Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés, külön szoba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, külön szoba. Mennyire szokatlan? Ti furcsállnátok?

Figyelt kérdés

A párommal most kezdtünk el lakásokat nézegetni (egyelőre nem megvenni, csak kibérelni). Én nem tudok hosszú távon úgy élni stresszelés nélkül, hogy mással alszom egy szobában, pláne egy ágyban, úgy általában szükségem van saját térre, amin nem kell mással osztoznom. A barátom meg azt mondta, neki ez teljesen elfogadható, ezért abban állapodtunk meg, hogy kétszobásakat nézünk.

Igazából annyira nagyon nem érdekel mások véleménye, legalábbis nem fogjuk mások miatt meggondolni magunkat és közös szobában lakni, csak az érdekel, hogy mennyire gyakori, hogy egy jól működő párkapcsolatban a két fél külön szobában él. Ti ismertek ilyen párokat, esetleg ti is így éltek? Ha igen, milyen okból?


2017. febr. 17. 13:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok. Az lemaradt,hogy egyébként barátom borzasztóan horkol, szóval emiatt is jó,hogy külön szoba van.
2017. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm lassan tíz éve csinálja ezt a párjával (huszonéves kor vége felé van a csaj, a pasi pár évvel idősebb). Mikor először náluk voltam, és így mondta, hogy az ő szobája, meg a srác szobája, meg ők nem is alszanak együtt, akkor így ültem és pislogtam, hogy akkor én értettem félre valamit totálisan, és nincsenek is igazából együtt? De nem, egyszerűen nekik így jobb, hogy megvan a kis privát szféra, persze nem zárják ki egymást azért. De teljesen normális párkapcsolatuk van, és nagyon jól megvannak.

Szóval nekem személyes ismeretségben van olyan, akinek ez évek óta működik. Nekem ez furcsa, én nem tudnék a párom nélkül aludni, de ha megtehetnénk, mi is két szobás lakásba költöznénk - csak éppen nappali+háló kombóval, nem lenne enyém-tied, de külön lehetne vonulni, ha akarna az ember. Sajna nálunk az anyagiak nagyon beleszóltak, így maradt az egyszoba. :)

2017. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ahol mi lakunk, ott nagyon kevés különbség van az egyszobás és a kétszobás albérletek ára között, és az a kis felár belefér, úgyhogy nálunk az anyagiak annyira nem jelentenek problémát. Inkább ráfizetünk még egy kicsit, mint hogy esetleg amiatt menjen tönkre a kapcsolatunk, mert én nem tudom elviselni az állandó összezártságot :)
2017. febr. 19. 13:17
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi is kétszobásban lakunk és ez így van jól. Nincs mindig mindenkinek jó kedve, meg amúgy is kell, hogy eltudjon vonulni az ember a párjától egy kicsit, hogy azzal foglalkozhasson, amivel igazán szeretne. Pl. én most éppen gyakorizom, amíg a párom a jó isten sem tudja mit csinál a másik szobában. :) Ebben semmi kivetnivalót nem találok, teljesen normálisnak érzem.

Ellenben én nem tudnék a párom nélkül aludni, nekem az jelenti a biztos pontot, amikor bemászik mellém az ágyba és elalszunk, vagy amikor reggel megsimogat az ébresztő után. Nagy ágy kell hozzá, ez tény, hogy kényelmesen elférjen mindkét fél, de jól elvagyunk így mi ketten. :)

Nekem fura lenne, ha nem aludnánk együtt, ahogy az is fura, hogy fiatal párok nem alszanak együtt, de elfogadom, ha valakinek ez így a jó.

Valaki már azt is furcsállja, hogy nekünk térre van szükségünk és bizony magamra csukom olykor a szobaajtót és vannak olyan esték, amikor alig találkozunk a párommal, pedig együtt lakunk. :)

2017. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én még csak 50 feletti pároknál láttam ilyet, de hát ha mindkettőtöknek okés ez a megoldás, akkor mi baj volna vele?


(az csak egy jóslat részemről, hogy nem fog az örökké úgy maradni, egy jó szeretkezés után ott ragad az ember az ágyban :D)

2017. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez a jóslat nem fog beteljesülni, mert mi queerplatonic párkapcsolatban élünk :) Ha érdekel, nézz utána, hogy mit jelent. Itt röviden annyit, hogy nem szeretkezünk. A kérdéshez nem írtam ezt oda, mert az ismerőseink ezt a részét ugye nem látják a kapcsolatunknak, csak azt, hogy külön szobánk van.
2017. febr. 22. 11:52
 17/17 anonim válasza:
100%

Több helyről is hallottam már, hogy a hosszú házasság titka a külön szoba. :D

Exemmel a volt kapcsolatunkat megmérgezte a közös szoba, mert én korán fekvő, korán kelő vagyok, és szükségem van a 7-8 óra alvásra. Emellett rossz alvó vagyok, minden kis zajra felkelek. Ő ezzel szemben elvolt 3 óra alvással, hajnalig nyomta a számítógépet az ágy mellett, ami mellett persze nem tudtam aludni és a kialvatlan hetek idegbeteg szörnnyé változtattak. Persze a gépet nem volt hajlandó másik szobába tenni, mert akkor kevesebbet lennénk együtt...

De ha meg aludt annyira horkolt, hogy jobban örültem ha gépezik. :D

A külön szobánk lett volna, talán a kapcsolatunk is hosszabb lett volna. :D

2017. márc. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!