Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéstől hogy szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéstől hogy szokott lenni az anyagi megoszlás?

Figyelt kérdés

Kezdve azzal hogy egy pár összeköltözik szülőktől.

Mind ha albérletbe mind ha ketten vesznek egy otthont.



2017. febr. 9. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

mondjuk megbeszélik, ha már ott tartanak, hogy közösen akarnak élni...

agyrém

2017. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En kaptam egy lakast, ott elunk. Felesben fizetjuk a rezsit, mindenki megtartja a sajat fizujat, aztan abbol kajat pl ha a parommal megyunk rendesen bevasarolni akkor o fizet, de nem szoktunk hetekre elore vasarolni, szoval estenkent ha kell epp valami akkor meg en vasarolok hazafele 1-2 dolgot. Amugy nem tartjuk szamon, ki mire / kire mennyit kolt.
2017. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

A praktikus a közös kassza.

Ha csak gazdasági együttélésről van szó, akkor továbbra is feleznek mindent

Vagy csak simán megbeszélik, hogy nekik mi a jó. Ez utóbbi a leggyakoribb.

2017. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván felezik a közös lakással járó kiadásokat, habár a csajok általában sokkal több melegvizet folyatnak el akár zuhanyzással, akár a hajmosással (ezzel főképp), és általában magasabbra kell venni miattuk a fűtést is, mert télen folyton fáznak, szóval ezekbe a kiadásokba lányoknak többet kellene beleadniuk. Viszont általában kevesebbet esznek, úgyhogy ez akár ki is egyensúlyozhatja a dolgot. Ám ha nem vagytok ennyire szőrszál hasogatók, akkor maradhat a 50-50%...
2017. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Először mindenképp különkassza, felezve mindent. Aztán amikor komolyra fordul a dolog (kiderült h tudnak együtt élni, és már együtt is akarnak), akkor áttérni a közös kasszára.
2017. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Hát két lehetőség van:

-közös kassza

-külön kassza


Én a külön kasszát nem tudom megérteni, úgyhogy azt majd leírja az, akinek bejön.

A közös kassza meg értelemszerű.

2017. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az exnejemmel közös kasszán voltunk. Iszonyatosan megégettem magam. A mostani feleségemmel kötöttünk házassági szerződést és külön kasszán vagyunk, az én házamban lakunk, de a közös költségeket (rezsi, kaja, stb.) felesben fizetjük. Persze nem fillérre, csak úgy kb.

Boldogok vagyunk együtt és nem árnyékolják be a kapcsolatunkat az anyagiakon való viták.

2017. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy logikus,hogyha a rezsit és a kaját felesben fizetik.

A maradék fizuból meg mindenki arra költ,amire akar.

Így korrekt.

De nyilván ha az egyik fél 10x annyit keres,akkor nem meglepő,ha ő kicsivel többet vállal be a rezsiből.

De ez igazából megbeszélés kérdése.Az a lényeg,hogy mindkét félnek jó legyen

2017. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Kitartasz-e a párod mellett jóban-rosszban? - hangzott a kérdés az anyakönyvvezető előtt. Mi igent mondtunk. És mivel nem szoktunk a szánkból segget csinálni, úgy is éltünk. Közös kasszán, és nem számolgattuk, hogy ki mennyit adott bele.
2017. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én még tanulok, a barátom dolgozik, és jól keres. Azt nem tudtam volna megengedni magamnak, hogy a neki megfelelő szinten éljek vele, úgyhogy amíg dolgozni kezdek, annyit fizetek, mint amikor külön éltünk, ő pedig a többit (ami értelemszerűen jóval több). A kaját felesben vesszük, ezzel ő spórol, mert korábban nem főzött soha.

Ha elkezdek dolgozni, akkor majd változtatunk minimum 50-50%-ra, de szeretném majd viszonozni ezt az időszakot.

2017. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!