Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párommal 8 hónapja élünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal 8 hónapja élünk együtt. Több mint 1 éve él külön a feleségétől, de még mindig titkol engem előtte. Szerintetek nem furcsa ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogy írtam a párommal 8 hónapja költöztünk össze és élünk együtt. A feleségétől pedig több mint egy éve külön él. Még nem váltak el, mert a gyerektartást illetően nem egyeznek. Mással nincs gond, mert külön vagyonuk van. A környezetem mindig kérdezi, hogy a párom hogy áll már a válással? És hozzáteszik: "Azt ne mondjam már, hogy a gyerektartás miatt húzódik a dolog, mert el lehet válni megegyezés nélkül is, és egy másik perben folytatják az ügyüket". Páromat megkérdeztem hogy hogy állnak a válással? Azt mondta majd megkérdezi a feleségét, elvégre ő a felperes és neki kell intézkednie a továbbiakban a válást illetően. Aztán kiderült, hogy a második tárgyalásra nem is kért időpontot, stb., stb.. A lényeg hogy nem értem. Lehet csak nekem furcsa, hogy valahogy ez a válás nem is annyira fontos nekik? Ha a felesége hívja telefonon, akkor folyton kimegy a szobából nehogy valami neszből megtudja, hogy én vele élek. Vagy ha vendégek vannak nálunk és akkor hívja, akkor csitít, hogy én csendben legyek, addig amíg ő beszél vele. Azt is megtudtam, hogy a párom családja is titkol engem. Olyan érzésem van, mintha szeretői státuszban lennék vele.


2016. márc. 21. 15:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég fura.. Egyenesen nekiszegezném a kérdést, hogy mi a francért titkol ő és a családja a felesége elől?!

Ha ennek lenne bármi befolyása a válásra nézve, akkor meg is érteném (pl. bármilyen anyagi hátrány), de így hogy egyébként semmit nem mond... Ha pedig nem lenne hajlandó elmondani nekem, hogy miről is szól ez az egész, akkor legközelebb mikor beszél vele telefonon, akár vendégek előtt, akár csak otthon egyedül a másik szobában, akkor bizony hangosan odaszólnék neki, hogy "Tamás, szerelmem, hozzak neked is valamit a boltból?".

2016. márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan érzésem van, mintha szeretői státuszban lennék" Nem, te kisegítő feleség helyettes vagy.
2016. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

mivel házas, szerető vagy

ha válni akar, akkor válik. elválasztják a bíróságon, megállapítják a gyt-t és kész.

2016. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy direkt hangosan szólok akkor hozzá. Tényleg nem értem miért kell engem titkolni, de mindenesetre ez nem esik nekem jól, mert összezavar.
2016. márc. 21. 15:33
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ne haragudj, de szerintem ennek a férfinak csak egy pótlék vagy! Nem is értem, hogy mehetsz bele abba, hogy "titkoljon", és ne vállaljon fel bárki előtt is.

A helyedben megmondanám neki: "figyelj szívem, én ehhez tovább nem fogok asszisztálni, hogy letagadj valaki előtt, mert nagyon rosszul esik, és sérti az önérzetemet. Megmondanád miért teszed ezt velem?".

2016. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak nekem furcsa ez a helyzet. Pedig már magamban kerestem a hibát, hogy ezt nem tudom megérteni. Ha kérdezem, hogy miért titkol engem, akkor nincs is számomra értelmezhető válasza.
2016. márc. 21. 15:44
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged ez a férfi még a facebook-ra se tett ki. Jól gondolom ugye?
2016. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Elvált nő vagyok és szeretnélek felvilágosítani, hogy a bíróságon a 2. tárgyalásra nem kell időpontot kérni, nem nőgyógyászat :)


A bíróság tűzi az időpontot és idéznek, amin meg kell jelenni (vagy menteni kell de alapos indokkal ami kórházi igazolás meg hasonló lehet, de a "bocsi nem érek rá" nem játszik- polgári perben meg simán megszakad, ha a felperes sem képes elmenni). Nem lehet náluk is ez?


Azért írom le, mert a történetben ez IS sántít.


Az egy dolog, hogy a felesége a felperes, ha közös megegyezéssel válnak, akkor azért lehetne egyeztetni és még budapesten is pár hónap alatt megvan a válás, főleg, ha csatolják a közös megegyezést írásban.


Ez így nagyon nem kerek és a helyedben bizony rákérdeznék az ügy állására vagy arra, hogy hogyan képzeli el velem a jövőjét- korántsem biztos, hogy egy őszinte beszélgetés után azt a választ kapod, amire számítottál.

(ha meg nem őszinte és a "nem kért időpontot" jellegű bullshit-tel leráz, akkor menekülj, hazug, kétszínű emberrel nem érdemes élni, még akkor sem, ha imponál a különvagyona :)

2016. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8-as! Köszönöm szépen a felvilágosítást. Ezt tényleg nem tudtam. Huha, nekem is kezd ez a történet most már egyre érdekesebb lenni.
2016. márc. 21. 16:09
 10/25 A kérdező kommentje:
Még a 8-nak. Nem imponál a "különvagyona", mert csak az enyémmel foglalkozom. :) De azért jót nevettem rajta. :)
2016. márc. 21. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!