Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha párom és gyerekem érdeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom és gyerekem érdeke különböző de mindkettőt szeretem melyikük érdekét vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Elváltam,lányom nagyon apás.Szeretnék normális életet,amire nagyjából megtaláltam a párom akit szeretek.

A probléma,mióta odaköltözött hozzánk egyre feszültebb a helyzet.A gyerekem bár látszólag elfogadta,mégis egyre rossz kedvűbb,egyre boldogtalanabb,az iskolából sincs kedve haza jönni.Megszokta hogy ketten élünk,és most mindig ott van a lakásban egy neki idegen.Sokszor nem is jön ki a konyhába emiatt ha ő is ott van.

Párom nem érti mi a baj,azt mondja ha ott lakik,fogadja el a gyerekem ugyanolyan családtagnak.

Úgy érzem valamelyiküket elveszítem,csak őrlődöm ebben a feszült állapotban.Mit kellene tennem?


2016. szept. 21. 20:10
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
37%

Én is értem, hogy a párod mit nem ért, de ő valóban nem ért téged.

Pedig meggyőződésem, hogy ha a lányod látná, hogy a párod próbálkozik, akkor próbálna megnyílni felé és a probléma lehet, hogy megszűnne, de ő játszani akarja ott nektek a dámát. Áá...

2016. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:

Párom egyébként egyáltalán nem durva,inkább érzékeny.Azt is szóvá tette már többször hogy a gyerekemnek több mindent megengedek.Miért nem nézek el neki is dolgokat mint a lányomnak.Hiába mondtam hogy azért mert ő már felnőtt és ennyi idősen már empátiával kell fordulnia a felé akit szeret,a gyerekem pedig még kamasz.

A hozzá szólások alapján úgy érzem ő soha nem lesz megértő társam,nálunk csak akkor lesz rendben minden ha körülbelül úgy vannak a dolgok ahogy ő szereti.Ha jól látom a helyzetet.

2016. szept. 25. 13:12
 43/57 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzá szólóval nem értek egyet,a lányom egyáltalán nem játssza a dámát.Ő egyszerűen rosszul érzi magát,igen talán azt érzi hogy ez ebben a formában nem az igazi megszokott otthona.Hiszen nekünk felnőtteknek is rossz lenne ha hirtelen egy idegen felnőtt csöppene bele a magánszféránkba.Talán nem szerencsés hogy ennek feldolgozásához a legrosszabb korban van.Ő igenis pozitívan állt hozzám amikor kicsit sem tiltakozott hogy párom hozzánk költözzön.De az hogy ki sem jön a szobájából amikor itthon van (és nagyon sokat itthon van) az valamit jelent.Nem tudom kinek a hibája,ezt próbálom megfejteni.
2016. szept. 25. 13:18
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már a lányod legyen a hibás.... ott az a nyomika. aki szóváteszi, hogy "Miért nem nézek el neki is dolgokat mint a lányomna" - basszus, mert NEM a gyereked, nem gyerek, és mert ő aki benyomult oda.

Jól látod, ez sohasem lesz megértő társad.

Csak nehogy meg azt írd, hogy az igaz ugyan, de szereted....

2016. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Nem a lányod játsza a dámát, hanem a párod, úgy értettem.
2016. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 omba ***** válasza:
100%

Mit tud az az ember, hogy hagyod a lányodat elidegenedni tőled, magad meg őrlődsz, mintha valami megoldhatatlan dilemmában volnál?

Többször elmondtad szépen, érthetően, mi a problémád, és hogy szeretnéd megoldani. Ő ezt hallotta, és nem teszi, sőt megmagyarázza, hogy nem is akarja.

Ez egy párkapcsolat?

2016. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzá szóló neked is teljesen igazad van.Hogy mit tud a párom?Semmi különöset,nyilván vannak benne is jó dolgok ami meg más férfiban nincs meg.Ami a lényeg szeretjük egymást (lehet hogy ebben is tévedek?) és velem akarta leélni az életét.Ezt olyan jó volt tudni hogy végre megtaláltam a társamat.

De látom ebben a felállásban nem működik a dolog.Egyébként azért szeretné ha neki is pont ugyanolyan joga lenne nálam mindenhez és vele is pont olyan toleráns lennék mint a gyerekemmel mert ha nem így van akkor rögtön fel teszi a kérdést: őt nem szeretem annyira???

Tehát azt várná hogy őt ugyanúgy szeressem.Rendben van,de mégis egy felnőtt embertől sokkal több megértést várnék egy kamasz lány felé.Vagy talán az a baj hogy nem szereti mintha az apja lenne?Talán féltékeny rá hogy őt miért szeretem annyira?

2016. szept. 25. 15:25
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy. De vetélkedik a gyerekkel, ő meg érzi, és azt látja, hogy te meg "igazságos" próbálsz lenni, ami egy szemét árulás a gyereked felé, - lássuk be.


Én a válásom után simán kirúgtam két nőt is, mert nem tartottam helyesnek a viszonyulásukat a fiamhoz.


Miféle szerencsétlen árvaházi nyomi, hogy pótanyának akar?

2016. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

A párod nem olyan régóta része az életednek, mint a lányod, be kellene látnia, hogy nem ő fogja meghozni a szabályokat, hanem neki kell alkalmazkodnia a ti már meglévő szabályaitokhoz, amit nem akar. Érzékeny vagy sem, ő nem fog alkalmazkodni, szépen át akarja venni az irányítást, és rátok fog telepedni, ha hagyod, ezt érzi is a lányod, de nem biztos, hogy így meg tudja fogalmazni, és még ha tudja is, úgy érezheti, hogy úgysem hallgatnád meg (mint a korabeliek általában), és inkább elvonul.

Tudom, hogy a társunkat megtalálni nem egyszerű, de nem biztos, hogy neked ő a megfelelő, még hogyha annak is tűnik sok szempontból.

2016. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 fru_ ***** válasza:
100%

Nem tudom, mióta él nálad ez az ember, de tudja mit akar.

Lenyomni a lányodat, aztán meg téged is.

Az a furcsa, hogy tök józan módon leírod ide tucatsor, hogy SEMENNYIRE nem veszi figyelembe a kívánságodat - akkor????


Nagyon régi, nagyon ócska favicc, de fontold meg:

"Bocsánat, mondta a süni és lemászott a fogkeféről."

Mássz már le, - rosszul választottál, ennyi.

2016. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!