Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Önző és anyagias vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző és anyagias vagyok?

Figyelt kérdés

Én már dolgozom, épp házvétel küszöbén állok. Ezért fogom a pénzt, hisz még felújítani is kell majd. Közben még vannak kiadásaim a speciális étrendű kutyám és az autóm miatt.


Párom még nem dolgozik, de a szülei sem támogatják. Viszont szinte mindig nálam van, és így szinte dupla annyi fogy kajára ha nem több. Közben a szülei a tesója pasiját eltartják, mert ő náluk lakik, hozzám a párom ingazik 200 kmre (ingyen utazik).


Tegnap mondtam neki, hogy ez így nem oké, mert azt sem látom, hogy építené a jövőjét, csak elvan. Ezért pénzt kérjen a szüleitől kajára, hogy legalább havi 20 napon abból éljen, mert így kifutok a pénzemből.


Szerintetek önző dolog volt ez tőlem?


Ui: Ami vagyonom van, azt saját erőből értem el, nem vagyunk gazdagok, anyum lelki támaszon kívül nem tud segíteni.


24/N


2016. jún. 18. 18:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem élünk még együtt. Én dolgozom, ő most végzett a sulival, ezért nálam van az albiban, hétvégén én hazautazom anyumhoz, és jelenleg a kutyámhoz is. Ő jön velem. A vizsgáira nem tanult, nem sikerültek neki, pedig ígérte, hogy tanul, és utána beajánlom a munkahelyemre. Ezt is mondtam neki tegnap, hogy nem teszem meg, mert nem hiszek abban, hogy megállná a helyét.


Nem arról van szó, hogy ne hívnám meg egy egy ebédre. De eddig az egész havi kajáját álltam, hisz haza alig megy, jön velem, ami nem baj, de nincs munkája, se ösztöndíja, ha én nem lennék a szűlei tartanák el.


Jól írta egy válaszoló... Ha gyereket akarnék, szülnék. Így úgy érzem én teszek a közös jövőért, amit addig megtartok magamnak míg rajta nem érzem az igyekezetet.


A saját jövőnket sem építi, de úgy gondolpm, hogy a tanulmányai és a karrierje nem az én jövőm, hanem az övé. Ő profitál belőle főként, aztán ha összeeresztjük a pénzügyeket, akkor közös lesz. De jelenleg igen. Én jövőm és ő jövője, mert egy év után egy kapcsolatban a pénzügyet még nem keverném. Úgy gondolom érthető.

2016. jún. 18. 19:45
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogos. De miért nem dolgozik? Én tuti kitennék egy ilyen pasit.
2016. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez a pénz kölcsön adás is egy olyan dolog szerintem,hogy szívesebben ad az ember olyannak,akiről tudja,hogy megpróbál egyről a kettőre jutni,de épen megvan szorulva, mint egy olyannak,aki csak van magának,aztán majd lesz valahogy, majd csak eltartanak. Ilyen a házban is az egyik család itt nálunk. Egy idős néni kért néha tőlem kölcsön ilyen egy-két ezer ft-okat, megsajnáltam,azt hittem egyedül él, beteges stb. Aztán a másik szomszéd asszony mondta,hogy tőlük is szokott pénzt kérni, csakhogy ők nem adnak már neki, mivel van egy 20-on éves fia, meg annak van valami nője, egyik sem dolgozik,mert nem szeretnek dolgozni. Na innentől már én se nagyon adok,max. néha valami pár száz ft-ot, nehogy már még én tartsak el 20-on éves fiatalokat,mert nem szeretnek dolgozni. Nem szeretet kérdése, durván fogalmazva: Dolgozol,vagy éhen döglesz! Megint más eset az,amikor egy munkatársam kér kölcsön, neki adok szívesen,mert látom,hogy törekszik, de ugye van két kis lánya, nekik kell ez-az, cipő pl. a fizetésből meg sokszor nem jönnek ki úgy,ahogy kellene. Mindig meg is adja, ha adok neki kölcsön.
2016. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy onzo, teljesen jogos nehogy mar te tartsd el es erre koltsd el a megsporolt penzed. Ha a szulei nem adnak akkor vigyen uzsonnat amikor hozzad megy, de igy az eletben nem fog felnoni. En tuti nem hagynam h eloskodjon rajtam, volt ilyen pasim anno, az eletben nem valtoznak meg.
2016. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
24évessen mennyit keresel hogy albérletben, kocsi mellet,speciális étrendü kutya mellett lakást tudsz venni?
2016. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Miért vagy vele, ha nem tartod semmire sem? Mit tisztelsz benne???
2016. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egy kérdés maradt:ha te ennyire nem tartod semmire ezt a féltökűt-mondjuk jogosan-,akkor minek vagy még vele?Volt már egy gazdag csaj,aki ilyesmi mentalitású pasival járt együtt,de szakítottak,mert nem volt járható út.Amúgy amit te csinálsz,az még természetes,nem anyagiasság,vagy sóherság.
2016. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

24évessen mennyit keresel hogy albérletben, kocsi mellet,speciális étrendü kutya mellett lakást tudsz venni?


A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.

# 15/17 Időpont ma 20:50 Privát üzenet

Szerinted ez a válasz hasznos.


Bennem is ez merült fel miután elolvastam a kérdést. Milyen diplomád van és mennyit keresel? Lehet házat venni 2 millából és 32 millából is.

2016. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Az, hogy mennyit keresek irreleváns a kérdés szempontjából, teljesen átlagos diplomám van jó szakmában. Meg tudom oldani a házvételt, ennyi.


Azért vagyok vele, mert emberileg nagyszerű, és megad mindent, amire vágyom egy kapcsolatban. Ez az egy hiba van, de úgy gondolom ezen lehet változtatni.

2016. jún. 19. 07:27
 20/24 anonim ***** válasza:
72%
Na, azért a kutyának az eltartása meg sem közelíti a plusz egy főét. Teljesen jogos, amit kérsz a barátodtól, amikor mi spóroltunk házra és most a felújításra, mi is nagyon meggondoltuk, hogy mikor látogatjuk meg a családot stb és karácsonyra sem vettünk ajándékot senkinek se.
2016. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!