Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elolvastam ezt a cikket....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elolvastam ezt a cikket. Engem eléggé felhúzott, van olyan férfi, akit nem?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben minden megvan, amibe bele lehet őrülni valós helyzetben. A semmiségeken való pattogás, a hatalmas dráma keltés és folyamatos savazás, fikázás a nem tökéletesség miatt. Mert tökéletesnek kéne lenni, és ezt ilyen faszán meg lehet indokolni, belemagyarázni az élet igazságát mint a cikkben ugye? A legjobban ez mutatja, hogy honnan hiányzik a minimális tisztelet. Szinte biztos, hogy egy feminista harcos nő írta a cikket, aki krónikus önimádatban szenved. És így fogja fogyasztani a férjeket és behálózni áldozatait, amíg zsémbes öreg nyanya nem lesz. Egy szenny ez a lap. Minden tiszteletem a türelmes és pozitív szellemű nőké, akik nem egy kibeszélő tárgyként kezelik feltételek elé állítva a férfiakat. Ők azok, akik most is boldog párkapcsolatban élnek valószínűleg.



2016. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
68%

Látom a lényeg, hogy itt nem a pohár a probléma, kimaradt neked.


'Csak sajnos a legtöbb esetben hatalmi harcot kreálunk a pohárból. Nem értjük, hogy az egész nem a pohárról szól, nem amiatt akar elválni tőlünk a feleségünk, hanem mert úgy érzi, semmibe vesszük, nem számíthat ránk, nincs mellettünk biztonságban. Mi, férfiak pedig úgy érezzük, hogy jogunk van oda tenni a poharunkat, ahova csak akarjuk. Azt hisszük, meg kell harcolnunk a pohárért, mert olyan jelentéktelen dolog, hogy nehogy már ezen problémázzon a nő.

Fél perc. Nem tűnik túl nagy árnak azért, hogy éreztessem a feleségemmel, hogy szeretem. Nem túl nagy áldozat. Nem kell megértenem, hogy MIÉRT olyan fontos neki az a pohár, csak tisztelnem kell azt, hogy neki ez fontos. Innentől már egyszerű a képlet: Ha törődöm vele, beteszem a mosogatógépbe a poharat. Ha törődöm vele, nem dobálom szét a szennyesemet. Ha törődöm vele, nem trappolok be sáros cipővel a nappaliba. Ha törődöm vele, segítek neki a gyerekek körül, hogy jusson magára is ideje. Ha törődöm vele, beszélgetek vele. Ha törődöm vele, millió módon tudtára adom, hogy szeretem. Igen, ez ennyire egyszerű.'

2016. jan. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

A pohár jelkép...és igen sokszor előfordul az, hogy az egyik fél megszokja, hogy a másik még a seggét is kinyalja, és ez egy idő után odáig fajulhat, hogy azt a kevés kis minimumot, amit kérnek tőle sem képes a másik megtenni...! Ez pedig gond...nagy gond...mert senki sem tökéletes, és ha az egyik fél totálisan megfeledkezik magáról, és telibe beleszarik a másik arcába azzal, hogy magasról tesz arra, hogy mi esne jól a másiknak, akkor jogosan merül fel a gondolat, hogy "ő ennyire leszar engem? akkor én minek teperek?"

Ha valaki totálisan és rendszeresen semmibe veszi a párja által fontosnak tartott dolgokat, akkor az a párját sem tarthatja valami sokra.

2016. jan. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

#21

Látom a lényeg, amit én akartam átadni, nem ment át neked.

2016. jan. 31. 07:26
 24/55 A kérdező kommentje:

De mivel még mindig úgy látom, hogy zavar van a fejekben, megpróbálom leporolni és elmagyarázni.


Kezdjük ezzel, hogy az érzelmi intelligencia nemtől független, a nők általában érzelmesebbek, de ebből egyáltalán nem az következik, hogy törvényszerűen jobban átlátják a saját problémájuk hátterét, mint a férfiak. Ez a magánembertől függ és sajnos sok a tapló és tiszteletlen.


Mi a baj a cikkel? Ugye nem gondoltátok, hogy nekem az nem esett le, hogy mit akar magyarázni ez a szöveg. Akik itt egyetértettek velem, azoknak is mind leesett, higgyétek el. Elmondom nektek is, a férfi nem foglalkozik azzal, amit a párja kér tőle, rendszeresen elereszti a füle mellett az ő igényeit, a nő ettől úgy érzi hogy semmibe van véve és ez rosszul esik neki. Ehhez nem kell nagy iq, tehát aki ezt megértette, még ne érezze úgy hogy megfogta a lényeget, egészen nyugodtan gondolkodhat még, van min.

Remélem idáig világos.

A gond ott kezdődik, hogy ez a felfogás bugyuta, és eszetlen. Egy olyan hétköznapi hibáról beszélünk, ami mindenkinek van, és a cikk írójának hátterében az állhat, hogy ő minden ehhez hasonló, tökéletlen baromságon acsarkodik, míg az ő párja az egyébként szintén létező, változatlan hibáit nem dörgölte az orra alá. Miért? Mert két érett ember úgy kezeli a másikat, hogy figyelembe veszi a jó dolgokat, a sok-sok áldozatot, amit kap nap mint nap, a fáradozásokat, segítséget, támogatást, a szeretet és mind amellett mérlegeli, hogy az a hiba, amire hajlamos, mennyire rúgja föl a dolgokat. Ilyen a késés, vagy ez a hülye pohár, vagy ezer, és ezer féle lehetőség, ami lehet valakiben. A kritizálóban ugyanúgy b...g, csak képtelen a saját kis orrán túl bármit is belátni, és az, hogy ő játssza el a hattyú halálát, még nem biztos, hogy nem jellemzi ezerféle zavaró probléma a párja sajnálatára. Undorító, amikor valaki egy dologra leszűkíti a figyelmét, és azon olyan módon képes lovagolni, hogy még sajnáltatja is magát, a kis bántott, és egy meg nem értett szépséggé idealizálja magát a szörnyeteg ketrecében. Ne mondja senki, hogy ez nem a pohárról szól hanem nagyon komoly dologról, mert akkor olyan példát hozott volna fel szemléltetésként. Például az ígéretszegést, eltávolodást, hazugságokat, de nem erről szól, tetszik érteni? Érződik, hogy aki ilyen módon áll hozzá a párjához, abból hiányzik a teljes tisztelet és szeretet? Az a ti bajotok, hogy azt hiszitek a párotok defektes volt, és minden egyéb dacára ha otthagyjátok, a következőnél is sírni fogtok, mert rá fogtok jönni, hogy benne is zavar valami, és akkor majd az nem hagy nyugodni. A problémáitoknak van helyi értéke! És a pohár(feledékenység, lustaság) a legkisebbek közé tartozik. Ha emiatt vizsgáztatjátok le a párotokat tiszteletből, akkor nektek súlyos értelmezési problémáitok vannak, és a valódi problémák bennetek vannak. Biztos vagyok benne, hogy azt vetítik ki, akik így viselkednek. Már csak egy megfelelő pszichológus hiányzik, aki meg tudná találni a gyökerét.


Gondolom, hogy a ti hibáitokra már azonnal úgy ugrotok, kedves feministák, hogy titeket meg így kell elfogadni és erre legyenek képesek. A ti szellemi romlottságotok, ez a kettősség, amivel kezelitek a másikat.


Ez a cikk egy hisztéria, ez a baj vele. Nem arról szól, hogy hogyan beszélik meg a problémákat, egymás létező hibáit, ami a helyénvaló lenne, hanem egy férfi álarcba bújtatott nő igazolta magát egy sajnáltatásba ágyazva, kiemeli a saját nemét, leírja a másikat és kesereg egy jót, erre pedig a válással és a tehetetlenséggel bölcselkedik. Ráadásul ezzel ki is elégíti a lap olvasóinak igényeit, mert a célközönség falja is az ilyeneket. Ez nagyon szomorú, arról már nem is beszélek, amikor az adott egyén félrelép, és ilyen dolgokkal indokolja meg magának a saját frusztrációját. Igen, tudom, hogy sok stockholm szindrómás férfi megfelelési kényszerrel szintén bedől az ilyen irományoknak, sajnos attól én még nem látom helyénvalónak a logikáját.

2016. jan. 31. 09:54
 25/55 A kérdező kommentje:
ui: "A minden férfi ilyen lelketlen" és a "férfiak olyan értetlenek, gyerekesek" ugyebár általánosítások, és a szöveg is pontosan így általánosít, benne van az egyik alcímben is. Halkan megjegyzem, hogy az indokolatlan általánosítások mindig az adott egyén problémáinak tükrözése. Tehát minden férfi, aki lenézi az összes nőt, és részegen szidja őket, az a saját kudarcát vetíti ki. És megfordítva, minden nő, aki ilyen nők lapja "igazságokat" alkot.. nagy ugye :)
2016. jan. 31. 10:03
 26/55 anonim ***** válasza:
0%

#24: Ez egy szar, a házasság, a párkapcsolat, a férfiak ellen uszító szöveg. Mármint a cikkben olvasottak. Arra sarkallják az olvasót (a női olvasót), hogy megszállottan álljanak rá a barátjukra/férjükre, és ha találnak bennük a történetben eltúlzott apróságokat, jelentéktelenségeket, amitől vérig lehet sértődni, akkor készüljön fel az olvasó (hölgy), hogy a párkapcsolatuk/házasságuk hamarosan tönkre fog menni természetesen a férjnek köszönhetően. Na most azt se felejtsük, hogy ez a lejárató, dilettáns cikk arra meg nem világít rá, hogy nincs két egyforma ember, és mivel min különbözőek vagyunk, a háztartást is teljesen másképp vezethetjük egyéntől, egyéniségtől függően. Tehát ha a férjnek tetszik az asztalon a sótartó, a nőnek meg nem, a cikk szerint a férjnek kutyakötelessége pincsi módon megalázkodni a nő stílusa, életmódja, s a fölöslegesen generált hisztijei előtt, s alkalmazkodni hozzájuk.


Gondolom, néhányan azért még emlékeznek azon mondataimra, amiket hetekkel/hónapokkal ezelőtt elég sokszor előttem már itt, miszerint egy férfinak milliószám elvárásnak, tényezőnek kell megfelelnie a nő számára, és ha csak egyetlen paraméterben is eltér a férfi a nő szemében az elképzelt ideáltól, akkor bizony ismerkedés megszakítása, vagy párkapcsolati szakítás lesz a vége. Na ez a cikk is szépen ábrázolja és bizonyítja a korábbi elméleteimet, úgyhogy hajrá csajok. (Y) Nektek nem párkapcsolatra, nem egy barátra, nem egy férjre van szükségetek, hanem egy talpnyaló, lihegő, szolgalelkű papucsra, egy háztartásbeli komornyikra, aki azért 100%-ban megfelel az általatok képzeletben vizualizált tökéletes férfi képének. Hányok tőletek!

2016. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

Észrevetted, hogy amit te leírsz, hogy egyébként milyen kedves odafigyelő ez a férfi, NINCS benne a szövegben és csak te költötted hozzá? Hol volt benne szó a mindennapi "alázatról", segítségről, szeretetről? Segítek: sehol. Nyilván a személyes tapasztalataid miatt kötötted hozzá egyből ezt, ígéretszegésről, hazugságról kotyogsz, amiről szintén ez szó se volt, de te valamiért belelátod. Ez nem a cikkben szerepel, ez a saját problémád.

Nyilván sok dolog, és a másik oldal is hiányzik a cikkből, de magadtól hozzátenni dolgokat, csak hogy magadat igazold, hát, nem valami meggyőző dolog.

De tényleg: ebben szó sincs se nemekről, se feminizmusról, szimpla EMBERI TISZTELETET kellene megadni a másiknak, nem csak játszmázni, hogy csak azért se teszed meg a legminimálisabb dolgot, amit már százszor elismételt. (És ha valami bajod van a másik viselkedésével, ne úgy add tudtára, hogy csak azért se a helyére teszed a kiskanalat, azzal még te sem kommunikálsz...)

2016. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Nem "a csajok" ilyenek, hanem egy részük. Ne abból indulj ki, hogy itt többen megtámadták a kérdést és maximálisan igazat adtak a cikknek, mert az várható volt. A kiegyensúlyozott emberek nem hiszik azt, hogy övék a jobbik nem, és nem keresnek a másikban eredendő hibákat. A buták akik előveszik a bölcs énjüket, eltérnek a tárgytól, és csak úgy érvelnek: fel kéne nőni.
2016. jan. 31. 11:04
 29/55 A kérdező kommentje:

ma 10:54


Már nem azért, de hogy nézne ki ha nem lenne szeretet, segítőkészség és semmi más amitől jó lenne a férfi, a cikk írója meg mindezek ellenére egy irreleváns dolgot feszegetne? Persze hogy hozzáírtam mert ez alapból természetes volt benne.


Azért nem gondolod, hogy ha engem megcsalnak, akkor azt úgy fogalmazom meg, hogy "nem vette figyelembe az érzéseimet egész nap", hanem kimondom magát a dolgot. Tehát nem az a probléma, hogy totál kiüresedett és lelketlen az úr, mert azt értenénk. Amiről a cikk szól, azt meg nem értjük :D

Vagy komolyabb dolgok miatt beszélünk tiszteletlenségről, vagy a szros poharak, cipők miatt. A kettő nem ugyanaz, ne mosd össze őket "csak hogy magadat igazold".

És pont ezért hoztam fel az ígéretszegést, hazugságot vagy normál kaliberű eseteket, hogy nem arról volt szó a cikkben. Oda is írtam, legalább olvasd el rendesen, mielőtt megtámadod.

"tapasztalataid miatt kötötted hozzá egyből ezt, ígéretszegésről, hazugságról kotyogsz" wtf?

2016. jan. 31. 11:28
 30/55 A kérdező kommentje:

"De tényleg: ebben szó sincs se nemekről"

Na jó, itt nyugdíjba mentem. Olvastad a cikket? :D Végig "mi férfiak, ti nők" ellentettjéről szól.

2016. jan. 31. 11:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!