Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennétek helyemben egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek helyemben egy rendetlen feleséggel? Értelmes, konstruktív válaszokat kérek szépen!

Figyelt kérdés

Negyven felé közeledünk, közel 10 éve élünk együtt és házasok vagyunk, most jön a második baba, szóval nem olyan egyszerű a helyzet, nem akarok elválni, ráadásul külföldön élünk, össze kell tartanunk, és alapjában más súlyos konfliktus nincs a kapcsolatunkban, de most úgy érzem, itt a vég, ezt nem bírom, és ide kiírom a bánatom, hátha érkezik rá konstruktív megoldás.


A bajom az, hogy borzasztóan rendetlen. (Mielőtt elvettem, akkor is tudtam, hogy ilyen, ő is tudja magáról, időnként beismeri, de NINCS változás évek óta). Hál Istennek, mondhatjátok, hogy ez a legnagyobb problémánk:) Én tartom el a családot (ha dolgozna, akkor sem élnénk meg a fizetéséből, ez itt így szokás, ezzel nincs bajom). De úgy érzem, jogosan várom el, hogy (ha már maga miatt nem?) akkor legalább az én igényem tiszteletbe tartsa, mivel együtt élünk. Pláne, mikor én is besegítek (most, hogy többet vagyok itthon én is) a háztartási munkákba.

Mire gondolok? Képzeljétek el, hogy egy lakás összes kacatját egy nagy kalapba teszitek, összerázzátok és egyenletesen szétosztjátok minden helységbe, jól kitöltve a rendelkezésre álló teret. Például a konyhaasztalon hetekig ott van egy arckrém, a karórája. A hálószobában egy bögre vagy a mosdó szélén a vízben ázik a hajgumija. A kád szélén 20 flakon porosodik. A gyógyszereket kilóra felhalmozza, mikor ezredjére megkérem, hogy pakolja el, 3 fiókba szétosztja (egyáltalán, mi a fenének ennyi gyógyszer????), miután bevásárolok, nem tölti fel a konyhai tárolórekeszeket, hanem a pincében ömlesztve tárolja és amikor a konyhában nem találja, akkor vesz újat (így lesz a halmozódás)... Az ablakokat egy év után sem tisztítja le (megelégelem és megcsinálom én), a gyerek könyvei összevissza (én vásárolok mindenféle könyvet, fejlesztő, lapozó, mondókás, stb) mire ő csak behányja a polcokra összevissza, anélkül hogy legalább polconként csoportosítaná, ha már nem tesz erőfeszítést a külföldön nehezen hozzáférhető mesekönyvek beszerzéséért. Nála az elpakolás az, hogy begyömöszöli nem látható helyekre (fiókba, szekrénybe) a kacatokat de én ettől ugyanúgy (és ő se) nem találok semmit! Sorolhatnám, de a lényeg, hogy megőrülök a kacatoktól és az összevisszaságtól. És úgy érzem vagyok olyan rendes férj (foglalkozom a gyerekkel, milliókat hozok haza, sokszor főzök, bevásárolok, takarítok, a családomnak élek, csak dolgozom és a család, ennyi az életem), hogy tiszteletbe tartsa az igényem, hogy rendszerezve, átláthatóan, tisztán tartsa következetes módon a lakást. Ne csak akkor, amikor kiborulok és lepakolok pár polcnyi összevissza cuccot a földre, és akkor mint a kisangyal rendbeteszi, hanem idővel megőrizze, vigyázza a rendet, és akkor elég akár évente is rendet rakni! Úgy élünk, mint egy putriban a lomok között. Nem, nem katonás rendet várok el, csak rendszert és negyed ennyi porfogó kacatokat! És nem várok el többet, mint amit én is megteszek. És az se zavar, ha a gyerek 5 játéka és egy doboz legó van beterítve a nagyszobában. De az igen, ha 1 hónap múlva már 20 játék és a legó mellett a vonatkészlet meg a zsírkréták is a földön vannak, úgy, hogy egyikkel sem játszik már hetek óta. Szóval egy nagy adag lustaságot és igénytelenséget látok benne, és nem akar változni. És mivel ennyi idősen nem tud egy ember változni, kétségbe vagyok esve, mert én ezt a harcot nem akarom. Komolyan úgy érzem, az lenne a legjobb, ha külön élnénk. Mikor elutazott pár hétre az anyukájához, az alatt tiptopp volt a konyha nálam, minden edénynek megtaláltam a helyét, egy fél nap alatt puccba vágtam a lakást és ez a rend érzet annyira megnyugtatott, mint amennyire most felbosszant a rendetlenség körülöttem. Ti mit csinálnátok helyemben? Én legszívesebben elutaznék pár hétre egy jó könyvvel egyedül és majd ha fotóval bizonyítja, hogy rendet tett az egész lakásban, visszajönnék... kár, hogy ez is csak fél évig tartana.


2016. szept. 6. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen rendetlen nő ismerősöm kettő is. Egyiken se lehetett változtatni.
2016. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem fog megváltozni, javaslom fizessetek egy bejárónőnek.
2016. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Egy 40 éves embert, tök mindegy, hogy nő vagy férfi, nem fogsz tudni megváltoztatni.

Mást nem tudsz csinálni, mint ezt megbeszélni vele.

Anyám is borzasztó rendetlen, és 60 éves. Mindig ilyen volt, 30 évesen is...mindig. Régebben, amikor otthon voltam, mondtam neki (persze megcsináltam amit kellett), meg amikor hazajárok azóta is mindent megcsinálok, rendbe teszek, de nem lehet megváltoztatni. Ilyen marad.

2016. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akiknek nincs igénye a rendre, egyszerűen meg se látják a kupit. Nekem a nővérem ilyen, és hiába lesz lassan 30, még mindig hatalmas rendetlenség van nála, csak akkor csinál rendet, ha előre tudja, hogy vendégei lesznek. A feleséged is ilyen lehet, nem hiszem, hogy ez változna, nem tudsz mit csinálni vele. Legalább tisztaság van egyébként? Mert szerintem a kosz rosszabb, mint a rendetlenség.

A bejárónő nem rossz ötlet, főleg, ha ilyen jól keresel. Mondjuk ha heti kétszer jönne és elpakolna, pár napig csak meg tudnátok őrizni a rendszert.

2016. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
83%

"Mielőtt elvettem, akkor is tudtam, hogy ilyen"


no comment

2016. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
56%
"(Mielőtt elvettem, akkor is tudtam, hogy ilyen..." "közel 10 éve élünk együtt és házasok vagyunk, most jön a második baba" Na mesélj csak! Nagyon meghizott, van csinos munkatársnöd, esetleg ennyi idö kellett neked mig tényleg otthon érezd magad a feleséged mellett, vagy mégis miért most jöttél rá, hogy juuuuudeborzaszto?
2016. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%

tudtad hogy ilyen.

amúgy szerintem csak igénytelen, évekig nem pucol ablakot? gusztustalan.


amúgy elválsz és elzárod a pénzcsapot, gondolom jódolgában nem tudja mit csináljon. nem melózik, nem takarít, jó példa lesz a gyerekeknek

2016. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
mi a túrót csinál egész nap???
2016. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Kosz is van, vagy "csak" rendetlenség?

Mert ha egyébként nem úsztok a koszban, a rendetlenséghez képest úgy-ahogy tisztaság van... Nos, akkor bizony ez a megszoksz vagy megszöksz kategória.

Sajnos ha valaki ehhez szokott hozzá, akkor változtatni nagyon nehezen tudsz rajta.

Én magam is ilyen vagyok: bár a külső szemlélő nem látja (és a páromat is az őrületbe kergetem :D), én nagyon-nagyon igyekszem, hogy rendet tegyek magam körül, csak hát valahogy mindig újratermeli magát a kupi. Én is olyan vagyok, mint valamelyik válaszoló rokona: ha pl vendég jön, takarítással meg rendrakással töltöm a napot, akkor minden csillog, de hát a hétköznapokban nem megy.

Ha valaki folyamatosan lehordana ezért, én tök őszintén tudnám elmondani, hogy de hát én szoktam rendet rakni. Mert tényleg. Csak nem látszik.

Gondolom, a párod is hasonlóan éli meg a dolgot. És ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, bármilyen csúnyán hangzik is.


(Részedről viszont valóban igaz, hogy tudtad, hogy ilyen, tíz év után miért most akadtál ki?)

2016. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Menjen el dolgozni, mindkettőtöknek jobb lesz. Kevesebb ideje lesz szétrámolni, közben pedig fogadjatok takarítónőt.


Ennyi lomtól takarítani sem lehet rendesen, szóval nem csak rendetlenség, de kosz is van. Ez a gyereknek sem jó, ráadásul ez a példa ragad rá.

2016. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!