Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 1,5 év után korainak érzi az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1,5 év után korainak érzi az összeköltözést, ez csak szerintem aggasztó?

Figyelt kérdés

Mindketten 25 éves egyetemisták vagyunk, most végzünk januárban. Eddig úgy nézett ki a kapcsolatunk, hogy az én albérletemben voltunk kb mindig (én egyébként vidéki vagyok), ő pedig hivatalosan a szüleivel él, de a gyakorlatban folyton nálam van, hetente max 1-2 estére ugrik haza, tehát lényegében együtt élünk már most is.

Felvetődött, hogy jó lenne azért, ha már nem csak vendégként lakna nálam, hanem ténylegesen is (aminek persze anyagi vonzata is lenne már, de nem emiatt szeretném főleg). Erre teljesen ledöbbent, és azt mondta hogy neki ez korai, és elkezdett minden mást is felsorolni, amilyen lemondásokkal ez járna, meg hogy egyébként maga a kapcsolat is mennyi minden lemondással jár...kicsit pánikba esett.

Nagyon csalódott vagyok emiatt, eddig abszolút úgy éreztem, hogy szeret és ő is vágyik erre, és a közös életünkre is, de most teljesen elbizonytalanodtam, és azt gondolom, hogy talán félreértettem, és neki ez csak szimplán jó móka, hogy velem jár, de nincs mögötte semmiféle tényleges elköteleződés és közös jövőkép. Mit tegyek, hogy lehet ezt megoldani és kideríteni, hogy ténylegesen szeret és velem képzeli-e a jövőjét?

Azóta már kérdeztem tőle és persze azt mondta, hogy nem úgy gondolta ezeket, de akkor mégis elég őszintének tűnt a reakciója...Kérlek segítsetek!


2016. dec. 19. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyereket akartok 1-2 éven belül? Mert akkor van értelme az összeköltözésnek csak így 25-25 évesen
2016. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Az a nagy helyzet, hogy eddig nem igazán volt elkötelezve, de azzal, hogy te feltetted neki a kérdést, ő úgy érezhette, hogy magadhoz akarod láncolni. Ismertem én is olyan párt a baráti társaságomból, akik mindig nagyon jól elvoltak, és hiába volt mindkettőnek külön lakása, a fiú szinte mindig a lánynál aludt. Aztán történt az, hogy a lány megkérdezte tőle, nem bútoroznak-e hivatalosan is össze, mire a srác megijedt, mert azt hitte, ezzel elveszíti a szabadságát. Van ilyen.

Szerintem üljetek le, és nyugodtan beszéljétek meg. Legyetek őszinték egymáshoz. Rá is kérdezhetsz, hogy miért ijedt meg ennyire, mitől fél.

2016. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem alapjáraton lehet korai, embere válogatja, nálam már a talán kategoriában van.. Igazából ő most tök jól elvan, a szülei gondolom eltartják olyan szinten, hogy nem kell semmit se fizetnie ès igazából te is ezt csinálod.. ott van 7 napból 5-öt, te fizetsz minden számlát gondolom, ès mèg eszik is.. ha mondjuk heti 3 napot lenne nálam a párom mèg azt mondom okè, mert kevesebb mint a hètnek a fele, de így már.. nagyon el van kényelmesedve... 25 èves korára beláthatná, hogy ez nem így megy, felnőtt ember.. Lehet nem azzal van a baja, hogy túl korai, hanem ugye, hogy be kéne szállnia a kiadásokba, a kis kényelmes kb "arra költöm a pénzem amire akarom" èlete megszűnne..
2016. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is aggasztó.
2016. dec. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A terveirol beszelt mar? Hogy kepzeli el 5ev mulva magat,hol lakik mit csinal van-e csaladja? Vagy pl h o mikor tartja idealisnak az osszekoltozest.
2016. dec. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Már ne is haragudj, de hova sietsz? Mi ez a mánia, hogy össze kell azonnal költözni? Én is 1,5 éve vagyok együtt a barátnőmmel és még korainak tartanám az összeköltözést, de ettől még ugyan úgy szeretem és vele akarok lenni a jövőben is. Valakinek ez még korai, el kellene fogadnod és nem történeteket gyártani a fejedben. Egyébként egyedül fizeted az albérletet? Mert én a barátnőmmel azért sem költözök még össze, mert jól keresünk, de annyira még nem jól, hogy egy albérletet könnyedén fent tartsunk úgy, hogy maradjon mellette kényelmesen másra is pénz. Nem tudom, hogy hova akarsz sietni.
2016. dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy látom, még nem nőtt fel. Kötelezettség nélkül élt eddig, vagy te fizeted a köktségeit (amikor nálad lakik) vagy a szülei. Várd ki, mikor elkezd dolgozni. A munkavállalás suli után mindenkinek nagy változás. Amikor már pár hónapja dolgozik, és van stabilan fizetése, vesd fel neki, hogy a kaja- és rezsiköltséghez hozzájárulhatna egy minimális összeggel, ne mindig te fizess mindent. Fél-egy év múlva esetleg újból szóba kerülhet a közös jövő, ő hogyan képzeli.
2016. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1# hülye vagy mint a f.aszom.

A kérdésre válaszolva 25 evesen ha 1,5 év után nem tudja eldönteni mit akar , akkor nem ő "az én emberem". Ennyi. Mondjuk bocsi de az is gáz, hogy 25 évesen még nem dolgoztok. Ha 20 evesek lennétek talán megérteném, hogy nem akar még senkivel összebútorozni.

2016. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6# vannak kivételek mint te sajnos manapság egyre többen, a nagy szabadságra vágyók, de 25 évesen el kéne már dönteni, hogy kell e neki a csaj vagy sem. Az hogy járogattok mint a tinik az gáz. Baromi jó lehet vinni a kis cuccod ide oda. Nem azt mondom, hogy rögtön össze kell költözni de másfél év at már bőven ideális.
2016. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8:

Ha valakik nem akarnak családot, akkor miért játsszák a családosdit és a papás-mamást?


Aki párok már együtt vannak mondjuk egy nem túl sok 10 éve, azoknál hány százalékban van gyerek? 90 mondjuk? Már közép távon is gyerek nélkül a kapcsolatok nagy része úgy is véget ér.


A szerelem nem egy cél, hanem egy eszköz, amit valami nagyobb, tartósabb, kiteljesítőbb dolog létrehozására kell használni amíg tart. Az a fajta őrült, rózsaszín ködös, kefélős szerelem amit mi a legtöbben ismerünk mindenképpen elmúlik néhány év után. A kapcsolatok 98%-ának egy valóban hosszú távú kötőanyaga van.


Kérlek csak annyira vedd a fáradtságot, hogy nem leírod mégegyszer hogy hülye vagyok, hanem válaszolsz is.

2016. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!