Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a megoldás egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

TSkull kérdése:

Mi a megoldás egy ilyen helyzetre?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: a barátnőméknek saját vnedéglátó egységük van, és ő ott dolgozik. Én egy másik városban mint mérnök, emiatt csak hétvégente tudunk együtt lenni, de akkor is inkább csak éjszaka, mert ők későig dogoznak hétvégén is. Tehát éjszaka, igazából ennyi. 6 hónapja folyik ez, és nagyon fárasztó kezdett lenni, minden hétvégén 300 km-t utazni ezért a 2 estéért. Beszáltünk róla, és azt mondta, lehet, hogy ez idővel változni fog, de én így 25 évesen nem igazán hiszek a "lehet"-el kezdődő tündérmesékben. Gondolkodtam, hogy a közeli városban keressek munkát, de ott nagyon alacsonyak a fizetések, és hiába leszek egy kicsivel közelebb, ha minden nap csak éjszaka végez, úgysem tudnánk együtt lenni. Az a probléma, mert mostmár így kell fogalmaznom, hogy nagyon szeretjük egymást. Volt pár kapcsolatom, de most tapasztaltam meg mi az a boldogság. Vele igazán boldog vagyok. Azon kezdtem gondolkodni, hogyan lehetne ezen változtatni, hogyan érhetném el, hogy az érzéseim változzanak vele szemben. Sokkal könnyebb lenne, ha nem éreznék iránta semmit. Nem látom ennek a helyzetnek a végét, megoldását. Gondolkodtam azon is, hogy megutáltassam magam, de nem tartom civilizált megoldásnak, és attól az én érzéseim vele szemben nem válzotnának. A szakításhoz nem vagyok elég erős, biztos, hogy nagyon megviselne mindkettőnket, főleg, hogy nagyon jó az a kis idő amit együtt töltünk, és megbolondulnék, ha nem lenne velem. Most vagyok igazán tanácstalan.

2015. júl. 26. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Te felvetetted, hogy közelebb keresel munkát, de ez nem oldaná meg a helyzetet, hiszen a párod időbeosztásával van a baj. Ő nem akar másik helyet keresni? Ha 6 hónapja folyik ez, akkor nem csak átmeneti turistaszezonról van szó. Meg aztán ha családi vállalkozás, igazán kivetne néha szabadnapot, vagy felvehetnének még egy embert. Miért fontosabb a pénz a kapcsolatotoknál?
2015. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megoldaslehetosegek:

A) Dolgozz Te is az ettermukben.

B)koltozzon Hozzad es a te varosodban dolgozzon.

C) kerj a munkahelyeden tavmunka lehetoseget, hogy interneten elkuldhesd a munkad es a bnod varosaban lakhass.

D)koltozzelek el Londonba, es egyuttlakva dolgozzatok eggyutt: te tavmunkaba, o is. Szamitogepen.

E) kezdjetek sajat kozos etterembe: te csinalod a gazdasagi resz, o a felszolgalast.


Remelem valamelyik tetszik:)

2015. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a barátnőd még nem vetette fel azt, hogy náluk dolgozz a családi vállalkozásban? Milyen mérnöki diplomád van? Ebben a a vállalkozásban nem tudnád ezt kamatoztatni valamiképp?
2015. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gépészmérnöki diplomám van, és én ott azt nem tudom felhasználni. És az az igazság, hogy nem is akarok ott dolgozni, nekem nem pálya ez a dolgozzunk napi 16 órát, csak azért, hogy legyen pénz, amin aztán ücsöröghetünk, mert az jó. És pár szabadnap sem oldana meg sokmindent, ugyanis hogyan tervezzen így at ember családot, közös életet vagy bármi hasonlót?
2015. júl. 26. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem könnyű helyzet, valahol megértem a dilemmádat, mert hasonló cipőben vagyunk/voltunk.

Az én párom is gépészmérnök, én pedig ápolás és betegellátás szakon vagyok utolsó éves hallgató. Sokszor szóba került, hogy mi lesz, ha lediplomáztam és ápolóként fogok dolgozni egy kórházban (12 órázás, kötelező ügyelet hétvégén és ünnepnapokon is, stb.), és végül arra jutottunk, hogy erre hosszú távon nem lehet alapozni se családot, se kapcsolatot. Egyrészt azért a kevéske pénzért egyáltalán nem éri meg, hogy az ember 12 órában húzza az igát, pláne, hogy máshol 8 órás műszakban is megkeresnek annyit a végzettség nélküli gyári munkások, mint amennyit én keresnék 4 év egyetem után, diplomás ápolóként... Másrészt, hogy vállaljunk így a későbbiekben mondjuk gyerekeket, ha szinte sose tudnék otthon lenni velük?

Szóval én a magam részéről beláttam, hogy bár szívesen ápolok és szeretem a szakmámat, de van, amit még ennél is jobban szeretek, és az a családom, amibe bele tartozik a

párom is.


Nálunk ez lett a megoldás: Megbeszéltük, hogy ha megvan a diplomám, utána meg fogok csinálni egy felsőfokú, szakirányos továbbképzést is, amivel maradhatok az egészségügyön belül és csinálhatom azt, amit szeretek, de inkább irodai jellegű munkát ad majd a kezembe, és csak heti 5 napot kell majd dolgoznom hétfőtől péntekig, illetve 12 óra helyett csak 8 órában. Vagyis szabadok lesznek a hétvégéim és a délutánjaim is. Így meg tudtam oldani, hogy legyen majd időm a páromra és a leendő családunkra, de azt se kelljen teljesen feladnom, amit szeretek csinálni.


24/L

2015. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A megoldás nagyon egyszerű, vegyenek fel egy alkalmazottat, ha ennyi a túlóra!
2015. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!