Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A nőket zavarja ha a barátjuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőket zavarja ha a barátjuk rendőr és szolgálaton kívül otthon állandóan fegyver van nála vagy a közelében?

Figyelt kérdés

Szolgálaton kívül is otthon mindig ott van megtöltve a revolver a közelben és ha elmennek otthonról, akkor is ott van egy rejtett kis pisztolytáskában a pólója alatt, az oldalán. Kis méretű és könnyű, tehát nehezen észrevehető, jól eldugható mások szeme elől persze.


Van aki nőt zavarna, ha állandóan lenne egy fegyver a közelében? Tudom sajnos túl sok magyar nagyon idegenkedik irracionálisan a fegyverektől, de hátha van aki ezt normálisan látja. Egyszer már volt rá példa évekkel ezelőtt, hogy szolgálaton kívül civilben kellett egy rendbontó ellen intézkednie és akkor is jól jött a fegyver, hogy leszerelje a bűnözőt.


Taurus Model 650 CIA típusú ha ez valakinek mond valamit. Ezen kívül egy paprika gázspray is mindig van nála.



2015. szept. 7. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
paprika gázspary a normális nőknél is van.
2015. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarna, ha maganal hordana. Ha otthon egy szefben lenne, akkor meg azt mondom oke.
2015. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Miért zavarna ? Semmi bajom se a fegyverekkel,se az önvédelmi eszközökkel.
2015. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna ha tudnám a másikról, hogy érzelmileg stabil személy és nem kellene attól tartanom, hogy indokolatlanul is használja.
2015. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A fegyver nem süti el magát, viszont 1000%-ban biztosnak kell lennem benne, hogy a férfi nem labilis, nem lelkibeteg, nem agresszív, soha egy pillanatra sem él vissza a fegyver nyújtotta hatalommal.
2015. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Engem zavarna. Hisz kezdjük ott ha egy rendőr haza is viszi a fegyverét, elzárva kiürítve kell tárolnia. Én azt vonnám le, hogy a férfi úgy gondolja, hogy már fegyver nélkül nem is ér semmit. Az meg hogy jól jön, ha intézkednie kell szolgálaton kívül. Megint csak azt mondom, hogy egy normális rendőr egy rendbontásnál nem a fegyverét kapja elő. Elgondolkoznék hogyan is tervezzek egy ilyen ember mellé gyereket? Hajlandó lenne e a gyermek születésétől kezdve elzárni a fegyver, úgy hogy a gyerek semmiképp ne férhessen hozzá? Tehát lényeg a lényeg engem zavarna.
2015. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6: A rendőr nem viszi haza fegyverét. Nagyon felszínes ismereteid vannak, amik a valóságot egyáltalán nem fedik le.


1. Szogálati fegyver. Ezt csak szolgálatban tarthatja magánál, nyíltan viselve az egyenruhához, tokban. Ezt látod minden rendőr oldalán általában.

2. "Otthoni-önvédelmi fegyver." Nem kötelezően, de kérhet arra engedélyt a rendőr, hogy vehessen magának szolgálaton kívülre is egy másik fegyvert. TEHÁT OLYAN BIZTOS NINCS, HOGY HAZAVISZI AZT A FEGYVERT, AMI AZ EGYENRUHÁZHOZ IS NÁLA VAN. Ilyenkorra kell egy másik fegyver viseléséhez engedélyt kérnie és azt megkapja akkor saját pénzből kell vennie a másikat. Amire vagy kap, vagy nem. Most ebben az esetben kapott.


"elzárva kiürítve kell tárolnia"

Ez már kb 5 éve nem így van.

Hogyha a rendőr is otthon van a saját fegyverével, akkor a fegyver simán lehet elől hagyva és megtölve akár az asztalon. Régen volt ilyen butaság, hogy el kellett zárva lennie töltetlenül, de ma már nem. Ha a tulaja is a fegyver közelében van, akkor a fegyver is lehet elölvéve.


Nagyon minimálisak a fegyveres ismereteid, ha szerinted egy gyerek elől örökre és totálisan el kell zárni a fegyvert. Kérdezd erről a pár tízmillió amerikai állampolgárt (nem rendőrök!), akik néhány éves koruktól kezdve bemutatják a gyerekeiknek a fegyvereket és akár hagyják is őket lőni vele egy párat. 10 millióból van 10 baleset maximum.

Pont rád mondtam, hogy a legtöbb magyar fegyverfóbiás, nincs tisztában a valósággal egyszerűen az ismeretek hiánya és a túlzott, illogikus félelmek miatt, de ezzel semmi baj persze elsőnek.


Korábban a fegyver segített már egyszer leszerelnie egy szúróeszközzel hadonászót, akinél először a levegőbe lőtt egyet, majd a fegyverrel fejbe csapta őt és ez a földre küldte. Ahogy írtam a kérdésnél a leírásban.

2015. szept. 7. 17:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a kérdező.Annyit hozzá tennék,hogy ha valaki fegyver vizsgát rak le,ott egyértelműen van pszichológiai vizsgálat is bizonyos időközönként.Labilisnak nem adják ki.Más munka kapcsán is előfordul,hogy munka közben hordja,majd szolgálat után le kell tennie az adott területen,nem fegyverrel flangál jobbra-balra.Akit ez zavar,az általában nincs tisztában ennek a hátterével.Vagy elvont teljesen agyilag,azzal meg nem érdemes foglalkozni :)
2015. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nm a fegyvertől félek, hanem attól, aki használja. Illetve rossz célra használja.

Ha a párom -aki radásul rendőr- hordaná, akkor nem érezném magam fenyegetve.

2015. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon nincs akkora kulturaja a fegyvereknek, mint az USAban, ezert ha Magyarorszagon elnek es a parom allandoan toltott fegyverrel maszkalna, nem tartanam normalisnak. Ha rendor a foglalkozasa, ugy mas a baba fekvese, de igy ismeretlenul nehez velemenyt nyilvanitani. Tudom hogy nem a fegyverek olnek, hanem az emberek olnek, ugyh elobb az embert kene ismernem.


Az USAban elek; ha fegyverboltba megyek ott termeszetes hogy az alkalmazottaknak a csipojen figyel a stuki. Ha loterre megyek ott is normalis, hogy a dolgozoknal van. Sot, egyszer egy csaladi haznal voltunk, ahol a hazaspar fegyverekkel kereskedik es otthoni ruhaban meg derekra csatolt pisztollyal nyitottak ajtot. Atlag maganember aki nem olyan korokben mozog (rendor, biztonsagi, ekszeresz, stb), annal nem neznem jo szemmel ha lenne nala fegyver. Magyarorszagon pedig meginkabb furcsanak tartanam, valoszinu meg akkor is ha rendor az illeto. Bar ha olyan kornyeken el, akkor lehet rola szo.


Nalunk is van otthon ket pisztoly, ha engedelyezve lenne ebben az allamban a szabad viseles, akkor sem vinnem magammal a boltba vagy a munkaba. Annyira paranoias meg nem vagyok. Otthon neha eloveszem de kizarolag toltetlen allapotaban "jatszok" vele.

2015. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!