Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés, külön szoba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, külön szoba. Mennyire szokatlan? Ti furcsállnátok?

Figyelt kérdés

A párommal most kezdtünk el lakásokat nézegetni (egyelőre nem megvenni, csak kibérelni). Én nem tudok hosszú távon úgy élni stresszelés nélkül, hogy mással alszom egy szobában, pláne egy ágyban, úgy általában szükségem van saját térre, amin nem kell mással osztoznom. A barátom meg azt mondta, neki ez teljesen elfogadható, ezért abban állapodtunk meg, hogy kétszobásakat nézünk.

Igazából annyira nagyon nem érdekel mások véleménye, legalábbis nem fogjuk mások miatt meggondolni magunkat és közös szobában lakni, csak az érdekel, hogy mennyire gyakori, hogy egy jól működő párkapcsolatban a két fél külön szobában él. Ti ismertek ilyen párokat, esetleg ti is így éltek? Ha igen, milyen okból?


2017. febr. 17. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem furcsa, es szerencsed van, hogy a parodnak is megfelel igy, mivel nem sok emberrol tudok, akit ne zavarna.
2017. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra furcsa a külön szobában alvás, de vannak ilyen emberek, tehát nem példa nélküli az esetetek.
2017. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem ismerek ilyet, szerintem nagyon szokatlan és fura. De ha nektek jó, akkor csináljátok. Amúgy nagyon szerencsés vagy, hogy a párod elfogadja, szerintem ritka az ilyen ember.
2017. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen párokat, nem is egyet, ők vagy hasonló okokból teszik, mint ti, vagy pl. azért, mert az egyik fél borzasztóan horkol.


Mi is kétszobás albérletben élünk, bár együtt alszunk, de mindkettőnknek szüksége van egy kis saját térre időnként ahová elvonulhatunk a saját dolgainkkal szöszmötölni (olvasni, tanulni, filmet nézni, hobbival foglalkozni). Igaz, külön aludni csak akkor szoktunk, ha pl. egyikünk beteg (én amikor beteg vagyok, regeteget forgolódom, felkelek éjjel óránként és nagyon rosszul alszom, mindketten jobban ki tudjuk magunk pihenni, ha ilyenkor külön szobában fekszünk le, a férjem is így van ezzel) vagy véletlenül elalszik a kanapén a nappaliban :) Egyébként meg tudom érteni a te indítékaid is, és mivel a párod is ki van ezzel békülve, így aggodalomra semmi ok.

2017. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szerencsés vagyok, főleg mert nem ez az egyetlen fura háklim, és a barátomnak a többivel sincs semmi baja, sőt valamivel kifejezetten ő is pont úgy van, mint én :D
2017. febr. 17. 14:04
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Mi is így vagyunk a barátommal. Egyszerűen zavar, hogy azt a levegőt kell beszívnom, amit más kifújt (légszomjam lesz tőle, ezért senkivel, még a nővéremmel vagy anyámmal sem tudok egy ágyban aludni nyaralásnál pl) meg egyáltalán, nagyon rigolyás vagyok, mert egészségtudatosan élek (egyesek szerint már orthorexiás vagyok, de engem nem zavar), aminek része a nyugodt, pihentető és sok alvás, ezért nem akarom, hogy bárki horkoljon, vagy forgolódjon, wcre menjen, vagy előbbre állítsa az ébresztőjét mellettem, mint én az enyémet.

A barátom eleinte furának tartotta, kicsit talán sértőnek is, de aztán megbékélt. Azóta minden happy.

2017. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Mi kb. 2 éve külön alszunk. Engem picit zavar, de a párom csak full csöndben,sötétben füldugóval tud aludni...(vagy még úgy sem)

Én meg kb. tv-re tudok...

Ha délután alszunk, akkor viszont általában együtt.

Attól szeretjük egymást, úgy érzem nem hidegültünk el.

Van más ismerős, ők kb 10éve alszanak külön.

30asok vagyunk mindannyian.

2017. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, amíg ez mindkét félnek tökéletes, addig ez rendben van. Számomra furcsa, és én nem is tudnám elviselni, ha nem alhatnék a szerelmemmel. De ez én vagyok, nem velem költözöl össze :)

26L

2017. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külön alszunk. Barátom szeret teljes nyugiban, sötétben, egyedül aludni. Nekem eleinte bántó volt picit, de már megszoktam. Azért is jó,mert én viszont eléggé rosszul alszom alapból, így van,hogy éjszaka bekapcsolom a gépet, vagy telefont nyomkodom kicsit. Ez barátomat nagyon zavarná közösen alvásnál.


30-hoz közeliek vagyunk.

2017. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mi huszonévesek vagyunk, és mindkettőnknek ez az első komolyabb kapcsolata. Mármint úgy komolyabb, hogy már az összeköltözést tervezgetjük. Mert amúgy nekem időben volt már kicsivel hosszabb kapcsolatom is, de akkor még fiatalabb voltam, és szóba sem került az együtt lakás. És azzal a párkapcsolattal egyéb okok miatt is elég sok probléma volt.
2017. febr. 17. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!