Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan vár el tőlem mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vár el tőlem mindent?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: összeköltöztem a párommal (pontosabban én költöztem hozzá, saját lakása) A rezsibe nem tudok beszállni, mivel még tanulok, és nem tudok dolgozni mellette. Vagyis gyakorlatilag dolgozom, de mivel kötelező gyakorlat, pénzt nem keresek vele. Ez napi 8-10 óra. Ő szintén napi 8 órában dolgozik, és valljuk be, hogy a magyar átlaghoz képest jól keres.

Az elején megbeszéltük, hogy eltart, de cserébe minden házimunkát megcsinálok, főzök, stb. Ezzel nincs is gond, de amióta elkezdődött a gyakorlatom, érthetően sokkal kevesebb időm és energiám van. Ő pedig pluszban megnehezíti a dolgom azzal, hogy rettentően trehány és lusta. De mivel anyagilag nem tudok beszállni, elvárja hogy minden csillogjon a lakásban. (Felhoztam neki, hogy majd ha rendesen dolgozni fogok, megosztjuk-e a házimunkát, erre csak nézett...)

Szerintetek mit tegyek, hogy változzon a helyzet?


2015. dec. 15. 22:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%

Összefoglalva el akarod tartatni magad. Arra meg lehet kérni, hogy pl ne dobjon el egy alsógatyát minden szobában (csak egy példa), de te mégis, hogy képzelted mit jelent a házi munka? Szellőztetsz reggelente?


"Szerintetek mit tegyek, hogy változzon a helyzet?"

Ne akard eltartatni magad másokkal.

2015. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szerinted ha el akarnám tartatni magam, dolgoznék napi 8-10 órát ingyen, hogy majd később több esélyem legyen rendes munkát találni? Nem tudom, ezt miből szűrted le. Abból, hogy nem dolgozom ki a belemet még ezen felül is? És akkor mikor is végezném el a házimunkát?
2015. dec. 15. 22:17
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

Mit tegyél?

Neki egy házvezető ri..anc kellett és te pont az vagy.

Te vállaltad is ezt a szerepet.

Ne hogy azt hidd hogy a barátnője vagy

Amikor keresel majd rendesen akkor azonnal költözz el akkor javulni fog a helyzeted de addig nem!

2015. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%

8 óra nem a kidolgozom a belem kategória, ami mellett nem lehet elvégezni a házi munkát is. Vagy te, hogy képzelted mivel szállsz a közösbe?


Egyébként te hogy definiálnád az "eltartatom magam" kifejezést?

2015. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%

"Az elején megbeszéltük, hogy eltart, de cserébe minden házimunkát megcsinálok, főzök, stb."


Ez alapján igen, jogosan. Nyilván mikor megbeszéltétek már akkor is tisztában voltál azzal, hogy lesz gyakorlatod. 8 óra munka mellett háztartást vezetni pedig nem kihívás.

2015. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem is a 8 órára mondtam, hanem ha még ezen felül vállalnék munkát(amit megsúgom kerestem kezdetben de nem találtam - az "aki tényleg akar dolgozni az talál munkát" című szövegből nem kérek köszönöm, mert krvára nem igaz..)

Azt hiszem félreértitek. Nem azzal van a bajom, hogy el kell végeznem a házimunkát, hanem azzal hogy a párom édes mindegy mi van, természetesnek veszi hogy a nő egy cseléd aki mindent megcsinál, mert az a dolga. És attól félek, hogy ha hamarosan munkába állok, én anyagilag beszállok de ő nem fog segíteni abban, hogy a lakás ne egy kupis mocskos romhalmaz legyen. És ez így már nagyon nem egyenrangú kapcsolat lesz.

2015. dec. 15. 22:29
 7/24 A kérdező kommentje:
A gyakorlattal meg nem voltam tisztában, mivel nem mondanak el előre semmit (igen, ilyen iskolák vannak itthon) Direkt felnőttképzésre jelentkeztem, hogy mellette legyen időm dolgozni.
2015. dec. 15. 22:31
 8/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Semmit ne tegyél, mert ha már ilyen kompromisszumot kell vele kötni, akkor gondok vannak, vegyen fel házvezető nőt, ha a házimunka ilyen kényes a számára. Én soha egy nőtől sem vártam még el ilyet és soha nem is tudnám megtenni még akkor sem, ha nem keresne pénzt.
2015. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem hagynám neki, hogy csak értetlenül nézzen, hanem megbeszélném vele, hogy szeretném ha majd beszállna a házimunkába. Aztán reagáljon is rá, ne csak nézzen.. Akkor majd kiderül. Ha ingyen cseléd kell neki, akkor meg kereshet mást. Nyilván nem dobnám rögtön, de ez nálam megölné a kapcsolatot idővel, hogy egy poharat nem képes odébb tenni.
2015. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha semmit nem teszek, elúszunk a koszban:D

Mellesleg ilyen dolgokról van szó, hogy pl gyorsan kell takarítani mert vendégek jönnek, 10 felé áll a fejem, de nem lehet megkérni hogy segítsen mert ő nem ér rá. Ő rettentően elfáradt a 8 órás (egyáltalán nem megterhelő) munkájában...És hasonlók.

2015. dec. 15. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!