Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak, ha "félek" az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha "félek" az összeköltözéstől?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég nagy marhaságnak tűnik, de eddig minden párommal akkor szakítottunk, mikor eldöntöttük, hogy összeköltözünk... Volt, akivel még csak terveztük, volt, akivel beköltöztünk a közös albérletbe, és egy héten belül szétmentünk, pedig addig minden jól ment, és jó volt a kapcsolat.

A barátommal lassan tervezgetjük a dolgot, a családjának van is egy kis háza, ami üresen áll, kicsit ki kéne pofozni, és bármikor mehetnénk oda, de már valami babonás félelmem van ezzel kapcsolatban, annyira bennem van, hogy összeköltözés = szakítás, ezért valahogy reflexből kerülöm a témát, pedig nagyon szeretnék vele élni, és imádjuk egymást.

Szerintetek hogy kéne túltennem magam ezeken a rossz emlékeken?


2016. ápr. 20. 11:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni. Én is félek ettől, bár én kisebb dolgoktól is tudok...


Bár én tudom magamról, hogy nehéz eset vagyok és nehéz velem együtt élni... Így annyira nem is erőltettem ezt sosem.


Azért adj ennek egy esélyt! :) Egyszer úgyis sikerülni fog és jó lesz minden. Bár egyvalamit tégy meg: beszélj a barátoddal erről, hogy aggódsz emiatt.

2016. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Milyen galibák jöttek az összeköltözésből? MI miatt mentetek szét?


Ezeket kell végigvenned és elkerülni, megoldani. Megírhatod, ha gondolod, de nem muszáj.


A kis házba simán összeköltözhetnétek, ott nem lenni több havi kaució, meg ilyenek, amiből csak gond van mikor meggondolja az ember magát.

Én simán költöznék. De előbb költözzetek és csak később költsetek felújításra.

2016. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem minden pár szeretne együtt lakni. Pl. nekem az az ideális, ha pár háznyira lakunk egymástól, és egymáshoz járunk.:) Ha ezt meg tudnátok ugyanígy oldani, akkor Teneked se kapcsolna be a költözés-szakítás törvényszerűség.:)
2016. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
okkal félsz. az összeköltözés könnyen tönkreteheti a kapcsolatokat de szerintem te ezt már tapasztaltad.
2016. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mi volt az oka a szakításoknak? Az összeköltözés előtti szakítás kétlem, hogy abból adódott.. Közvetve persze, hiszen ott eldőlt, hogy komolyan gondoljátok-e.


Az 1 héttel későbbi szakítást hasonlónak mondanám. Nem maga a költözés hozta ki, csak gyávák voltatok hamarabb kimondani.


Bármilyen kapcsolatban is élsz, ezen át kell lendülni. Nem élhetsz le egy életet úgy valakivel, hogy külön laktok (nagy kevesen így élnek, és működik, de abszolút nem ez a jellemző). Tehát így vagy úgy, de túl kell rajta esni. Lépj tovább!


Én az egyik exemmel össze akartam költözni, ő halogatta, végül költözés előtt 1 héttel szakítottunk.. másikkal együtt éltünk egy ideje, lakásvásárlást terveztünk, majd 1 héttel előtte szakított.. Ez nem befolyásolta a jelenlegi kapcsolatomat. Már együtt élünk egy ideje és megvettük az első közös lakásunkat. Eddig még mindig oké... :)


Szóval ez nem nyomja rá a bélyegét a kapcsolatodra. Zárd le.

2016. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
Mekkora butaság hogy az összeköltözes tönkreteheti a kapcsolatot. Ott már akkor eleve gondok vannak. Én meg azt tartom marhaságnak mikor évekig járnak és nem költöznek össze. Éveket pazarolnak el. Igaz a mondás lakva ismerni meg a másikat. Ilyenkor jöhetnek elő problémák amit vagy meg tudtok oldani vagy nem. Ha nem akkor nincs értelme az egésznek. A hol itt alszunk hol ott dolog nem együttélés l. Tiniknek való.
2016. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%
6#-al tökéletesen egyet értek.
2016. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

6: "Igaz a mondás lakva ismerni meg a másikat. Ilyenkor jöhetnek elő problémák amit vagy meg tudtok oldani vagy nem."


Igen, de ha sose akarsz vele összeköltözni, akkor soha nem is jönnek elő azok a problémák, amik megzavarhatnák a kapcsolatot.

2016. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8# pont azért nem kell hallgatni inkább előbb derüljön ki hogy nem illünk össze. Persze nem kell az első konfliktusnál azonnal menekülni. Lehet úgy is élni hogy külön de Számomra csak átmenetileg, különben nem tartunk sehová. Előbb utóbb csak szeretnél családot, gyereket. Akkor már csak össze kéne költözni. Jobb ha akkor tűnik el csak a rózsaszín köd és mindent kezdhetsz "előről l"? Ha valakik összeillenek akkor nem hiszem hogy gond lenne az együttélésből. Alkalmazkodni kell mindket félnék. Az ellentétek vonzása szerintem amúgy is csak rövid távon működik. Ilyen esetben valóban lehetnek problémák. Én olyan párt találtam akivel hasonló az értékrendünk, jövőképünk. Nem mondom hogy soha nem vitázunk de mindent megbeszélünk. Ezt az időszakot át kell vészelni míg összecsiszolódtok. Ezt most ne vedd magadra csak általánosságban gondolom hogy néhányan túl önzőek, kényelmesek. Úgy vannak vele hogy szép szép de azért otthonra nem kéne, így nem kell senkihez alkalmazkodjon. Tény hogy ha nem élek együtt a párommal nem kell soha zsíros hajjal, lestrapaltan látnia vagy én őt borostásan de egy igazi kapcsolat szamomra nem erről szól.
2016. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Aki fél a gondoktól, az konfliktuskerülő és nem mindig jó taktika, mert egyszer eljönnek a döntések. Semmire nincs garancia, ez az élet! Nincs rá garancia hogy lakva rájöttök, hogy nem illetek össze. Attól hogy van egy kellemetlen tapasztalatod még nem kell hogy a kapcsolataidra hasson. Ezt ha nem tudod megoldani, akkor szakítás lesz belőle, így vagy úgy. Ha nem megy akkor szakemberrel.

Mi értelme van évekig csak járni? Jobb ha hamarabb kiderül hogy összeilletek-e. Ha szeretem a másikat, akkor mielőbb össze akarok vele kerülni, hogy többet lehessek vele.

Nem létezik olyan kapcsolat ahol ne lenne más véleményen a két fél. A kérdés az hogy hogy tudják ezt kezelni. Ha sehogy és mindenki elfordul, hogy ő nem... akkor ott baj van és nem érdemes erőltetni.

2016. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!