Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan vár el tőlem mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vár el tőlem mindent?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: összeköltöztem a párommal (pontosabban én költöztem hozzá, saját lakása) A rezsibe nem tudok beszállni, mivel még tanulok, és nem tudok dolgozni mellette. Vagyis gyakorlatilag dolgozom, de mivel kötelező gyakorlat, pénzt nem keresek vele. Ez napi 8-10 óra. Ő szintén napi 8 órában dolgozik, és valljuk be, hogy a magyar átlaghoz képest jól keres.

Az elején megbeszéltük, hogy eltart, de cserébe minden házimunkát megcsinálok, főzök, stb. Ezzel nincs is gond, de amióta elkezdődött a gyakorlatom, érthetően sokkal kevesebb időm és energiám van. Ő pedig pluszban megnehezíti a dolgom azzal, hogy rettentően trehány és lusta. De mivel anyagilag nem tudok beszállni, elvárja hogy minden csillogjon a lakásban. (Felhoztam neki, hogy majd ha rendesen dolgozni fogok, megosztjuk-e a házimunkát, erre csak nézett...)

Szerintetek mit tegyek, hogy változzon a helyzet?


2015. dec. 15. 22:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kimondtad amúgy az igazat, hogy a párod azt hiszi egy cseléd vagy. Ha ez neked gond, akkor nem vele kell együtt lenned, ha nem gond, akkor szenvedni fogsz és állandóan viták leszenk, ezt akarod? Amúgy azt sem értem, hogy ha ő is 8 órában dolgozik, akkor utána mit csinál? Tévézik és nézi, ahogy takarítasz?
2015. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ja a másik, hogy ha megkérem valamire, rögtön jön hogy úgy viselkedek mintha az anyja lennék, és nem a barátnője... Erre mit lehet reagálni??
2015. dec. 15. 22:43
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez miféle kapcsolat? Ha valaki tudja, hogy a barátnője még 1-2 évig nem keres, akkor vagy nem költözteti oda magához, vagy ha mégis, akkor nem fogja be cselédnek. Nem értem, hogy miért kéne neked csinálni mindent, mikor nem az a helyzet áll fenn, hogy neked büdös a munka, hanem épphogy építed a jövődet. Nehogy azt gondold, hogy ez a mentalitása majd megváltozik, csak mert neked is lesz kereseted...
2015. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Missi_Key ***** válasza:
63%

minek költöztetek össze?

komolyan?

létezik kollégium. ha köt. gyakon vagy nyilván mellete egyetem/főiskola...kérj koleszt.

2015. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Fish1 ***** válasza:

Ez az úgy viselkedsz, mint az anyja dolog jó. Jót röhögtem. Arra, ha valamire megkéred, azt mondja, olyan vagy mint az anyja, akkor arra miért nem mondja, amikor mindent meg kell csinálnod helyette? :)

Szóval, én egy ilyen kapcsolatba alapból nem mennék bele. Eleve rossz hozzáállás, hogy a nőt cselédnek tekinti. Hol van ebben a tisztelet? Hol van ebben az az érzés, hogy a szerelme vagy? Nyilván azt látta otthon, hogy az édesanyja mindent az apja segge alá tesz és inkább bánik a férjével kisfiúként, mint férfiként.

Eleve nem mentem volna abba bele, hogy ő eltart, te meg mindent megcsinálsz utána, mert így simán belekényelmesedik a kapcsolatba, és majd később, amikor dolgozni fogsz és érvényét veszti ez a megállapodást köztetek, akkor majd nem fogod tudni kirángatni ebből, legalábbis minimális az esély rá. Így később ugyanígy fog veled viselkedni, hacsak nem hagyod addig faképnél.

Természetesen nem azt mondom, hogy mindent ő csináljon, szerintem meg lehet osztani ezeket a dolgokat úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Ha mégis együtt maradtok addig, amíg el nem kezdesz dolgozni, és ki akarod rángatni ebből, akkor a helyedben azt tenném (ha továbbra se csinál semmit), hogy a rá eső részt nem csinálnám meg. Pl. ha lusta elvinni a szennyesét a szennyestartóig, akkor nem csinálnám meg helyette, csak azokat a ruhákat mosnám ki, amiket beletett. Ha nem tesz bele egyet sem, akkor így járt. Vagy ha pl. szemetet hagy szét maga után a lakásban, akkor nem szedném fel utána. Ez nyilván kezdetben nehéz lesz, mármint az a része, hogy megálld azt, hogy nem ganézol utána, amikor már minden úszik. De ha ezek után sem jön rá arra, hogy képes megmozdítani a kisujját, akkor én ott hagynám a fenébe, mert akkor nem is akar változni, vagy bármit is tenni.

2015. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jaaa, ilyennel próbálkoztam én is, mikor összekerültem egy lusta fa*szal. Az lett a vége, hogy megevett a kosz. Úgyhogy ment a levesbe. Most legalább rend van. :D
2015. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Neked van hova menned? mert szerintem az a helyzet, hogy ki vagy szolgáltatva. takarítással fizetsz a lakhatásodért.

Ez eléggé egy patthelyzet, mert ha nincs hova menned, akkor nem tudsz ebből kilépni. Azért gondolom, a gyakorlat maximum fél év. Tehát vannak esélyeid, hogy továbblépj.

Szerintem nem teljesen jogos a felháborodásod, hiszen te mentél bele ebbe az üzletbe, ebben állapodtatok meg.

Ha nincs hova menned, akkor pedig nincsen tárgyalási alapod.

2015. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%
A tanulás is munka én ezt nem is értem... Amúgy a kérdező nyilván úgy gondolta, hogy a napi főzés és a heti takarítás meg mosás oké, de ez nem jelentheti azt hogy a másik ne becsülje meg a rendet és szanaszét dobáljon mindent vagy a tévé mellől nem viszi ki a szemetet meg a mosogatóba a cuccot... Ez akkor is elvárható a ffitől ha 8 órát dolgozik! De ez a kapcsolat zsákutca lesz most szólok, én is elkövettem ezt a hibát hogy mindig mindent megcsináltam -ahogy fogalmazott a pszichologus "kikapcsoltam az életösztön" gombját...
2015. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ez a modern rabszolgaság tipikus esete,kicsit sem tiszteli a munkád, amit otthon teszel.

Ez komoly értékrendbeli, világnézetbeli különbségre utal,légy észnél az emberrel.

Nem azzal van a gond,ha te végzed a házimunka nagyrészét,hanem azzal,mikor megemlítetted neki,esetleg később beszállhatna ő is,úgy nézett rád,mintha a Holdról jöttél volna... no comment.

2015. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele. Mi itt az égvilágon semmit sem fogunk tudni változtatni, gyakorlatilag két dolgot lehet erre mondani: hagyd ott, vagy tűrd. Ha szépen leülnétek, felvázolnád, hogy mi a baj, és kérnéd, hogy oldjátok meg, illetve, hogy beszéljétek meg, hogy lesz ez a későbbiekben, mert kezdesz kétségbe esni, akkor talán esély is van a megoldásra. Csinálhatjátok együtt is, úgy nem lesz olyan nyűglődős neki, de olyankor inkább bízz rá olyat, amit tuti jól meg tud csinálni, esetleg igazítsd meg utána, és valamikor, amikor teljes a harmónia mondd el neki, hogyan kell pontosan, mint hogy amikor végre ráveszed, hogy segítsen, akkor is piszkálod azzal, hogy ha valami nem olyan tökéletes.

Egyébként pedig változtatni a helyzeten úgy lehet, hogy ha nem rögtön nekiugrunk a párunknak, hanem a kellő tisztelettel és megbecsüléssel értékeljük. Nem a visszavágáson gondolkozunk, hanem azon, hogy hogyan lehet az ő igényeiből és véleményéből olyat alakítani, amilyet mi is elfogadunk, magyarul hogyan lehet kompromisszumot kötni. Nem olyat, amit a világ diktál, hanem olyat, ami nekünk kettőnknek jó. Mert elvégre nem a világot választottuk partnerünknek, hanem az adott személyt.

Ha trehány, lusta, és esetleg sértődős, akkor amikor pl eldobja a gatyáját akkor kérd meg, hogy "légyszi ne oda, hanem egy kupacba rakd", és adj neki egy puszit. Aztán ha ott a kupac, akkor szépen kérd meg, hogy amikor megy zuhanyozni vigye be magával a fürdőbe. Ez csak egy példa, de bármi más esetében is. Ha valamilyen házimunkánál azt látod, hogy szívesen, vagy kevésbé foghúzósan csinálja, akkor bízd rá. Csak fél mondattal, ne dramatizáld túl, viszont amikor megcsinálta legyél hálás, és értékeld, hogy megtette.:)

2015. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!