Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha párom és gyerekem érdeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom és gyerekem érdeke különböző de mindkettőt szeretem melyikük érdekét vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Elváltam,lányom nagyon apás.Szeretnék normális életet,amire nagyjából megtaláltam a párom akit szeretek.

A probléma,mióta odaköltözött hozzánk egyre feszültebb a helyzet.A gyerekem bár látszólag elfogadta,mégis egyre rossz kedvűbb,egyre boldogtalanabb,az iskolából sincs kedve haza jönni.Megszokta hogy ketten élünk,és most mindig ott van a lakásban egy neki idegen.Sokszor nem is jön ki a konyhába emiatt ha ő is ott van.

Párom nem érti mi a baj,azt mondja ha ott lakik,fogadja el a gyerekem ugyanolyan családtagnak.

Úgy érzem valamelyiküket elveszítem,csak őrlődöm ebben a feszült állapotban.Mit kellene tennem?


2016. szept. 21. 20:10
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Erdemes a lanyodat gyorsan felkesziteni az onnalo eletre.kollegium sajat alberlet stb

De addig is lat kapcsolat a megoldas

Felnott nokent nem kell osszebatyuzni a pasival lehet kulon elve is kapcsolatban lenni.

2016. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

Hát igen,tényleg nem veszi figyelembe mit szeretnék,egyedül csak akkor ha ő is ugyanazt szeretné.

Ő azt mondja fogadjam el őt olyannak amilyen.Szerinte az ő életvitele normális,nem kell változtatni rajta,akkor nem érezné jól magát.

Értem,és az hogy itt "szenvedek" veletek,ez meg részemről nem normális.Ahelyett hogy döntenék,illetve szakítanék párommal ha úgy érzem nem hozzám való.

Csak hogy bennem ott vannak a kételyek.Mi van ha tévedek?Mi van ha én látom rosszul a dolgokat,hiszen igazából én sem nagyon alkalmazkodom hozzá.Nekem mindig a gyerekem volt a fontos,ezt szoktam meg.Nem is tudnék más lenni,hiába szeretem páromat.Rossz hogy ő is dacoskodik,egy felnőtt embertől tényleg több megértést várnék.De hát ő tíz éve (amióta elvált) azt csinál amit akar,miért is tenné miattam másképp.Bár titkon szerettem volna ha érek neki annyit hogy igenis változtasson egy-két apróságon.

Bár ha belegondolok talán akkor sem lennénk meg jól ha ketten élnénk.Hiszen ő szép csendben,mintha ő lenne a tökéletes mégis csak mindig eléri hogy úgy legyenek a dolgok ahogy ő szeretné.Magyarul,nem képes értem áldozatra.És természetesen én vagyok a hibás,amikor a hozzá állása miatt már én is egyre kevesebb dolgot teszek meg érte.Mindig bennem van a dilemma,az egyértelmű jelek ellenére is,mi van ha én vagyok önző?Mert nekem csak akkor jó ha a gyerekemnek is jó.Valahol ez is önzés,nem?

2016. szept. 25. 17:07
 53/57 anonim ***** válasza:
A megfelelő társnak természetes lesz, hogy fontos számodra a lányod, és tenni fog azért, hogy ő is be tudjon illeszkedni. A mostani párod nem megfelelő, nem akar alkalmazkodni, te is látod, hogy ez így nem működik, ne menj el abba az irányba, hogy még magatokat állítsátok be bűnösnek, mert akkor a lányod szépen lelécel, mert azt fogja mondani, hogy nem ő választotta ezt az életet, aztán örülhetsz, ha szökőévente láthatod, a párod meg majd szépen a fejedre nő, mint egy elkényeztetett dedós.
2016. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már te legyél önző... nem csak tapló ez a pasi, manipulál is.

Te csak azt szeretnéd, hogy ne tekintsen levegőnek - világosan elmondod mit szeretné (igazad is van) ő meg azt mondja arról szó se lehet, mert ő nem így látja.


Amíg egyedül élet azt csinált, amit akart, de ha beköltözik egy családhoz akkor ne akarja már ő meghatározni a dolgokat.

Nem "szír menekült" véletlen? :D

a pofátlansági szintje alapján beállhatna közékük.

2016. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

Olyan vicces az utolsó hozzá szóló,de igaza van.A párom egy egyszerű egészségtudatos ember akinek önmaga a legfontosabb.Ha ő boldog,akkor már minden rendben van.A mellette lévő ember kívánságait valóban nem veszi figyelembe.Nyilván egy olyannal aki ugyanúgy és ugyanakkor szeret mindent ahogy ő azzal teljesen jól ellene.

Azért tud kedves is lenni,gyanítom "céljai érdekében". A maga módján biztosan szeret,sajnos önmagát sokkal jobban,ezt látom.

Nagyon sokat segítettek a hozzá szólások,köszönöm is őket.

Sokkal tisztább képem lett arról miféle kapcsolatban is élek. Persze egy embernél akinél nincsenek kirívó rosszak ott nehezebb észrevenni is a bajt.

És ahogy mondják,mire felfogtam hogy nem vagyunk egymáshoz valók,beleszerettem. De egyértelműen a lányom érdekét fogom nézni,józanul gondolkodva tudom is,ha párom képes lenne felém az igazi szeretetre akkor ős is figyelembe venné a gyerekem lelki világát.

2016. szept. 25. 18:53
 56/57 omba ***** válasza:
100%

Örülök, ha úgy érzed segítség volt. Ha én volnék a párod, szerintem megterítenék a lánynak a konyhában, amikor jön, megmelegíteném a kaját, vagy főznék.. és megkérdezném, hogy maradhatok-e, vagy inkább egyedül eszik.

Mondjuk, az első naptól kezdve, és akkor valszeg nem itt tartanánk vele se.

2016. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél? Mi történt azóta?
2017. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!