Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarok együtt élni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok együtt élni a szüleivel, most tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Összeköltözés a téma. Párom nem akar albérletet, de saját lakásnak meg nincs értelme addig, amíg nem éltünk együtt soha.

Számára teljesen korrekt megoldás lenne az, hogy költözzünk az ő szüleihez.

A ház picike, régi típusú ház. Plusz tartozott hozzá egy ilyen "nyári konyha", mint a parasztházaknál, abból lett kialakítva egy szoba, az a páromé. Viszont ott se víz, se semmi, tehát igazából bármit akarunk (enni, fürdeni, mosni, bármit), azt a házban lehet csak.

Én kereken mondtam páromnak, hogy szerintem ez nem jó ötlet, felnőtteknek nem tesz jót a szoros együttélés. Indoklást akart, mert nem érti. Próbáltam példákat hozni: hogy nem lehet önálló háztartásom, ott csak vendég lennék, már önmagában az konfliktus lenne, hogy be akarok rakni egy mosást, vagy mást/másképp főznék, mint az anyukája...

Párom nagyon berágott rám, merthogy nem szeretem a szüleit, pedig ők kedvelnek, és gonosz vagyok, meg én előre generálom a problémákat, pedig még nincs is.


Én itt feladtam a dolgot, de valahol nagyon bánt. Nem tudom, hogyan magyarázzam meg neki az ellenérveimet. Nem arról van szó, hogy ördögöt festenék a falra, csak van egy határozott véleményem a dologról. Ez tényleg ennyire bántó?



2016. dec. 17. 09:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ezt az oldalt át kéne nevezni: "Gyakori kérdések - Negatív válaszok"

Hát persze, hogy 10/5 ember rögtön megmondta úgy hogy akár EGY PERCET is ismerné a srácot hogy ez a kapcsolat bizony halálra van ítélve, működésképtelen, a gyerek mama pici kretén fia, szakíts most azonnal stb...

Minden kérdésnél ez van, olyan szintű negativitás meg gyűlölködés megy itt hogy az elképesztő. Sok ilyet olvastam már az elmúlt napokba és szinte mindig a válaszadók fele azt akarta hogy az adott pár szakítson, dobja ki a fiú a lányt, a lányt a fiú, váljanak el vagy össze se jöjjenek.

A furcsa nekem csak az ,hogy ezek a válaszok általában mindig 100%-ban "hasznosak" míg például én egyszer írtam egy megtörtént sztorit ahol pont az játszódott le mint a kérdezőnél és leírtam, hogy mi rá a megoldás ami azóta is MŰKÖDIK és érdekes módon senkinek nem tetszett. Én személy szerint elképesztően nagy ívbe lesz*rom hogy kinek tetszik a válaszom csak félek ,hogy a sok kérdezőt akinek segítség kell ez teljesen félre vezeti mert azt gondolja én írom a hülyeségeket.

Kíváncsi lennék a kérdéses szituációkból végül mi sült ki a jövőben...

A te esetedben is láttam már ismerőseim körében pontosan ilyen problémát nem is egyszer. Én inkább csak utolsó utáni vagy ideiglenes megoldásnak javasolnám, hogy költözz a srác szüleihez. Nővéremnek volt hasonló esete őt is nagyon bírták a palija szülei de amikor hozzájuk költözött ideiglenesen akkor nagyon hamar megutálták egymást és ez azóta sem változott sajnos és a mai napig okoz nekik problémákat, mert az anyós úgy kipécézte akkor a nővéremet, hogy azóta se nyugszik.

Szerintem ha összeköltöznétek nálatok is ez lenne pár hónap után. Ezzel azért számolj szerintem.

Nekem annó barátnőm akart ideköltözni de lebeszéltem róla, utólag kiderült hogy jól tettem. Én hitelt se vennék fel soha de gondolom ezért is le leszek pontozva mert ugye ez nagy társadalmi szokás ez a hitelfelvevés és akinek más a véleménye azt egyből le kell szólni. Nem muszáj ám most rögtön összeköltözni ha nem alkalmas :)

2016. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem is arról van szó, hogy fejvesztve rohannánk összeköltözni. :) Témázunk róla, aztán alakul, de nyilván nem moströgtönazonnal döntjük el, hogy mi lesz.

A kérdés inkább abból született, hogy nagyon bánt az, hogy így zártuk le a témát, mert sem a páromat, sem a szüleit nem állt szándékomban megbántani, mégis az jött ki, hogy én már előre látatlanban "utálom az anyóst" csúnyán szólva.

Igazából eredetileg nem szerepelt a leírásban az pl., amit leírtam utána, hogy ő sem otthon él, így látatlanban valóban könnyen érthető úgy, hogy a párom "mamapicifia". Oké, lehet, hogy tényleg az, de ennyire talán nem rossz a helyzet. :)

Épp ezért nyilván nem az az első reakcióm, hogy kihajítom, de ettől függetlenül a válaszok nem haszontalanok - vélemények meg érvek érdekelnek, azokat meg kaptam bőven. :)

2016. dec. 17. 14:56
 13/13 A kérdező kommentje:

#10 Sajnos nagyon pici helyiségről van szó, ágy-asztal-szekrény, és már túlzsúfoltnak hat. Tehát az tényleg csak alvásra alkalmas. Max bővíteni lehetne, de az meg azért nem kis pénz. Egyébként rám is igaz fordítva is, a saját anyámhoz sem vinném oda páromat, ugyanazon okokból, amiért nem mennék hozzájuk sem.


#11 Én se vennék fel hitelt szívem szerint, de tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy szükség lesz rá, ha egyszer lakásvásárlásra adom/adjuk a fejem. :) Sajnos nem keresek annyit, hogy önerőből lakást vegyek - még párommal együtt sem, ha úgy alakul. Egyikőnknek sincs családi segítsége, nagyobb összegű megtakarítása, így fizikailag lehetetlen. Szóval emiatt muszáj lesz. Majd egyszer. :)

2016. dec. 17. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!