Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéstől való félelem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéstől való félelem. Hogyan küzdhetnénk le?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, minden téren nagyon jó a kapcsolatunk. Elég sok időt töltünk együtt, sokszor több napot egyhuzamban, ami egész jól működik.

De a végleges összeköltözéstől mindketten tartunk. Valószínűleg azért, mert mindketten régóta élünk egyedül, kialakult az életritmusunk, és nehezen megy az alkalmazkodás. A másik, hogy mindketten eléggé igényeljük a privát szférát, minden nap kell egy kis egyedüllét, a saját dolgainkkal való foglalkozás.

Eddig ugye úgy működött, hogy együtt voltunk x napot, utána pedig volt egy-két szabad esténk csak magunkra, nyugiban, a saját otthonunkban.

Nem tudom, hogyan lehetne ezen túljutni, mert nagyon szeretem a párom, jó vele, igénylem a társaságát, de egyedül is szeretek lenni néha.

Praktikus okokból jobb lenne az együttélés, hiszen nem kellene külön lakást fenntartani, egymáshoz utazgatni, stb., szerintem meg is érett már erre a kapcsolatunk.


Van valakinek valami ötlete, javaslata, hogyan lehetne ezt megnyugtatóan megoldani? (Nyilván a legjobb lenne egy nagy lakás, amiben el tudunk vonulni mindketten, de erre sajnos egyelőre nincs mód...)


2016. máj. 12. 14:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
mennyi idősek vagytok?
2016. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Harmincasok.
2016. máj. 12. 14:38
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez tök fura, a legtöbb pár arra törekszik, hogy minél több időt tölthessen együtt. De ha nálatok mindketten a saját privát szférátokat féltitek, akkor nem lesz belőle konfliktus. Mindketten elvonultok a lakás két külön sarkába egyedül ücsörögni, ha azt szeretnétek. Attól sem kell tartani, hogy a másik fél megzavar benne, mert örülni fog, hogy végre egyedül lehet ő is.
2016. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Sok időt töltünk együtt, és az nagyon tartalmas is. Megvan minden: nagy beszélgetések, közös programok, változatos szex, ezzel nincs gond.

De az együtt töltött idő mellett mindkettőnknek van igénye saját magunkra. Írtam: optimális lenne, ha el tudnánk vonulni, de kicsi a lakás, nem oldható meg (az meg nem opció, hogy egyikünk beül a vécére, ha privát szférára lenne szüksége). Nyilván hosszú távon nagyobb lakás a cél, de az nem holnap lesz.

2016. máj. 12. 14:48
 5/36 A kérdező kommentje:
Ja és nem ücsörögni szeretnénk, hanem például megnézni a kedvenc műsorunk (nem ugyanaz az ízlésünk ezen a téren), olvasni, gép előtt kockulni, stb.
2016. máj. 12. 14:49
 6/36 anonim ***** válasza:

Egy franciaágy két végében fülhallgatóval simán megoldható. Ha nincs két laptop, akkor az egyik olvas, a másik fülhallgatóval laptopozik, aztán csere.

Vagy egy íróasztal csak van, vagy konyha.

Nem értem igazából, gondolom a külön dologgal foglalkozás közben nem zavar, hogy a másik a szobában létezik.

2016. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 90-ben született F.. ***** válasza:
ha van két szoba a lakásban, akkor el lehet vonulni kényelmesen
2016. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

# 6: Így működik jelenleg is, de mégis más, amikor az enyém az egész lakás, azt csinálok, amit akarok, nem kell alkalmazkodni. Évekig éltem úgy, hogy a "magam ura" voltam, és nehéz feladni a szabadságot. Neki is, nekem is.

Az lenne a jó, ha ki lehetne venni egy-két nap "szabadságot". :)


Jó, ennyire nem gáz a helyzet, tehát el tudjuk viselni egymást, meg alkalmazkodni is tudunk, de azért a félelem ott van, hogy akkor ez mostantól mindig így lesz, és ez aggasztó. Holott racionálisan meg tudjuk, hogy felesleges fenntartani két ingatlant napi pár óra magányért... Ezért nehéz kérdés.

2016. máj. 12. 15:08
 9/36 anonim ***** válasza:
Kerdezo ha mindketten igenylitek akkor mi a lrobelma? Az lenne gaz ha egyikotok a masikon csungene mig a masik nem igenyelne. Mi is egy csomoszor van, h egyikunk a nappaliban, masik a haloban, vagy nappaliban mindketten de egyikunk a gep elott masikunk laptoppal a kanapen es nem zavar sot tok jo, h ha vmi eszembe jut rogton mondhtaom. Ezzel egyutt neha a baratom is keri h ne szoljak hozza, kimegyek a konyhaba, elmegyek boltba, vagy csak szimplan befogom a szam fel orara:D szerintem nem lesz gond, tok jo egyutt lakni!!
2016. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
# 7: Ezt írtam, hogy jelenleg nincs két szoba. Ha lenne, fel sem merülne a kérdés.
2016. máj. 12. 15:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!