikra menni.


Nyilvan szeretne Neked is es a szuleidnek is megfelelni. En a helyedben adnek neki meg idot, mondjuk 1 honapot, amig szepen alkalmazkodik a korlmenyekhez. Ha akkor sem valtoznak a dolgok, akkor sajnos a srac ilyen es ezt vagy elfogadod vagy nem.

2015. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.


Ö eddig nem volt ilyen most 1hete hajtja ennyire a pénzt.

Gondolom mêg rátesz az,hogy hozzânk költôzôtt es nem akar csoroskodni...


Én már nem tanulok. Ãllando munkahelyem van.


Persze Ö jobban keres mint én,de ez engem nem zavar.


Szóval irtad hogy,, vagy elfogadom hogy ilyen,vagy nem,,

Okè, de nem volt ilyen...mist lett ilyen hajtós

2015. máj. 20. 12:13
 7/18 anonim ***** válasza:

#5-os vagyok megint. Azert mondtam, h adj neki 1 honapot, vagy max 2-t. Ha nem volt ilyen hajtos, akkor most valszeg azert van igy, m meg akar felelni es nem akar tenyleg szukolkodni. Ezt meg lehet erteni. Inkabb egy olyan ferfi, aki tobbet dolgozik es szorgalmas, mint egy lusta semmirekello.


Az en parom pl. minden masodik heten dolgozik, pentektol pentekig tart a muszakja, tehat minden 2. hetvege benne van. Akkor egyaltalan nem tud hazajonni, ugyh majdnem 3 napig nem is latjuk egymast. A dolgozo heteken hetkoznap napkozben tud hazajonni, de du. 5-re megint vissza kell mennie es csak masnap reggel jon megint haza. Mi is hajtjuk a penzt, m en is dolgozom, es sokszor elofordul, h uszik a lakas, m nincs ido a takaritasra, vagy eppen kozos programot szervezunk es egyutt toltjuk az idot. Jo, nyilvan nem ugy uszik a lakas, h total kupi van, de sokszor a takaritas ele helyezzuk az egyutt toltott idot. Ja, es 2 pici gyerekunk is van.


Tavaly pl. a parom azokon a hetvegeken is parszor elment a haverjaival bulizni, amikor nem dolgozott. Akkor egyedul voltam a gyerekekkel, en ejszakaztam veluk stb. De a paromnak is szuksege van kimenore, es amikor nekem van vmi, akkor meg a parom marad otthon a gyerekekkel.


Szerintem azt probald meg figyelni, h mennyire epititek kozosen a kapcsolatot es mennyire osztjatok meg a feladatokat. Pl., ha Te otthon vagy es kevesebbet dolgozol, mint a parod, akkor Te is elkezdheted a festest. Ne azt nezd, h mi a kenyelmes Neked, hanem azt, h ki mennyire hasznosan tolti az idot, ami epiti, osszetartja a kapcsolatot es probalj meg kompromisszumot kotni. Nem konnyu, de az egyutteles ilyen :)

2015. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ertem,koszi.


A mâsik amitöl félek,hogy ugye elköltözött otthonrol hozzãm.

De most beszéltem vele ês mondta hogybhazament pár cuccâért.

Én félek hogy ez csak kifogâs és csak menekül tölünk,amikor én nem vagyok otthon.

Amikor nem lakott nálunk akkoris ez volt...én eljöttem melozni, 10re Ö meg hazament,mert nâlunk kellemetlenül érezte magât nélkülem (2re jár melozni)


Fèlek hogy most hogy nálunj lakik,most is ez lesz... Ès nem fog beleszokni.... Akkor meg ennek a hozzánk cuccolâsnak semmi értelme...mert ugyabugy minden nap otthon lesz nem nãlam... Ugenis szoknia kell a helyzetet. Az ö döntése is,nem csak az enyém.

2015. máj. 20. 12:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Én 10 év után is "hazamegyek" anyuékhoz.

Ő pedig a te szüleid házában mindig is vendég/idegen lesz, ha megszakadtok, akkor is.


Naná, hogy dolgozik szombaton is, nem akar egy életen át anyádék nyakán élni.


Az meg, hogy este 22 után te még azt gondolod, hogy lakást kellene festeni?!?! pfff...

2015. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#5-os megint. :) Namarmost, en kulfoldon elek, m a parom kulfoldi. 4 eve elek itt, de az otthont (a szuleimnel) meg mindig ugy hivom, h haza. Ha irok a barataimnak Mo-ra, h megyek haza, akkor az azt jelenti, h a szuleimhez megyek es nekem az a haza akkor is, ha mar evek ota nem ott lakom. Szerintem szavakon lovagolni teljesen felesleges.


Azt is megertem, h az elso hetekben meg kellemtlenul erzi magat nelkuled nalatok. Az elozo parommal ugyanigy voltunk, h en koltoztem hozza es a szuleihez. Hat, nem ugyanolyan volt, hidd el, mintha a kozos lakasunkban eltunk volna kettesben. Es nalunk nem csak a konyha volt kozos. Nekem is ido kellett, amig hozzaszoktam, pedig a volt parom szulei a vilag legaranyosabb emberei voltak es mindent megtettek, h ne erezzem magam kellemetlenul.


Ha meg ugy latod, h nem szokik bele, akkor beszelgetni kell. Elvegre egy par vagytok. Ha vmi neki nem jo, akkor azt ki kell beszelni es megoldast talalni. Ha nem mukodik igy, h a szuleid hazaban laktok, akkor el kell koltozni, vagy azon lenni, h minel hamarabb osszehozzatok annyi penzt, amibol el tudtok koltozni. De mondom, nagyon az elejen vagytok meg. Megertem, h felsz es ketsegeid vannak, de probalj meg kicsit turelmes lenni. Ha par honap mulva sem valtozik semmi, akkor beszelj vele es keressetek kozosen megoldast.

2015. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!