Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha párom és gyerekem érdeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom és gyerekem érdeke különböző de mindkettőt szeretem melyikük érdekét vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Elváltam,lányom nagyon apás.Szeretnék normális életet,amire nagyjából megtaláltam a párom akit szeretek.

A probléma,mióta odaköltözött hozzánk egyre feszültebb a helyzet.A gyerekem bár látszólag elfogadta,mégis egyre rossz kedvűbb,egyre boldogtalanabb,az iskolából sincs kedve haza jönni.Megszokta hogy ketten élünk,és most mindig ott van a lakásban egy neki idegen.Sokszor nem is jön ki a konyhába emiatt ha ő is ott van.

Párom nem érti mi a baj,azt mondja ha ott lakik,fogadja el a gyerekem ugyanolyan családtagnak.

Úgy érzem valamelyiküket elveszítem,csak őrlődöm ebben a feszült állapotban.Mit kellene tennem?


2016. szept. 21. 20:10
1 2 3 4 5 6
 31/57 omba ***** válasza:
64%

A párod azért elég tapló.... a gyereked meg a legnehezebb életszakaszban.

A párodnak, gondolom, nincs hol laknia, de hogy magát képzeli a világ közepének az gyökér dolog.

Jó, nem vendég, de akkor is ő a junior.

A lányod meg most az apjára nem számíthat annyira, annál inkább neked kell a támaszának lenned.

Szóval egyetértek: költözzön a jóember.

Elég valószínű, hogy erre megsértődik, tán szakít is - a lányodnál viszont szerzel egy hatalmas jó pontot.

2016. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
68%

Basszus nem azt mondtam, hogy nem tudják mi a menstruáció, hanem azt, hogy kellemetlen.

Nem hiszem el, hogy másnak nem.


Én amikor a páromnál voltam és megjött, ne tudjátok meg mennyire kellemetlen volt az egész. Az édesapja előtt kicsempészni még a tampont is, mert hiába volt 2 méterre a fürdő, premier plánba látta. És mivel a párom édesapja, nyilván tisztában volt vele, hogy a női lét mivel jár, de attól még nem kívántam osztozkodni az élményben.

2016. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
0%

Mi az úristent lehet vagy kell egy tamponon kicsempészni???Én a fürdőszobában/WC-n cserélek tampont, nem a hálónkban.

De mundegy, nyilván én 32 évesen már nem csinálok ügyet a menstruációból.

2016. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
29%

A kérdés azért nem a menstruációra irányult, amúgy se biztos, hogy a Kérdező lánya tampont használ... :O

Az iwiwen volt egy fórum: "Menstruáljunk együtt" - ti is onnan vagytok?

2016. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
36%

Hát de bazz, ha nem a saját fürdőd, nem a saját házad, hanem egy olyan kéró, amiben csak férfiaknak laknak, akkor nem valószínű, hogy találsz tampont a fürdőben.


Egyébként tényleg poén volt a dolog, de akkor nem tűnt viccesnek :D

2016. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
18%

Azért csak tudom mikor jön meg, mellesleg tartok magamnál vészhelyzet esetére mindig, bár nyilván engem nem érint kínosan, mivel ketten élünk a párommal, ő meg 50 felett tisztában van azzal, hogy bizony a nők menstruálnak.Különben sem hiszem, hogy becsomagolatlanul dobná bárki is a kukába.


Kérdező, bocs hogy belementem ebbe a menzeszes témába, amúgy válaszoltam a kérdésedre, én vagyok akinek a kislánya haragszom rád anyut játszott.

Szóval: beszélgetni, beszélgetni és még attól többet is beszélgetni.

Az életedet nem kell azért feladni, mert a 17(!) éves lányodnak nem tetszik valami.Nekem is fontos a lányom, de azért az életemre szükségem van.

Ez nem önzés, csak pusztán igény a boldogságra, egy társra.

Aki pedig azt írta, hogy találkozgassatok, az nem pont megfelelő, hisz feltételezem, nem 20 éves vagy, hogy heti 1-2 alkalommal találkozzatok.

Kitartás:)

2016. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 omba ***** válasza:
73%

pasid lehet még több is, gyereked meg nemigen.

A pasinak is lehet még más nője (függetlenül a mostani dolgoktól), de a lányodnak nem lehet más anyja.

Amúgy se tudok eltekinteni attól, hogy alapvetően nem egy pasiról van szó, hanem egy bunkó pasiról... aki otthon akarja érezni magát a családban, ahova betelepedett, habár mind a két családtagot zavarja ez.


Az meg vicces, hogy neki is nehéz gyerekkor a volt. Nekem is, meg minden második embernek.

2016. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon tanulságosak voltak.Még egy utolsó konkrét kérdést szeretnék feltenni,ha még olvassa valaki ezt a kérdést.

Páromnak többször mondtam hogy mivel napközben rengeteget itthon van,ne pont akkor üljön ki enni a konyhába amikor a gyerekem hazajön az iskolából.Van órarendje,ez rendszerint délután 15 óra körül volt.Hiszen ilyenkor nagyon éhes,épp csak öt perc amíg megmelegíti az ebédjét és már megy is a szobájába megenni.Ha a párom ott ült a konyhában,akkor nem tette,csak beszaladt a szobájába és gondolom éhes volt.

Ugyanis a párom rendszerint pont akkor kezdett el enni,ez nála minimum 45 perc konyhai tartózkodást jelentett.Ezért kértem azt az öt percet ne legyen már ott amíg a lányom ebédet melegít.

Abszolút nem értette meg,azt mondta őt nem zavarja ha más is ott van,a lányomnak is ezt kell megszokni.És hogy a konyha,fürdő közös helyiségek,ne korlátozzam mikor használhatja.

Én értem őt is,de ő miért nem ért engem hogy nekem mennyire fáj látnom hogy a gyerekemnek rossz.

Szerintetek neki van igaza ebben vagy nekem? Jó lenne ha valaki még tudna segíteni a végleges döntésemben.

2016. szept. 25. 09:56
 39/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt a fő gond az, hogy a párod kicsit sem toleráns. Bizonyára neki is van indoka erre (ahogy írtad, hivatkozott nehéz gyerekkorra, stb.), de toleranciára nem csak most, hanem az élet minden helyzetében szüksége lenne.

Még egy "vér szerinti" családban is gondot okozhat az együttélés, akár a korábban emlegetett kamaszodó lány-szindrómával (mikor még a saját apja előtt sem olyan fesztelen, mint gyerekként), és a "közös helyiségekben" bizony ki kell alakítani a kompromisszumot. Például azzal, hogyha az egyiknek fix napirendje van, akkor alkalmazkodunk hozzá. Gondolom, azért te is odafigyelsz arra, hogy pl. ne akkor állj neki bepakolni a nagymosást a fürdőben, mikor a lányod készülődni szokott reggel/este...

Ha a párodnak az öt perces konyhai eltolódás gondot okoz, akkor bizony mindenhol máshol is hatalmas konfliktusok lesznek, ahol egymásra kéne odafigyelni. Mikor eszünk, hogy osztjuk be a fürdőhasználatot, vagy akár ilyen apróság, hogy ne ordítson a tévé, ha a másik aludna...


Sajnos itt már többről van szó, minthogy kedvelik egymást vagy sem. A párod épp úgy rád sincs tekintettel, mint a lányodra. Nagyon komoly beszélgetés kéne, hogy megértse, erre akár a kapcsolatotok is rámehet... de az alapján amit írtál, szerintem készülj fel arra is, hogy esetleg nem megértően reagál egy ilyen jelzésre. :(

2016. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

"ő miért nem ért engem hogy nekem mennyire fáj látnom hogy a gyerekemnek rossz. " - érti ő, csak leszarja - TE mit ne értesz ezen.

Ordító, hogy a lányod, ha bele is egyezett előre, már ne örül ennek a parasztnak. Te meg őrlődsz. Az meg terpeszkedik.

Azt akarja megmutatni, hogy hiába, hogy ő költözött hozzád, majd ő megmondja, mik lesznek a szabályok.

Volt már 17 éves lányom, nagyon hamar el lehet ám veszíteni.

2016. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!