Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha párom és gyerekem érdeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom és gyerekem érdeke különböző de mindkettőt szeretem melyikük érdekét vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Elváltam,lányom nagyon apás.Szeretnék normális életet,amire nagyjából megtaláltam a párom akit szeretek.

A probléma,mióta odaköltözött hozzánk egyre feszültebb a helyzet.A gyerekem bár látszólag elfogadta,mégis egyre rossz kedvűbb,egyre boldogtalanabb,az iskolából sincs kedve haza jönni.Megszokta hogy ketten élünk,és most mindig ott van a lakásban egy neki idegen.Sokszor nem is jön ki a konyhába emiatt ha ő is ott van.

Párom nem érti mi a baj,azt mondja ha ott lakik,fogadja el a gyerekem ugyanolyan családtagnak.

Úgy érzem valamelyiküket elveszítem,csak őrlődöm ebben a feszült állapotban.Mit kellene tennem?


2016. szept. 21. 20:10
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

A lányod pont egy eleve problémás időszakban van függetlenül a családi helyzettől. Az csak tetézi a dolgot. Igen, lassan felnőtt lesz, de gyakorlatilag még nagyon nem az, és 18 évesen sem fog hirtelen felnőttként gondolkodni és cselekedni, ez egy folyamat. Ott az iskola, a továbbtanulás (ha továbbtanul), esetleg munka, nem tudom, mik a tervei. Vele meg kell értetni, hogy a te boldogságod is fontos, de szeretnéd, ha ez neki sem lenne teher, tehát ha valami gond van, azt beszéljétek meg, ne zárkózzon el, ez nagyon fontos, láthat olyan problémát, amit te nem veszel észre, csak ehhez rendben kellene lennie az anya-gyerek kapcsolatnak. Ne erőltess rá semmit, de hallgass meg, ha beszélni akar veled. Ő lassan már egy "kis felnőtt", komolyan kell venni (én is elvártam az ő korában a szüleimtől, meg szerintem te is).


A párod is hülyén áll hozzá, rendben van, ő egy felnőtt férfi, nem nevelhető, de empatikus azért még lehetne, ő az idősebb, nem kellene gyerekesen viselkednie. Szóval vele is le kellene ülnöd, hogy a mostani viselkedése nem segít. Párod még lehet, amennyi tetszik, a gyereked viszont hozzád tartozik, részben belőled lett, a csomag része, akár jól kijönnek, akár nem.

2016. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen helyzetben voltam a "gyerek". Szeretem anyu párját, most, hogy nem élünk együtt, jól megvagyunk hárman. (Késöbb sokszor összehoztam őket újra a szakítás után, sőt, a szülinapomon jegyezték el egymást sok év után, szóval család is vagyunk). De az évek, amit nagykamaszként velük töltöttem, pokoliak voltak.


Úgy képzeljétek el, mintha egy társas albérleten élnétek egy idegen férfivel, akit nem ti választhattok. És soha nem lenne vége, nem mehetnétek haza.


Nem volt pizsiben mászkálás, nem tudtam sírni az anyukámnak, ha megbántottak (mert a párja is tanúja volt, és előtte nem tudtam kiengedni). Nem mertem áthívni a barátaimat. Egy idő után én sem jöttem ki a szobából, mert egyszerűen nem bírtam, hogy mindig viselkednem kell. Tényleg bírjuk egymást, de pl. apuhoz odabújok, hozzá sosem tudtam.


Egy kamasz nehezen dolgoz fel ilyesmit. Nekem nagyon sok volt 17 évesen lefordultam a székről és két napig aludtam a kórházban. Az érettségi évében végig sírtam minden estét. A szalagavatómra anyu párja fizette a ruhámat, biztattak, hogy táncoljak, de alig bírtam végigcsinálni, nem voltam ott a buliban utána.


Anyut is megviselte a helyzet, hogy egyre nyűgösebb vagyok. Szétköltöztek két évre, és utána jó lett minden. Lefogytam, anyuval edzőterembe jártunk, a párjával együtt mentünk nyaralni, bohóckodtunk, biicikliztünk, tudtuk egymást tisztelettel kezelni.


Jó lett volna azt a három évet kihagyni. Szerintem nem rajtunk múlt. Alapból toleráns típus vagyok, de a kamaszkor, a sulis stressz, meg a többi együtt sok volt.


Hangsúlyozom, tudatosan igyekeztünk mind a ketten, hogy jó legyen. Ma van olyan, hogy ha anyu nincs otthon, megy a telefon, felülünk ketten a biciklire, kitekerünk egy tóhoz, és beszélgetünk :). Amolyan apa-gyerek pótlék :)

2016. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
21%
Ez most komolyan erv az anya boldogsaga ellen h a lanyanak torolkozoben kell ezentul kozlekednie es a veres bugyijat nem moshatja nyitott ajtonal?....
2016. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érv.

Tudod, az én anyám soha nem tudott volna úgy boldog lenni, hogy én nem vagyok az.

És én sem tudnék ilyet tenni a gyerekemmel, csak azért, mert lehet, hogy nem lesz pasim, ha a gyerekem egyetem után elkezdi élni a saját életét.

2016. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%

Én idősebb vagyok ugyan, mint a lányod, de nagyon hasonló szituban. Nálunk az a probléma (és az volt a gond anyám korábbi tartós kapcsolatában is, mikor még én is 17-18 voltam), hogy általában a pasi sem tud mit kezdeni egy majdnem felnőtt gyerekkel. Ahogy írtad, a párod sem érti, hogy miért kéne tekintettel lenni a lányra, szokja meg.

Nos, ezt a leányzó bizony nagyon is érzi, még ha nincs is kimondva. Nálunk is jellemző volt, hogy a pasi elvárása az lett volna, hogy inkább ne is legyek otthon, ha ő ott van. Mert az neki kényelmetlen. Ha próbálta anyám megfejteni, hogy miért nem kedvel, mindig az volt a válasz, hogy azért, mert én láthatóan rühellem őt, mármint a pasit. Holott nekem semmi bajom nem volt vele - egyszerűen taszított az egész helyzet, hogy ki akar túrni a saját otthonomból, és nekem kéne alkalmazkodni egy vadidegenhez. És bizony nekem is az volt rá a megoldás, hogy ki se mentem a szobámból, amíg ott volt.

(És igazából marha egyszerűen meg lehetett volna oldani, hogyha a pasi alkalmazkodik a mi életmódunkhoz, és nem fordítva...)


Biztos vagyok benne, hogy nem arról van itt szó, hogy a lányod megvétózná a boldogságodat, de könnyen érezheti úgy ezek miatt, hogy ő otthonról ki van túrva. És ezt nagyon nehéz leküzdeni, ha meg a pasi nem is akarja, akkor lehetetlen...

2016. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Én mint "gyerek" írok. 18 voltam, mikor összeköltöztünk a mostohaanyámmal.

Az addig megszokott kis életünk - ki-mit csinál, mikor főz, stb. egy pillanat alatt felborult, előbb ebbe, aztán abba szólt bele, végül teljesen megváltoztatta apát, engem pedig majdnem szó szerint a halálba piszkált (nem oskon múlt az akasztás).


Tük nyitottan álltam hozzá, örültem, hogy jön, stb. De mikor abba beleszólt, hogy mi van rajtam otthon, hogy van a hajam stb., meg miért dobom a fürdőkukába a tampont, ilyesmik... na, onnantól kezdve nagyon bezárkóztam. Próbáltam vele beszélgetni, de elutasítás meg morgás ment, a véleményem nem számított, folyton hüye voltam, stb. Ezeket persze csak nekem mondta, apa nem is tudott róla, így nem értette, mi bajom a nőjével.


A párod önző bunkó, a gyereked NEM köteles elfogadni egy IDEGENT ugyanolyan családtagnak, mert NEM AZ.

2016. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: és igen, állandóan viselkedni kellett, ha hangosabban énekeltem, már fogjam be, ha este kimentem enni, miért megyek, ő aludni akar, stb.

Apával egy közös percünk nem volt onnantól kezdve, mert amint beszélgettünk volna, ült ő is oda, és kritikusan figyelt.

Szóval én is bezárkóztam, mert így nem lehet élni.


Azóta már elköltöztem, de apával pl. semmilyen a kapcsolatom, sokszor meg sem kérdezi, hogy vagyok, szükségem van-e valamire (pedig előtte mindent meg tudtunk beszélni. Plusz máig nem érti, mi a baj, mikor a barátnője normális kedves nő - ja, csak épp ő is alig jár haza, inkább estig melózik, csak ne kelljen azzal a kedves nőcivel együtt lennie.

2016. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon sokat tanultam belőle.

Sajnos azt is megértettem hogy jelenleg nincs jó megoldás.A gyerekem az első,hiába szeretem a páromat is nagyon.Eddig közel sem éreztem át ennyire mit is élhet át egy kamasz ilyen helyzetben,hiszen nekem a mai napig együtt vannak a szüleim.De most már értem.Nem akarok neki rosszat,még akkor sem ha tudom a közel jövőben már esélyes hogy esetleg nem velem fog élni.

Mégsem fogom megkeseríteni a velem töltött éveit.Párommal hiába beszélgettem ezredszer is arról hogy próbáljon igazodni a gyerekemhez még egy kicsit legalább amíg kamasz,nem érti miért kellene.Csak azt hajtogatja hogy ő is ugyanolyan családtag,neki is jól kell érezni magát az otthonában.És különben is neki régen sokkal rosszabb dolga volt a szülei mellett,a lányom biztos el van kényeztetve. Hát sajnos kérni fogom hogy költözzön el,már csak azért is mert én sem bírom így a helyzetet.

2016. szept. 22. 10:07
 19/57 A kérdező kommentje:
És még valami,a párom nagyon sokat van itthon,talán ez is baj.
2016. szept. 22. 10:08
 20/57 anonim ***** válasza:
10%
Elég hülye érveket hoznak itt fel. Miért ne lehetne törölközőben kijönni a fürdőből? Pár másodperc amíg az ember átsuhan a saját szobájába, addig senki nem hal bele egy törölközős lány látványába. Meg a törölköző takar annyit mint egy átlag nyári ruha. Miért ne lehetne pizsamában, melltartó nélkül? Nyilván nem a legszexibb babydollban kell leülni a családi vacsihoz, de ezt egy "rendes" családban sem szokás. A kinőtt micimackós pizsamájában egészen nyugodtan lehet, senkit nem fog érdekelni. Nem tudom ki hogy van vele, de a véres bugyit én nem a fejem felett lóbálva szoktam kivinni a fürdőbe, ezért senki nem látja meg. A fürdőt kulcsra zárni egy kemény mozdulat. Nyitott ajtónál a vérszerinti szüleim előtt sem fürödnék. Tudom milyen több férfival együtt lakni, otthonról kikerülve 5 férfival lakok egy albérletben, szóval van rálátásom a szitura. Nehogymár annyi áldozatot ne tudjon meghozni a lány az anyjáért, hogy nem meztelenül, véres bugyival a fején járkál a lakásban. Mint ahogy a saját apja előtt sem tenné, gondolom.
2016. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!