Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elolvastam ezt a cikket....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elolvastam ezt a cikket. Engem eléggé felhúzott, van olyan férfi, akit nem?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben minden megvan, amibe bele lehet őrülni valós helyzetben. A semmiségeken való pattogás, a hatalmas dráma keltés és folyamatos savazás, fikázás a nem tökéletesség miatt. Mert tökéletesnek kéne lenni, és ezt ilyen faszán meg lehet indokolni, belemagyarázni az élet igazságát mint a cikkben ugye? A legjobban ez mutatja, hogy honnan hiányzik a minimális tisztelet. Szinte biztos, hogy egy feminista harcos nő írta a cikket, aki krónikus önimádatban szenved. És így fogja fogyasztani a férjeket és behálózni áldozatait, amíg zsémbes öreg nyanya nem lesz. Egy szenny ez a lap. Minden tiszteletem a türelmes és pozitív szellemű nőké, akik nem egy kibeszélő tárgyként kezelik feltételek elé állítva a férfiakat. Ők azok, akik most is boldog párkapcsolatban élnek valószínűleg.



2016. jan. 30. 14:43
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

"Viszont, amikor keresek valamit, arra mindig azt mondja, hogy a helyén van. Ok, de miért van mindig mindennek máshol a helye???"


Ezen nagyon jót röhögtem, mert a férjem is mindig ezzel jön :)))

De az a helyzet, hogy általában a férfiak képtelenek megjegyezni mi hol van, akkor is, ha 10 éve ugyanott van. Nem tudom megérteni, hogy ennyi idő után miért kérdéses bárminek is a helye :)

2016. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ennyire idióta vagyok, hogy nem vettem észre, hogy ezt a férfi nevében írták, a barátnőjéről. Ennyire hülye vagyok, igen.

Azt próbáltam a tudtodra adni, hogy nemtől függetlenül frusztráló, ha valamit elmondasz százszor és dacból már csak azért sem változtat a másik. EMBERILEG nem adja meg neki a tiszteletet. Egy lakótárs esetében mennyire tolerálható szerinted, hogy te megkéred valamire többször egymás után, erre b*szik rá és már csak azért sem csinálja úgy. A fürdőszoba közepén gyűjti a koszos zoknikat, neked gyártja a mosogatnivalót mondjuk... Te megkéred, hogy ne tegye, de a füle botját se mozdítja rá. Mennyire frusztrálna? Pakolnál utána folyamatosan?

A lényeg az egészben, hogy mindentől függetlenül ilyenkor emberként veszed semmibe a másikat: majd megcsinálja helyetted, minden egyes nap, mert ő nyilván ráér ilyenekre. Biztos nem azért szól, mert ez őt ténylegesen zavarja, csak hiszti, mint minden - persze csak akkor, ha nő...

2016. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Nem csak a férfi nevében írták, hanem az a mondanivalója is. "Bár a férfiak nem gyerekek, mégis néha gyerekesen viselkednek"

"Fontos számukra, hogy" és ott az egész dupla bekezdés.

"Érdekes, hogy a férfiak képesek (...) de valahogy az hiányzik belőlünk(...) "

"A férfiak képesek a változásra(...)Csak sajnos a legtöbb esetben hatalmi harcot kreálunk a pohárból."

"Mi, férfiak pedig úgy érezzük, hogy jogunk van(...)"

"Azt hisszük, meg kell harcolnunk a pohárért(...) nehogy már ezen problémázzon a nő."

"Pedig ha mi, férfiak időben felismernénk, hogy a feleségünk nem a pohár miatt harcol velünk"


"Ha a férfiak ráébrednének, hogy (...) minden megváltozna és biztos, hogy nagyságrendekkel kevesebb válás lenne."


Ez csak két nemtől független szereplő, nyilván, semmi köze ahhoz, hogy épp melyik melyik szerepet tölti be. Akár a nőkre is írhatta volna, hogy még a repülőgépet is képesek voltak feltalálni, csak az empátiára nem képesek. (Mellesleg milyen baromság ez? A férfi és nők mindig különböznek egymástól, valóban, de azért, mert más tapasztalatokon állnak és nem élik meg közösen őket úgy, mint a legtöbb humanitárius értéket. Kölcsönösen fejletlen az empátiájuk egymással, nem pedig a férfiak képtelenek erre a nőkkel szemben)

2016. jan. 31. 12:01
 34/55 anonim ***** válasza:
79%

'Ha törődöm vele, nem dobálom szét a szennyesemet. Ha törődöm vele, nem trappolok be sáros cipővel a nappaliba. Ha törődöm vele, segítek neki a gyerekek körül, hogy jusson magára is ideje. Ha törődöm vele, beszélgetek vele. Ha törődöm vele, millió módon tudtára adom, hogy szeretem. Igen, ez ennyire egyszerű.'


Aha, tehát az hogy pl nem törődik a saját gyerekével, egy egyszerű kis megbocsájtható "hiba"... És ha ez mind csak aprócska kis hiba amit el kell nézni, akkor mondd már meg mi az a hatalmas nagy dolog amiben a férfi olyan jó és ami kompenzálja ezt a rengeteg apróságot?

És nem tudom az feltűnt-e, hogy az anyák (és a szülők úgy általában), a gyerekeikkel is szokszor ugyanígy viselkednek. Szóval ennek semmi köze a párkapcsolatokhoz. Ennek ahhoz van köze, hogy bizonyos emberek bizonyos helyzetekben megszokják, hogy ki vannak szolgálva és lustává válnak. A nő meg eleinte azért azolgálja ki a gyerekeit és a férjét mert szereti őket, neki ez természetes igénye és azt reméli, hogy ezt visszakapja. Csak egy idő után belefárad és belerokkan.

2016. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:

"Ez csak két nemtől független szereplő, nyilván, semmi köze ahhoz, hogy épp melyik melyik szerepet tölti be. Akár a nőkre is írhatta volna, hogy még a repülőgépet is képesek voltak feltalálni, csak az empátiára nem képesek. (Mellesleg milyen baromság ez? "


Akár a nőkre is írhatta volna, de a férfiakról írt.


A nőkről is lehetne 1000 meg 1000 ilyen cikket írni.


Mint már említettem, annyiban igaza van a cikk írójának, hogy ez magas fokú érzéketlenségre vall (tudja az illető, hogy így a másiknak pluszmunkát is okoz, és a mondandóját is mindennap semmibeveszi, de mégis megteszi).


Az, hogy megint más dolgokat a nők csinálnak rosszul egy kapcsolatban (általában) más kérdés. Ez a cikk most épp arról szólt, hogy a férfiak mit csinálnak jellemzően rosszul. És?

2016. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

"Aha, tehát az hogy pl nem törődik a saját gyerekével, egy egyszerű kis megbocsájtható "hiba""


Nem, de ezt senki nem vitatta. Nem ez a cikk apropója, csak egy hasonlat az oktalanság magyarázgatására. Kb olyan, mintha azt mondanám, hogy ne legyél velem ellenséges, mert az isis is ellenséges a nyugattal, és látod milyen csúnya dolog, hogy már megöltek sok száz civilt. Az kényelmesség bizonyos esetekben másnak kényelmetlen, de nem egyenértékű a család elhanyagolásával.


"Ez a cikk most épp arról szólt, hogy a férfiak mit csinálnak jellemzően rosszul. És?"

Semmi, csak nevetségesen fel van fújva, hogy egy válást indokló drámát írtak belőle és hogy ilyen jól el lehet adni.

2016. jan. 31. 16:17
 37/55 anonim ***** válasza:
73%

Nincs felfújva, szándékosan képletes.


Arról szól, hogy az apró dolgokkal mennyivel mélyebben meg tudjuk bántani a másikat, mint gondolnánk. Mindegy, hogy női vagy férfi szemszögből, a mondandója igaz. Nem arra kell figyelni, hogy egy kis apróság mennyi energiát igényel, hanem hogy mennyit jelent a páromnak.

2016. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Persze, és akkor hol a határ? Ki és hogy dönti el, hogy a poharat mellé rakni még oké, és csak egy kis hiba, de a gyerekkel foglalkozni vagy sáros lábbal bemenni nem? Akinek a kis dolgokat elnézik, az egyre jobban el fogja engedni magát ezért kell elejét venni a dolognak. Először csak a poharat nem rakja el, aztán bejön sáros lábbal, aztán a büdös zokniját is otthagyja és gyűlnek a dolgok... Sajnos ez elég mindennapos probléma. Eleinte a férfi tökéletes, mindent megtesz, majd szépen lassan elengedi magát, de persze azt elvárja hogy őt kiszolgálják (vacsora, szex). Názd már meg mennyi ilyen kérdés van itt is, amiben szó szeirnt ugyanazt írja le rengeteg nő... Elég kiábrándító. A kedves férfi (vagy akárki) meg nem fog belehalni ha a helyére teszi a poharat. Amíg egyedül lakott, mit csinált? Ült a koszos pohárhalom tetején? Ha akkor meg tudta oldani, oldja meg most is. Vagy egyenesen anyuci szoknyája alól szaladt a feleséghez? Ha meg valami gondja van a feleségével, akkor mondja meg neki ő is, és ne csak tűrjön azt gondolva, hogy attól ő jó ember lesz és jogokat szerez a saját hibáihoz.
2016. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Uramatyám, ott tartunk, hogy nincs határ. Van határ, istenem, elég ijesztő lehet veled abban a tudatban élni, hogy mindent azonnal elkerülendő hibának tekintesz. Folyamatos stressz éri akkor a másikat, mert ha nem a pohár, ha nem a cipő, ha nem az ülőke, ha nem a zokni, akkor majd az öntözés, vagy ki tudja mi. Hát ezért nem csinálunk ügyet a pohárból, ilyen egyszerű, mert az nem jelentős probléma, hanem kötözködés.


ma 16:22

Én azért azt is figyelembe veszem, hogy az apróság megéri-e a hajtépést, és tisztelem-e őt annyira, hogy ne érje meg. Komolyan gyerekek, tényleg azt mondjátok, hogy az elfogadás ignorálásával a legkisebb dolgokat is számon kell kérni? Mert hogy ő csak akkor tisztel? Az már nem is érdekes, hogy hülyeségekből nem csinálunk nagy ügyet, mert sokkal fontosabb dolgokban felelünk meg elsősorban egymásnak? Tizedrangú dolgokon pattogni nem más, mint a makacsságért folytatott harc.


Nem is értem hogy jön ide az, aki mindig hazajön, bekajál, soha nem csinál semmit, csak eltartja magát. Igen, az egy határon túli eset. -.- Úgy hívják, hogy nem veszi ki a részét az otthoni munkából.

2016. jan. 31. 19:56
 40/55 anonim ***** válasza:

"Én azért azt is figyelembe veszem, hogy az apróság megéri-e a hajtépést, és tisztelem-e őt annyira, hogy ne érje meg. "


Az szerintem nem apróság, ha valaki rendszeresen, szántszándékkal nem tesz a helyére dolgokat, amikor gyakorlatilag semmiféle pluszmunkájába nem kerülne - ugye semmivel nehezebb a mosogatógépbe vagy mosogatóba tenni a poharat, mint a pultra.


Az az apróság, amikor azon vitatkoznak, hogy miért ebbe és nem abba a fiókba rakja az ingjét vagy a tiszta csészét vagy mittudomén, de az, hogy miért nem a HELYÉRE rak egy KOSZOS edényt/használt ruhát/akármit, az érthetetlen dolog.

Ugyanis az mindegy, hogy a tiszta dolgok hol vannak (bizonyos kereteken belül), de a koszos, takarításra váró dolgokat valakinek el kell raknia a helyére. És teljességgel logikus, hogy ez az az illető, aki kivitte...


Az ilyesmit egyetlen nő a világon nem fogja ignorálni, mert 1.) pluszmunkát termel, ha nem a helyére rakja a koszos cuccot 2.) tiszteletlenség a másiktól elvárni, hogy ő majd elrakja a saját koszos cuccodat 3.) szintén tiszteletlenség figyelmen kívül hagyni, hogy bármiféle házimunka (mint pl. a koszos dolgok elrakása) KETTŐTÖK dolga, nem csak az egyikőtöké, 4.) egyszerűen bunkóság többszöri kérésre is ugyanúgy elölhagyni a dzsuvás dolgokat.


A kérdést meg is fordíthatjuk, hátha úgy megérted. Te mit szólnál, ha a feleséged a használt, higéniás tasakba csomagolt tamponjait nem a kukába tenné, hanem mellé, hogy majd elrakod? :D Apróság lenne, amit nem érdemes szóvá tenni? És mit szólnál, ha a 600. kérésre ugyanúgy mellérakná? :DDD

2016. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!